Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spekulacja pod decyzję RPP rozpoczęła sie

0
Podziel się:

USD/PLN próbuje trwałego przebicia dzisiejszego oporu, znajdującego się nieco poniżej 3.9500. Do pierwszego dołka na EUR/USD brakuje jeszcze dwóch godzin, więc w tym czasie USD/PLN powinien pokazać wyższe poziomy.

USD/PLN próbuje przebijać się wyżej z formacji podwójnego dołka, w czym wydatnie pomaga umocnienie dolara na szerokim froncie. Otwarcie poniedziałku było umiarkowane, nawet z niewielką luką bessy, która została następnie zamknięta. USD/PLN próbuje trwałego przebicia dzisiejszego oporu, znajdującego się nieco poniżej 3.9500. Do pierwszego dołka na EUR/USD brakuje jeszcze dwóch godzin, więc w tym czasie USD/PLN powinien pokazać wyższe poziomy. Średnie dziennych ułożone są na wzrosty, a wskaźnikom godzinowym dużo brakuje do stanu silnego wykupienia. Mocna złotówka spotkała się z krytyką członka RPP i tym samym mieliśmy do czynienia z werbalną interwencją zgodną z poglądami ministra finansów. USD/PLN jest kupowany również pod środową decyzję RPP. Aktualna spekulacja może wkrótce pozamykać pozostałe krótkie pozycje, które broniły się na końcu pierwszej fali wzrostowej już kilka sesji. Dzisiaj wydaje się, że wydłużenie tej fali jest przesądzone.

EUR/PLN otworzył się dzisiaj z luką bessy, którą zamknął w południe. Nie ma wielkiej korelacji z EUR/USD. Stamtąd przede wszystkim wzięło się słabe otwarcie. Naturalnie rzecz biorąc niskie poziomy EUR/USD nie sprzyjają wzrostom euro/złoty, mimo że werbalna interwencja dotyczy całości złotówki, a nie tylko USD/PLN. Od 3.9200 do 3.9400 znajduje się obszar oporów trudnych do przejścia. Wciąż EUR/PLN jest poniżej 3.9223. Więc potencjalnie podatny jest na zniesienie połowy letniej fali wzrostowej.

Z rynków giełdowych trwa dobra atmosfera na większości parkietów. Warto jednak zauważyć, że DAX nie bardzo wie, co zrobić w okolicy 3322, które jest zasadniczym poziomem odniesienia w poniedziałek. Stąd nasze kontrakty miały maksa, gdy DAX przeszedł opór wyżej, a skorygowały się natychmiast, gdy DAX spadł poniżej 3322. Dobra atmosfera sprzyja dolarowi. A złotówce sprzyjał napływ kapitału na giełdę. Dzisiejszy wolumen wskazuje na pewne przyhamowanie inwestorów. Ale też tydzień bieżący nie jest typowy, Święto Dziękczynienia i skrócone sesje w USA w środę i piątek mają wyraźny wpływ na zaangażowanie i na giełdach i na walutach.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)