Aleksander Grad zaprzeczył, jakoby Komisja Europejska rozważała podjęcie negatywnej decyzji w sprawie pomocy publicznej dla Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińskiej Nowa. Minister powiedział, że rząd nie otrzymał w tej sprawie żadnej oficjalnej informacji.
W ten sposób minister skarbu państwa odniósł się do wypowiedzi rzecznika Komisji Europejskiej do spraw konkurencji, Jonathana Todda. Rzecznik Komisji Europejskiej zapowiedział negatywną decyzję dla trzech polskich stoczni.
Aleksander Grad podkreślił, że zarówno Stocznia Gdynia, jak i Stocznia Szczecińska Nowa, po sześciu miesiącach procesu prywatyzacyjnego, są w lepszej kondycji, także ekonomicznej. Minister dodał, że rząd ma silne argumenty i fakty przemawiające za kontynuowaniem prywatyzacji obydwu stoczni. Wyraził nadzieję, że Komisja Europejska pozwoli polskiemu rządowi na dokończenie prywatyzacji tych stoczni. Aleksander Grad powiedział, że wierzy, iż Stocznia Gdynia i Stocznia Szczecińska Nowa staną się rentowne i pomoc publiczna, udzielana tym stoczniom przez ostatnie lata, nie będzie musiała być zwracana.
Minister skarbu państwa, Aleksander Grad powiedział, że rząd nie akceptuje ścieżki upadłościowej prywatyzowanych Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińskiej Nowa.
Minister Grad ujawnił, że są cztery wstępne oferty na nabycie stoczni. Zapowiedział również uruchomienie programu pomocy obydwu stoczniom. Program mma zapobiec ich upadłości w trakcie procesu prywatyzacyjnego