Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tarcza antyrakietowa przeszkodzi w szczycie?

0
Podziel się:

Miedwiediew zagroził, że w wypadku niekorzystnego dla Rosji rozwoju sytuacji z budową tarczy antyrakietowej, Moskwa odstąpi od dalszych kroków w sferze rozbrojenia i kontroli zbrojeń.

Tarcza antyrakietowa przeszkodzi w szczycie?
(PAP/EPA)

Szanse na posiedzenie Rady NATO-Rosja podczas majowego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Chicago są niewielkie, jeśli nie dojdzie do postępu w sprawie tarczy antyrakietowej - powiedział dziś wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow. Co na to * *Miedwiediew?_ _

_ - Sądzę, że jeśli sytuacja z obroną przeciwrakietową będzie na takim etapie jak obecnie, to szanse na nasz udział w szczycie jeszcze bardziej zmaleją _ - podkreślił. _ - Są sprawy, które można na szczycie przedstawić. Na przykład Afganistan. Jednak sądzę, że politycznie jest to wątpliwe _ - zauważył Riabkow.

Pod koniec stycznia sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen przyznał, że negocjacje między sojuszem a Rosją na temat obrony przeciwrakietowej w Europie nie posuwają się naprzód. Projekt budowy tarczy to zasadniczy punkt sporny między NATO a Rosją, która uważa tarczę za zagrożenie dla swego bezpieczeństwa. NATO zapewnia, że system nie jest wymierzony w Rosję.

W listopadzie 2011 roku prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził, że w wypadku niekorzystnego dla Rosji rozwoju sytuacji z budową tarczy antyrakietowej USA w Europie, Moskwa odstąpi od dalszych kroków w sferze rozbrojenia i kontroli zbrojeń.

Więcej o tarczy antyrakietowej czytaj w Money.pl
Rosja się zbroi, ale w USA nie zmienią zdania W odpowiedzi Miedwiediew buduje stację radiolokacyjną w Kaliningradzie.
Rosja się zbroi. By bronić naszej planety System ma monitorować przestrzeń kosmiczną wokół Ziemi i niszczyć niebezpieczne obiekty w fazie ich zbliżania się do naszej planety.
Tarcza dziurawa? Rakieta nie trafiła w cel Nie powiodła się pierwsza próba z rakietą SM-3, która jest głównym elementem nowego amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)