Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Senat jutro po południu podejmie decyzję w sprawie nowelizacji Kodeksu Pracy.

0
Podziel się:

Senatorowie podejmą jutro po południu decyzję w sprawie zmian w kodeksie pracy. Poprawki senatorów, zgłoszone podczas debaty nad sejmową wersją nowelizacji kodeksu, dotyczą najczęściej zmiany przepisów uważanych za ograniczające prawa pracownicze i pogarszające sytuację pracownika wobec pracodawcy.

Poprawki części senatorów dotyczą między innymi skreślenia przepisu o pierwszym bezpłatnym dniu zwolnienia lekarskiego przy zwolnieniach chorobowych nie dłuższych niż 6 dni.
Niektórzy senatorowie sprzeciwiają się również propozycji Sejmu, by do czasu naszej integracji z Unią znieść przepisy, na mocy których trzecia umowa z pracownikiem musi zostać podpisana na czas określony.
Krytykowane też są zapisy o zadaniowym i przerywanym czasie pracy i wprowadzeniu godzinnnej bezpłatnej przerwy w trakcie pracy.
Wśród krytyków tych zmian znajdowali sie również senatorowie koalicji rządzącej. Wcześniej, dwie senackie komisje zarekomendowały Izbie przyjęcie nowelizacji bez poprawek. Trzecia zgłosiła trzy drobne poprawki nie dotyczące najbardziej kontrowersyjnych spraw.
Największy klub senacki SLD-UP, posiadający w Izbie większość podejmie decyzje w sprawie głosowania nad poprawkami do kodeksu jutro po południu. Najprawdopodobniej jednak posłowie tego klubu zagłosują zgodnie z rekomendacją senackich komisji.
Zdaniem senatora Marka Balickiego z klubu SLD UP zmiany wprowadzone do prawa pracy przez Sejm są jednym ale nie jedynym z elementów zmian sytuacji na rynku pracy.
Według senator Teresy Liszcz z Bloku Senat 2001 z nowelizacji powinny zostać wykreślone zmiany niekorzystne dla pracowników.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)