Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty odzyskuje pozycje

0
Podziel się:

Notowania złotego powinny ustabilizować się na poziomach zbliżonych do wtorkowego zamknięcia.

USD/PLN i EUR/PLN
Podczas pierwszych godzin wtorkowej sesji krajowy rynek walutowy pogrążył się w oczekiwaniu na przedstawienie przez nowego ministra finansów jego programu gospodarczego. Notowania złotego pozostawały dość stabilne, przy odchyleniu na poziomie minus 2 - 2,5 proc. Ceny dewiz kształtowały się pod wpływem wydarzeń na rynku międzynarodowym. Kurs dolara do złotego ulegał wahaniom w zakresie 4,1630 – 4,1890, a euro do złotego poruszał się w przedziale 4,2000 – 4,2270. Pewne uspokojenie rynku było m.in. skutkiem poniedziałkowych wypowiedzi ministrów gospodarki oraz pracy. Jacek Piechota podkreślił, że nie zamierza podać się do dymisji. Z kolei Jerzy Hausner dał do zrozumienia, że nowy minister finansów nie zaproponuje wprowadzenia podatku importowego. Dodał on również, że nie ma mowy o hurtowym oddłużaniu przedsiębiorstw. O godz. 12.00 rozpoczęło się cotygodniowe posiedzenie Rady Ministrów, podczas którego Grzegorz Kołodko miał przedstawić swoją strategię. Nowy minister finansów na konferencji prasowej po spotkaniu
zapewnił, że będzie kontynuował prowadzoną do tej pory politykę gospodarczą. Dodał również, że potrzebne są reformy strukturalne aby pobudzić wzrost gospodarczy. Rynek zareagował na tę wypowiedź silnym wzmocnieniem złotego.
O godz. 15.30 jeden dolar wyceniany był na 4,1370 złotego, a jedno euro na 4,1800 złotego (odchyl.– 3,07 proc.).

Krótkoterminowa prognoza

Notowania złotego powinny ustabilizować się na poziomach zbliżonych do wtorkowego zamknięcia.

Strategia

Eksporter: sprzedawaj euro powyżej 4,20
Importer: Czekaj

USD/JPY i EUR/JPY
Kurs dolara do jena nadal zniżkuje. Japońska waluta ulega sukcesywnemu wzmacnianiu na fali silnego spadku sentymentu do dolara na rynku międzynarodowym. Podczas wtorkowej sesji cena dolara spadła o ponad 100 pkt., z poziomu 116,50 do 115,45. Jen aprecjonuje pomimo ciągłych werbalnych interwencji ze strony polityków Nipponu, którzy ostrzegają, że mogą podjąć kolejne kroki na rynku mające na celu wyhamowanie spadku kursu.
O godz. 15.30 jeden dolar wyceniany był na 115,85 jena.

Krótkoterminowa prognoza
Przebicie dołków z września zeszłego roku (115,75) otwiera naszym zdaniem drogę do dalszego spadku kursu USD/JPY w kierunku poziomu 114,30. Sprzedawaj amerykańską walutę na wzrostach.

Strategia

Sprzedawaj po 115,75
Stop loss 116,17
Take profit 114,80

EUR/USD
We wtorek notowania wspólnej waluty do dolara kontynuowały swój marsz do góry. Kurs EUR/USD, który jeszcze podczas azjatyckiej części handlu wynosił 1,0030 podczas sesji europejskiej dotarł prawie do 1,0150. Słaby sentyment dla dolara na rynku międzynarodowym związany jest z pogłębiającą się awersją inwestorów do giełdy amerykańskiej. Coraz to nowe skandale księgowe oraz kompletny brak wiary ze strony graczy co do prawdziwości wyników przedsiębiorstw za II kwartał, których publikacja właśnie się rozpoczyna, ściągają sukcesywnie w dół wartość głównych indeksów na Wall Street. O godz. 15.15 opublikowano dane dotyczące amerykańskiego sektora wytwórczego. Produkcja przemysłowa wzrosła w czerwcu o 0,80 proc. w porównaniu ze wzrostem o 0,40 proc. w maju. Dane te nie miały większego wpływu na rynek.
O godz. 15.30 jedno euro było wyceniane na 1,0106 dolara, a rynek oczekiwał na popołudniowe wystąpienie szefa FED Alana Greenspana w Senacie.

Krótkoterminowa prognoza

Trwałe złamanie przez kurs EUR/USD technicznego oporu na poziomie 1,0145/50 może przełożyć się na dalszą aprecjację kursu w kierunku 1,0190/1,0220. Wydaje się jednak, że przed dalszą aprecjacją będziemy świadkami jego korekty spadkowej.

Strategia

Pozostań neutralny

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)