Forum

Komentarze użytkownika "1Zdzislaw"

Komentarze użytkownika: 1Zdzislaw

Re: Dzień spod znaku danych z USA [0]

1Zdzislaw / 2009-08-07 23:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jestem zdania ,ze jesteśmy za bardzo uzależnieni od danych z USA. Wszyscy na giełdzie w Warszawie/gracze/ patrzą na te dana jak na objawienie.Kiedy bedziemy samodzielni przynajmniej w 50%-Niestety do tego czsu USA to TĘCZA NA NIEBOSKŁONIE. Mysle że w poniedziałek w takim razie giełda wystrzeli na 4-6% na WIG 20.UWAŻAJCIE CHŁOPAKI I PANIE.Pozdro.

Re: KGHM[0]

1Zdzislaw / 2009-08-08 14:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
09-08-08 13:26:22. hanniball ==Zgadzam sie z przedmówcą z tym że teraz jeszcze nie jest klimat na załatwienie tej sprawy, myslę że trzeba to robić drobnymi kroczkami, Danald to nie Tatcher a Polska to nie Anglia. Z tych przyczyn myśle że narazie sprzedadzą 10% akcji KGHM co powinno zapewnić spokój w KGHM i dać nieco do budżetu restę jak będą na to warunki -bowiem jest to jedyna droga do lepszego gospodarowania i osiagania dobrych wyników - /podatki od zysku-trzeba w przyszłości rozważyc ich wysokość/-Myslę że scenariusz ."edi800" się nie zrealizuje bo Doncio zgodzi sie jedynie na 10 % co wyciszy całą sprawę - pogadać sobie muszą i musi być ktoś dobry- Tak jak przypuszczam po wzroscie [ założenie ] giełdy w Japoni orac cen surowca w u skośnookich i w Londynie a znacznych w piątek wzrostach giełdy w USA i wzroscie cen miedzi w USA w piątek na godz.20:00 w poniedziałek powinniśmy spokojnie pojechać na północ czego sobie i wszystkim OPTYMISTOM ŻYCZĘ.

Re: KGHM[0]

1Zdzislaw / 2009-08-08 21:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Może byście sobie oraz generalnie przestali wymyślac od i...... i innyvh mądrych ludzi LUDZIE ZACHOWUJCIE SIĘ KULTURALNIE lub schowajcie sie u babci pod pierzyną. !!!!

Re: TPSA[0]

1Zdzislaw / 2009-08-08 21:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kto naganiacz to naganiacz ale nie ja SZANOWNY PANIE KONSERWATYSTO
1Zdzislaw / 2009-08-08 23:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - proton, knoblauch, miedziożerny, fuel, cement. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]

Re: KGHM[0]

1Zdzislaw / 2009-08-09 14:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oto wypowiedz,którą odnotowałem: =="Na początku zeszłego tygodnia ceny miedzi wzrosły do poziomu najwyższego od dziesięciu miesięcy, w reakcji na optymizm inwestorów spowodowany wzrostem popytu na ten metal ze strony Chin. W czerwcu import miedzi do Chin wzrósł o 12% m/m, osiągając rekordowo wysoki poziom piąty miesiąc z rzędu. Wzrost cen tego metalu wspierany był również przez dane na temat liczby sprzedanych domów na rynku pierwotnym w USA, która wzrosła w czerwcu o 11%. W dalszej części tygodnia na rynku miedzi zagościły spadki spowodowane m.in. przez umocnienie się dolara oraz gorszy od oczekiwań odczyt indeksu Conference Board, obrazujący nastroje wśród amerykańskich konsumentów. Zmniejszenie apetytu na ryzyko spowodowało, że inwestorzy zaczęli się zastanawiać, jak długo Chiny będą zgłaszać popyt na miedź, gdyż to właśnie import z ich strony był do tej pory głównym czynnikiem wzrostu cen tego metalu.
Pod koniec minionego tygodnia na rynek miedzi powróciły wzrosty po zapewnieniach Ludowego Banku Chin, że będzie on nadal kontynuował łagodną politykę monetarną, nieograniczającą tempa wzrostu gospodarczego"=ponieważ był to komentarz to ja pozostawiam go do przemyślen bez moich uwag.

Re: KGHM[0]

1Zdzislaw / 2009-08-10 08:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Uwaga pojawił się internauta 1Zdzisław nie mylić go ze mną tj, 1Zdzislaw -rożnica !!! -- ja stale piszący na tej stronie nie używam litery -- ł --- lecz literę --- l --- Ktoś mi chce zrobic jakieś swiństwo bowiem komentarz z 2009-08-09 19:44:59 podpisane 1Zdzisław [ z literką -- ł ---] nie jest moim komentarzem. Zwracam na to uwagę bo to prawdopodobnie będzie celewe wprowadzanie w błąd. Pozdro.

