Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wartość sektora bankowego w Wielkiej Brytanii do 2050 roku podwoi się

0
Podziel się:

Obecna wartość szacowana jest przez Bank of England na 450 proc. PKB i jest najwyższa spośród wszystkich krajów G20.

Bank of England
Bank of England (Adrian Pingstone/Wikimedia (domena publiczna))

_ Skala może podwoić się w perspektywie najbliższych 35 lat do poziomu ponad 950 proc. - poinformował brytyjski bank centralny. _

_ _

_ W wartościach pieniężnych będzie to wzrost z obecnych 5 bln funtów do około 60 bln funtów w roku 2050. Pojawiają się sugestie, że obecna wielkość brytyjskiego sektora bankowego stanowi poważne ryzyko dla stabilności gospodarki kraju i powinny zostać podjęte kroki w kierunku ograniczenia skali sektora _ - informuje bank. Podkreśla jednak, że żadne dotychczasowe badania nie wykazały bezpośrednich powiązań pomiędzy skalą gospodarki a ryzykiem wystąpienia kryzysu.

Bank Anglii przyznaje jednak, że potrzebne są dalsze studia nad potencjalnymi zmianami w przejrzystości systemu bankowego wraz z jego rozrostem. _ Analizy empiryczne nie wykazują jednak silnego powiązania pomiędzy wielkością sektora bankowego a prawdopodobieństwem wystąpienia kryzysu i jego potencjalnymi kosztami przy uwzględnieniu elastyczności systemu _ - stwierdza bank.

Bank of England zauważa, że brytyjski system bankowy w ciągu ostatnich 40 lat przeszedł ogromne zmiany a jego wartość wzrosła ze 100 proc. brytyjskiego PKB w 1975 roku do obecnego poziomu 450 proc. PKB.

Obecnie jedna piąta światowej działalności bankowej ma miejsce w Wielkiej Brytanii. Około 150 banków z całego świata ma tu swoje oddziały obok niemal 100 spółek zależnych banków z ponad 50 krajów świata.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec płacenia kartami w Internecie? Według rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, płatności kartą w Internecie powinny być zabezpieczone silnym uwierzytelnianiem klienta opierającym się na dwóch elementach autoryzacyjnych.
DM BZ WBK wystawił rekomendacje dla banków z GPW Oceniony został m.in. Bank Millennium, ING BSK, Alior Bank, czy mBank.
Ważne zmiany dla banków i ubezpieczycieli Nowe rozwiązania mają zabezpieczać interesy klientów tych instytucji, ale też wspierać sekurytyzację.
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)