Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mariusz Błoński
|

Kredyty gorsze niż terroryzm

0
Podziel się:

Jak wynika z badań, rosnące zadłużenie i utrata zdolności do spłaty kredytów to największe krótkoterminowe zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych.

Kredyty gorsze niż terroryzm
(PAP/EPA)

*National Association of Business Economics (NABE) przeprowadziło wśród swoich 258 członków ankietę, z której wynika, że złe kredyty są dla USA większym zagrożeniem niż ataki terrorystyczne. *

Zdaniem 32 proc. ankietowanych rosnące zadłużenie i utrata zdolności do spłaty zaciągniętych kredytów są największym krótkoterminowym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych. Jedynie 20 proc. na pierwszym miejscu postawiło terroryzm. Amerykańscy przedsiębiorcy znacząco zmienili *ZOBACZ TAKŻE: *
Konsekwencje kryzysu nieruchomości w USA więc zdanie. Jeszcze w marcu bieżącego roku aż 35 proc. członków NABE uważało, że to ataki terrorystyczne są największym zagrożeniem.

Tym razem zadłużanie się gospodarstw domowych wyprzedziło na liście niebezpieczeństw także inflację, wydatki rządowe i rosnące ceny paliw.

Dzwonek alarmowy zabrzmiał przed kilkoma miesiącami, gdy New Century Financial Corp. i One Mortgage Corp. poinformowały, że klienci coraz częściej spóźniają się z płaceniem rat za kredyty zaciągnięte na zakup domów.

Udzielanie kredytów stało się więc bardziej ryzykowne, co spowodowało ucieczkę kapitału z firm zajmujących się ich udzielaniem. W ciągu ostatnich tygodni zanotowano spadek wartości akcji, obniżenie się wartości dolara, a Bank Rezerwy Federalnej musiał udzielić miliardowych pożyczek firmom z sektora finansowego.

Sytuacja jest groźna jednak, zdaniem NABE, to przejściowe kłopoty. Prognozy dotyczące rynku nieruchomości na najbliższe pięć lat są bardzo optymistyczne, a do największych długoterminowych zagrożeń zalicza się koszty opieki zdrowotnej oraz starzenie się społeczeństwa i wzrost wydatków na opiekę nad osobami w podeszłym wieku.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)