Re: KGHM[0]

1Zdzislaw / 2009-08-10 23:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Powiem krótko- ten wielki zakup swiadczy jedynie o sile tych akcji KGHM- ja narazie nie sprzedałem.Więcej nie chce mi się pisać bo ktoś podszywał sie i wpisywał brednie.Pozdro tych co trwają przy akcjiach kghm

Re: TPSA

1Zdzislaw / 2009-08-10 23:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ten wielki człowiek KONSERWATYSTA ktory nie udostępnił swojego adresu e-mail do korespondencji i nazwał mnie naganiaczem albo mnie przeprosi albo wniosę o wykreslenie go z forum. a ci co czekaja na 8,00 za akcje gdzie są i jak ich nazwać.Co na to wszystko=chet= ? .Pozdro.
1Zdzislaw / 2009-08-11 10:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Re:KGHM[0]- SER SZREK 2009-08-11- 01:25:33 . DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE === W dniu dzisiejszym w zasadzie nic narazie sie nie wydarzy z tym że KGHM może spaśc do 83-84 zł w oczekiwaniu na ""decyzje" a potem bez względu na to - takie mam przewidywania nie poparte jednakże dzisiaj żadnymi wyliczeniami -jaka ona będzie odbije do ok.87,50. To jednakże nie jest takie pewne a opiera sie jedynie na wcześniejszych wyliczeniach wartosci akcji KGHM - jak będzie zobaczymy. Pozdro.dla Ser S. i wszystkich trwających niezmiennie przy tym miedziaku.

Re: KGHM

1Zdzislaw / 2009-08-11 15:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
DLA ZOBRAZOWANIA TŁA STTRAJKU podaje fragment dzisiejszej enuncjaci medialnej: "Do 15 organizacji związkowych należy ponad 16 tys. z niemal 18,5 tys. pracowników KGHM.
Spółka w ubiegłym roku na same płace związkowców wydała 7,5 mln złotych. Tyle kosztowało 41,4 związkowych etatów. Obecnie - według danych z czerwca 2009 - na rzecz związków pracują osoby zatrudnione na 42,4 etatów."-TERAZ MOJE WYLICZENIE: Na jednego kadrowego zwiazkowca przypada redio rocznie 7500000 :41,4=181159,42 PLN tj.ponad 15000 zł średnio /mies.. Teraz wiemy ,kto i o co się bije i czemu zawdzięczamy tak gwałtowny spadek ceny akcji . NA TEMAT PRYWATYZACJI PISAŁEM POPRZEDNIO I NIE BĘDĘ SIE POWTARZAŁ. Naturalnie spadek jest wynikiem paniki, którą wytworzyli gracze - leszcze [dostali rozwolnienia] a grubasy się obłowią bo akcje znów pojdą w góre.

Re: KGHM

1Zdzislaw / 2009-08-11 21:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oto fragment wypowiedzi p. Rozłuckiego[twórcy WGPW : "Czy to kolejne zamieszanie wokół KGHM i planu prywatyzacji nie spowoduje spadku ich wartości na giełdzie?
W krótkiej, kilkudniowej perspektywie tak. Jednak w dłuższej nie spodziewam się jakiegoś załamania. Zamiast mówić, rząd po prostu powinien prywatyzować" z którą sie całkowicie zgadzam. Zresztą lada chwila będą wyniki za II-gi kw. kombinatu przypomnę że w I-szym kw. zysk btto wynosił 767,7 mil.zł netto 627,8 zł a zysk na 1 akcje w/g danych emitenta wyniósł 3,53. W/g moich wyliczeń łącznie I i II -gim kw.2009 zysk bruttpowinien wynieść btto ca1570 mil.zł , netto 1390 mil.zł a zysk na jedną akcje ca 6,95 zł co swiadczy o sile 1 akcji KGHM-u j Jasne jak będziemy strajkowali to to niestety w następnych kwartałach odbije się to na kosztach i wynikach. Jesli będzie wzgl.spokój to prognoza Rołuckiego się ziśći . Zobaczymy czy racje mają optymiści czy siejąćy zament i niepokój nir\eweim czy gracze. Pozdro.
1Zdzislaw / 2009-08-11 21:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
KGHM[0] DEBIUTANT KGHM - 2009-08-11; 21:19:22 w POSIADANIU MINIS.SKARBU jest CA 42% akcji gkhm-WYLICZENIE : 200000000x42%= 84000000 - 10% z tego to jest ca 8 400 000 akcji x 90 zł /akcja = ca 756.000.000 zł no i o takiej mniej wiecej sumie mówi Min.Boni . Czy to jest jasne jesli nie proszę wysłać do mnie e-maila przez forum to dalej wyjasnie - lecz nie mam zamiaru robić wykładu. Pozdro.
1Zdzislaw / 2009-08-11 21:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
KGHM[0] -2009-08-11 20:44:56 waniek=== Przecież o sprzedaży mówi się że nastąpi w 2010 r - pamiętajcie że Donald będzie chciał jeszcze z 42 % a nie 32% uzyskać dywidende Dopiero po tej dywidendzie najprawdopodobniej sprzeda te akcje a liczy stale w cenie 85-90 zł dlatego panowie - SPOKOJ DO Lipca przyszłego roku jest pewny ze sprzedażą akcji KGHM - Tylko myślcie spokojnie. Pozdro.

Re: TPSA[0]

1Zdzislaw / 2009-08-11 21:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tellur- baju, baju będziesz w raju - to jest mój komentarz.

Najnowsze wpisy