Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pracujemy za dlugo i bez odpoczynku

0
Podziel się:

Firmy coraz częściej nie udzielają pracownikom odpoczynku dobowego i tygodniowego.

Pracujemy za dlugo i bez odpoczynku
(Zhang Lianxun/Dreamstime.com)

Firmy coraz częściej nie udzielają pracownikom odpoczynku dobowego i tygodniowego. Co czwarta nie prowadzi nawet ewidencji czasu pracy.

PIP alarmuje: pracodawcy coraz częściej nie zapewniają pracownikom 11-godzinnego odpoczynku dobowego i 35-godzinnego odpoczynku tygodniowego. W ubiegłym roku co czwarta z 1,4 tysięcy skontrolowanych firm w ogóle nie prowadziła ewidencji czasu pracy. Z kolei w blisko połowie z 295 sprawdzonych szpitali naruszano przepisy o udzielaniu odpoczynku od pracy.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ podaje przykład kierowcy z kujawsko-pomorskiego, który aż 624 godzin nadliczbowych przepracował w ubiegłym roku. 103 godziny bez przerwy swoje obowiązki wykonywał lekarz dyżurujący w jednym ze szpitali skontrolowanych przez Państwową Inspekcję Pracy. To tylko niektóre z przykładów pracy ponad normę, które ujawnili inspektorzy pracy.

Gazeta przypomina, że w porównaniu z 2008 roku liczba takich nieprawidłowości zwiększyła się aż sześciokrotnie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t111776.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bonusy;kupia;lojalnosc;pracownikow,95,0,772447.html) Bonusy kupią lojalność pracowników? Pracodawcy chcąc przywiązać pracowników do firmy, oferują im coraz więcej korzyści.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t98008.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/jak;liczyc;ekwiwalent;za;urlop;w;2011;r;,147,0,747155.html) Jak liczyć ekwiwalent za urlop w 2011 r. W 2011 roku zmienia się współczynnik stosowany przy liczeniu wartości ekwiwalentu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t46602.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/odpowiedzialnosc;pracodawcy;za;niewykorzystany;urlop;pracownika,132,0,823684.html) Odpowiedzialność pracodawcy za niewykorzystany urlop pracownika Nieudzielenie zaległego urlopu do końca I kw. następnego roku grozi zarzutem działania sprzecznego z przepisami Kodeksu pracy.
praca
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)