"Dziś podpisałem umowę dzierżawy na 20 lat. To będzie najbardziej innowacyjny camp w Europie. Miejsce dla startupowców i nie tylko. Ponad 50 tys. m2 republiki wolności" – napisał 17 czerwca na swoim profilu na Facebooku Arkadiusz Regiec.
Regiec jest twórcą i prezesem Beesfund, największej w Polsce internetowej platformy zbiórek społecznościowych. Za jej pośrednictwem udało się zebrać w ciągu doby 4 mln zł dla zmagającej się z długami Wisły Kraków. Teraz przedsiębiorca ogłosił w mediach społecznościowych start swojego nowego projektu: Beescamp.
Kemping ma powstać w Olsztynie - rodzinnym mieście autora tego pomysłu. Ma to być pierwsze takie miejsce dla innowacyjnych firm. Nie tylko miejsce pracy, ale też dom dla twórców. Będzie można tam przenieść swoją działalność np. na czas wakacji. Dla chętnych ma powstać także możliwość przenosin na stałe.
- Chcemy stworzyć tam z jednej strony tradycyjny camping, a z drugiej całoroczne miejsce, gdzie z jednej strony mogą powstawać nowe spółki, a z drugiej szkolić się już istniejące startupy. Chcemy, żeby to był miks miejsca do pracy i odpoczynku. Chcemy zachęcić wiele firm, do przeniesienia się na stałe lub czasowo na pięknie położony teren i tworzenie tam innowacyjnych rozwiązań – wyjaśnia money.pl Arkadiusz Regiec.
Jak dodaje, ten rok ma być rokiem zero. W przyszłym rozpoczną się pracę nad prototypem takiego kempingu. Powstanie plan infrastruktury. Testowane będą różne wersje namiotów, domków, biur. Szacowany koszt tego etapu to od 4 do 10 mln zł. Regiec liczy, że uda się go sfinansować dzięki własnej społeczności inwestorów.
- Planujemy zbudować 60 pokoi w formie domków albo zabudowie szeregowej, miejsce na namioty i kampery, sale konferencyjne, świetlica, pełne sanitariaty. Kolejne etapy będą wymagały już większych pieniędzy, ale ruszymy z tym najwcześniej za dwa lata - wyjaśnia Arkadiusz Regiec.
Przedsiębiorca podkreśla, że kemping ma być miejscem, w który stosowane będą proekologiczne rozwiązania: - Będzie to ekspozycja różnych rozwiązań startupowych, jak zeroemisyjność, domki solarne, solarny silnik Stirlinga, rozwiązania agro i foodtechowe - zaznacza nasz rozmówca.
A komary? Na to Regiec też ma sposób: - Postawimy budki dla jerzyków. Jeden taki ptak potrafi w ciągu doby zjeść ponad 20 tys. owadów. Poza tym, po to będą tam innowatorzy. Na pewno wypróbują wszelkie metody walki z tą plagą.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl