Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSP: zainteresowanie inwestorów trzema uzdrowiskami

0
Podziel się:

Sześć firm zainteresowanych jest kupnem akcji lub udziałów Przedsiębiorstwa
Uzdrowiskowego "Ustroń" w Ustroniu, cztery - uzdrowiska "Solanki" w Inowrocławiu, a dwie -
"Połczyn" w Połczynie Zdroju - podał we wtorek resort skarbu.

Sześć firm zainteresowanych jest kupnem akcji lub udziałów Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" w Ustroniu, cztery - uzdrowiska "Solanki" w Inowrocławiu, a dwie - "Połczyn" w Połczynie Zdroju - podał we wtorek resort skarbu.

Na początku lutego ministerstwo zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk, które świadczą usługi związane z ochroną zdrowia, lecznictwem i rehabilitacją.

Na ofertę dotyczącą ponad 90 proc. akcji Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" w Ustroniu odpowiedziało sześć firm: Maksimum sp. z o.o. Holding S.K.A. w Katowicach, STP Investment S.A. w Bochni, Lazne Darkov a.s. w Czechach, LUX MED sp. z o.o. w Warszawie, Polalmako sp. z o.o. w Rzeszowie, American Heart of Poland sp. z o.o. w Ustroniu.

Kupnem ok. 92 proc. udziałów uzdrowiska "Solanki" w Inowrocławiu zainteresowane są 4 firmy: ZPW POZKAL Tadeusz Chęsy w Inowrocławiu, SANPLAST S.A. w Strzelnie, Przedsiębiorstwo Prywatne "Pamela" Dariusz Ślufiński we Włocławku oraz Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. spółka komandytowa w Inowrocławiu.

Na ofertę dotyczącą sprzedaży prawie 90 proc. akcji uzdrowiska "Połczyn" w Połczynie Zdroju do resortu skarbu wpłynęły dwie odpowiedzi - od firmy KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. we Wrocławiu oraz Dopico sp. z o.o. w Warszawie.

Przedmiotem negocjacji ma być głównie cena za nabywane udziały lub akcje spółek oraz proponowany przez potencjalnego inwestora program rozwoju, obejmujący m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału zakładowego oraz inwestycyjne. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. walorów spółek.

"Ustroń" to jedno z największych polskich uzdrowisk położonych w otoczeniu gór Beskidu Śląskiego. Posiada nowoczesną bazę medyczną i zabiegową. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób: narządu ruchu, reumatycznych, serca, naczyń krwionośnych, układu krążenia i oddechowego. Spółka współpracuje z klinikami i centrami medycznymi w Polsce. 75 proc. jej klientów stanowią kuracjusze kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia na leczenie sanatoryjne bądź rehabilitację.

Uzdrowisko "Solanki" świadczy usługi sanatoryjno-szpitalne, hotelowe oraz gastronomiczne. Specjalizuje się w leczeniu chorób m.in.: ortopedyczno-urazowych, kardiologicznych i nadciśnienia, reumatologicznych, układu trawienia oraz górnych dróg oddechowych. Do realizacji usług wykorzystuje własną bazę zabiegową.

Z kolei uzdrowisko "Połczyn" dzięki odpowiedniemu klimatowi, naturalnym źródłom solankowym i mineralnym oraz bogatym złożom borowiny świadczy usługi lecznicze w zakresie chorób: reumatologicznych, ortopedycznych, neurologicznych oraz ginekologicznych. (PAP)

dol/ pad/ jra/

msp
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)