Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Sygnały Dnia" - A.Siezieniewski: radio publiczne potrzebuje większych wpływów z abonamentu

0
Podziel się:

Publiczne radio nie musiałoby konkurować z rozgłośniami komercyjnymi i mogłoby łatwiej realizować swoje statutowe zadania, gdyby miało większe wpływy z abonamentu - powiedział prezes PR Andrzej Siezieniewski w "Sygnałach Dnia" na antenie Pierwszego Programu. Dodał on, że w Polsce płaci abonament zaledwie połowa gospodarstw domowych, podczas gdy w krajach Unii Eiuropejskiej robi to zdecydowana większość obywateli.

Prezes Siezieniwski przypomniał, że w większości krajów Unii Europejskiej media publiczne mają na rynku wiodącą pozycję, co jest wynikiem odpowiednich regulacji prawnych i stworzenia im właściwych warunków do funkcjonowania.

Sytuacja mediów publicznych po wejściu Polski do Unii Europejskiej będzie jednym z tematów rozpoczynającej się dzisiaj w Krakowie konferencji "Media w Europie". Andrzej Siezieniewski zaznaczył, że to spotkanie będzie również bardzo przydatne w dyskusji o roli mediów lokalnych.

Prezes Polskiego Radia podkreślił, że gdy mówi się o pozycji radia publicznego, w dużej mierze dotyczy to rozgłośni regionalnych, a tym - jak zaznaczył - środki pochodzące z abonamentu nie wystarczają na realizację stawianych przed nimi zadań. W takiej sytuacji - powiedział Andrzej Sieziewski - trzeba albo komercjalizować te media, albo pomyśleć jak je finansować, aby mogły wypełniać swoją rolę wobec społeczeństwa.

Andrzej Siezieniewski powiedział, że na krakowskiej konferencji będzie również mowa o zacieśnieniu współpracy z publiczną telewizją. Prezes Polskiego Radia zaznaczył, że w ostatnich miesiącach współpraca ta bardzo się rozwinęła. Andrzej Sieziewski powiedział, że Polskie Radio będzie na przykład wraz z TVP współorganizatorem jubieluszowego 40-ego Festiwalu Piosenki w Opolu.

Prezes Polskiego Radia zaznaczył jednak, że zacieśnienie współpracy z telewizją w żadnej mierze nie oznacza połączenia tych dwóch instytucji.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)