Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samorządom brakuje na inwestycje

0
Podziel się:

Tylko 12 z 1575 gmin w Polsce deklaruje, że ma wystarczająco dużo pieniędzy, żeby zrealizować pożądane inwestycje.

Samorządom brakuje na inwestycje
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Tylko 12 z 1575 gmin w Polsce deklaruje, że ma wystarczająco dużo pieniędzy, żeby zrealizować pożądane inwestycje. Tak wynika z z badania firmy Pentor, wykonanego na zlecenie _ Pulsu Biznesu _.

Gazeta wyjaśnia, że największą bolączką samorządów jest budowa infrastruktury drogowej - trzy na cztery samorządy nie mają pieniędzy, żeby zaspokoić potrzeby inwestycyjne. Mniej niż jedna na cztery przekonuje, że powinna wydawać więcej.

_ Puls Biznesu _ dodaje, że najbardziej na brak pieniędzy na drogi narzekają samorządowcy z województwa lubuskiego - niedostatek funduszy deklaruje tu dziewięć na dziesięć gmin - 89 procent. Na kolejnych miejscach są dwa województwa tak zwanej ściany wschodniej - warmińsko-mazurskie - 85 procent i podlaskie - 81 procent. Dalej jest bogate dzięki stolicy, ale biedne na obrzeżach Mazowsze - 80 procent.

Drugą, wiecznie niezaspokojoną potrzebą samorządów, obok dróg, jest budownictwo komunalne. Dwie trzecie gmin - 67 procent - deklaruje, że ich budżety nie pozwalają na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Tylko jedna na siedemnaście - 6 procent - twierdzi, że nie ma z tym problemu.

O inwestycjach samorządów czytaj w Money.pl
Te miasta stracą najwięcej przez Rostowskiego Samorządy będą musiały zrezygnować w 2012 r. z inwestycji na kwotę co najmniej 5,1 mld zł, jeżeli wdrożona zostanie propozycja resortu finansów w sprawie ograniczenia deficytu gmin, powiatów i województw.
Zaskakująca ocena Polski. Jesteśmy... Światowe firmy zainteresowane wschodzącymi rynkami, oceniły gdzie warto inwestować. Zobacz jak wypada Polska.
To się udało na Śląsku w 2011 roku Na razie nie wiadomo, kiedy miałaby ruszyć budowa ponad 180 km autostrady A1 z Pyrzowic do podłódzkiego Tuszyna.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.