*MinisterAleksander Gradma do obsadzenia po jednym miejscu w radach nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. *
Rzecznik resortu Maciej Wewiór powiedział, że ministerstwo zwróciło się do środowisk twórczych o zaproponowanie kandydatur. Dodaje, że do tej pory wpłynęło ich 35 i dziś mija termin zgłoszeń. Spośród nich niezwłocznie zostaną wybrani przedstawiciele Skarbu Państwa.
Wieczorem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizjiwybrała po ośmiu członków nowych rad nadzorczych w TVP i Polskim Radiu. 3-letnie kadencje poprzednich członków rad zakończyły się w lipcu.
Nowymi członkami rady nadzorczej TVP zostali:
- Beata Kozłowska-Chyła, * Barbara Misterska-Dragan, * Bogusław Piwowar, * Tomasz Szatkowski, * Bogusław Szwedo, * Piotr Wawrzeński, * Małgorzata Wiśnicka-Hińcza, * Krystyna Pawłowicz.
W radzie nadzorczej Polskiego Radia znaleźli się
- Bogdan Borkowski, * Janina Goss, * Jarosław Hasiński, * Piotr Jagiełło, * Grzegorz Kołtuniak, * Andrzej Liberadzki, * Radosław Potrzeszcz * Tomasz Sieniutycz
Senator POBarbara Borys-Damięcka mówi, że w tej sytuacji może jedynie współczuć mediom publicznym:
Senator PiSZbigniew Romaszewskiprzyznaje, że wszystko zostało sprowadzone do pewnej taktyki politycznej:
Romaszewski pytany o to czy nie przeszkadza mu _ sojusz _ z SLD dodaje:
Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski pytany czy nie był to skok na media publiczne odpowiada:
Wybór nowych rad nadzorczych oznacza, że w niedługim czasie zajść mogą zmiany w zarządach mediów publicznych, a przede wszystkim w TVP, gdzie od grudnia p.o. prezesa jest Piotr Farfał.
Poprzednia rada nadzorcza telewizji w ostatnim dniu swojej kadencji zawiesiła go w obowiązkach, a kierowanie TVP powierzyła Sławomirowi Siwkowi. KRS nie zarejestrował jednak tych uchwał uznając, że zostały podjęte już po zakończeniu kadencji rady nadzorczej. Teraz o składzie zarządu TVP zdecyduje już nowa rada nadzorcza.