Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomoc publiczną otrzymają inwestorzy tworzący m.in. miejsca pracy

0
Podziel się:

Pomoc publiczną otrzymają inwestorzy, którzy m.in. tworzą nowe miejsca pracy oraz wykorzystują przy inwestycjach nowe technologie

- przewiduje strategia zwiększenia inwestycji, którą we wtorek przyjął rząd.

'W ciągu dwóch tygodni przedstawimy projekt ustawy, który jest obecnie w uzgodnieniach międzyresortowych' - powiedział Tadeusz Donocik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Strategia przewiduje, że wsparcie otrzymają też inwestycje mające na celu utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy.

'Warunkiem otrzymania pomocy publicznej jest jednak utworzenie lub utrzymanie miejsc pracy co najmniej pięć lat' - powiedział Donocik.

Wyjaśnił, że kryterium dotyczące inwestycji innowacyjnych przewiduje, że należą do nich takie z zastosowaniem technologii, które nie istnieją na świecie dłużej niż pięć lat.

Na pomoc publiczną będą mogli także liczyć inwestorzy, których inwestycje przekraczają 10 mln euro, a także prowadzący działalność proekologiczną.

Rada Ministrów postanowiła także zlikwidować specjalną strefę ekonomiczną mazowiecką i częstochowską.

'Do tej pory w tych strefach nie rozpoczął działalności żaden inwestor' - powiedział Donocik.

Rząd przyjął także pakiet rozporządzeń w sprawie działania specjalnych stref ekonomicznych. Rozporządzenia te określają możliwość realizacji znowelizowanej ustawy o SSE.

Znowelizowana we wrześniu 2000 roku ustawa o specjalnych strefach ekonomicznych znosi obecne całkowite 10-letnie zwolnienie z podatku dochodowego inwestora w SSE i zwolnienie z płatności 50 proc. podatku przez kolejne lata do 2017 roku.

Nowe przepisy zakładają, że od początku 2001 roku inwestor, który otrzyma zezwolenie na działalność w strefie, będzie mógł otrzymać pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego do 50 proc. wartości projektowanej inwestycji.

Prawa nabyte dotychczasowych inwestorów zostaną zachowane.

inwestycje
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)