Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-09-25 10:05 / Tysiącznik na forum
dobrze gadają.... jak mamy wejsc do euro to trzeba w 2 lata zbic inflacje o 2.5%.... dlatego teraz sa potrzebne podwyzki...
caabi / 2008-09-25 10:03 / Tysiącznik na forum
no i właśnie dlatego niechcę w niego zainwestować... aby zrobić bank trzeba kapitał.... a więc teraz skupują akcje wywalając gotówkę po to aby pozniej znów zebrac z rynku poprzez emisje....... nie twierdze ze nie da zarobić.... ale w szczycie hossy... nie teraz...
caabi / 2008-09-25 09:51 / Tysiącznik na forum
bo zanim IDM wystartuje to będzie koncówka hossy..... a co do PGNiG.... tam jest SP... to mi śmierdzi.... za duze zwiazki pracownicze i za silne..... generalnie spółka która się nie rozwija.. a miała by na to ogromne szanse.... ale poki w całości nie sprywatyzują... nie wycofają akcji pracowniczych... URE wkoncu uwolni rynek gazu..... wtedy można kupić... anie nie w takich okolicznościach.. nie bez powodu chodzi po cenie emisyjnej sprzed wielu lat...
caabi / 2008-09-25 09:48 / Tysiącznik na forum
:)))) fundy to inna sprawa..... na inne rynki kase tam wrzucam właśnie poprzez Fundy m.in BRIC nnowa europa chiny japonia itp..... a na akcjach skupiam się na naszym podwórku.... wiec całościowo jakaś dywersyfikacja jest.... choć portfel agresywny to fakt. ;-)))
caabi / 2008-09-25 09:46 / Tysiącznik na forum
nie wiem czy wiesz ale Bank i BM jest tylko pośrednikiem i dyspozytariuszem w obrocie.... akcje nie przepadają.
a pozatym poco mam komukolwiek coś udowadniać i się chwalic ewentualnym zarobkiem ??? nie widze w tym celu ... zadnego... bo robię to dla siebie nie dla innych....
caabi / 2008-09-25 09:44 / Tysiącznik na forum
IDM nie te czasy....... PGNIG odpada (dopłacają do gazu) STX na nim siedzi za duza spekuła... jest panika to odrazu leci na ryj..... CENTROSTAL.... hmmm do zastanowienia... (ale to muszę porównać z hutmenem albo ferrum )
caabi / 2008-09-25 09:35 / Tysiącznik na forum
ja chcę postawić na to pieniądze że właśnie nie zbankrutują swiat się nie przewróci i po jakims czasie wróci wszystko do normy po tym zamieszaniu..... a ty jestes gotowa kupic S jak wierzysz w swoje teorie ??? to chyba jest kluczowa sprawa... ja zaczynam kupowanie za niedługo... powoli wyzbieram troche akcji ww. firm i poczekam co będzie za 5 lat....
caabi / 2008-09-25 09:33 / Tysiącznik na forum
to dużo.... wczoraj podali ze 2400 dolarów na mieszkańca USA... ale ja się porówna to z kosztami wojny w iraku (rocznie 450 mld dolarów) to wcale nie jest to tak dużo....
caabi / 2008-09-25 09:32 / Tysiącznik na forum
no niby masz rację... ale zobacz np asseco jest duże a ciągle się szybko rozwija... Bre ciągle ekspansja na nowe rynki.... lotos... no to perła tego forum.... program 10+, polaqua tez duza ale jest dobra spolka i mocno przeceniona...... też wole miec mimo wszystko wiecej duzych.... bo jak do nas znow zawita kapitał w hossie TFI i OFE je będą wyndować najbardziej ... dopiero w poźniejszej fazie wyskoczą maluchy..... a wtedy to ja juz je bede miał na oku i tez wsiąde :))) taki wiesz.... misterny plan na dłuższy okres
caabi / 2008-09-25 09:24 / Tysiącznik na forum
ja nie gram.... ja inwestuje
caabi / 2008-09-25 09:24 / Tysiącznik na forum
dlatego tylko police i synthos z tego.... bo to duze spolki pulawy..... nie... wole police..... a tarnów za drogi i chyba troche za bardzo przecaniany na tle chociazby wlaśnie Synthosa...
caabi / 2008-09-25 09:20 / Tysiącznik na forum
bo są najbardziej przecenione..... wskaźniki zobacz lotosu... kghm...... Bre itp...... poprostu są tanie
caabi / 2008-09-25 09:20 / Tysiącznik na forum
czyli 5 z 20 jest wg Ciebie godnych poparcia.... no chociaż pomyślał bym że jeszcze wskażesz na CEZ i TVN.... ;-)))
caabi / 2008-09-25 09:15 / Tysiącznik na forum
oczywiście wszystkie kupic i zakopach do kolejnej hossy... czyli perspektywa min. 3 lat... max 5-6 lat

Prośba

caabi / 2008-09-25 09:13 / Tysiącznik na forum
witam, z uwagi na ostatnie niskie wyceny... wyselekcjonowałem sobie potencjalnych 20 spólek do kupna... dzis wkleje wszystkie 20 i prosze o wasze opinie na ich temat.... albo ewentualnie o podanie typów do "zamiany" jeśli jest ktoś lepszy w tej branzy lub ma lepsze perspektywy....

1.ASSECO
2. ECHO
3. BIOTON
4. FAM
5. BRE
6. GANT
7. BPH
8. CEZ
9. KOPEX
10. KGHM
11. LOTOS
12 POLICE
13 NETIA
14 QUMASEX
15 ODLEWNIE
16 SYNTHOS
17 PETROLINW
18 TECHNOPARK2
19 POLAQUA
20 TVN

generalnie wybrałem troche z kazdej branzy..... tylko dawajcie rzeczowe opinie... na mój wybór mają wpływ zarówno wskaźniki - np LOTOS (fundamenty) jak i perspektywy mp PETROL w sumie portfel dość dobrze moim zdaniem zdywersyfikowany... także zapraszam do dyskusji...

Najnowsze wpisy