Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-05-12 08:41 / Tysiącznik na forum
i już krytykujesz od rana....... i fakt... nieporównuj MSX do MSZ.... to jak porównywanie g.ó.w.n.a do twarogu :))

Re: Tydzień publikacji wyników kwartalnych

caabi / 2008-05-12 08:40 / Tysiącznik na forum
08:06 12.05.2008
Zagraniczny inwestor chce wejść do akcjonariatu Mostostalu Zabrze
Krzysztof Woch

Największy udziałowiec budowlanego holdingu: nie sprzedam mojego pakietu, ale na współpracę jestem otwarty





Jeden z zagranicznych

inwestorów kończy badanie

kondycji budowlanej spółki,

a to może oznaczać jedno:

rychłe zmiany w akcjonariacie


Z informacji "Parkietu" wynika, że w Mostostalu Zabrze prowadzony jest od pewnego czasu audyt finansowo-prawny. Czyżby ktoś szykował się do przejęcia kontroli nad budowlanym holdingiem? - To nie wchodzi w grę - twierdzi Zbigniew Opach, największy akcjonariusz zabrzańskiej spółki. Kontroluje 46,7 proc. akcji Mostostalu, których wycena rynkowa przekracza obecnie 600 mln zł. - Nie zamierzam sprzedawać mojego pakietu. Nie teraz i nie po takiej cenie - dodaje. Przyznaje natomiast, że otrzymywał oferty odsprzedaży walorów zarówno od inwestorów branżowych, jak i finansowych. Unika jednak odpowiedzi na pytanie, czy z którymś z nich ostatnio usiadł do stołu negocjacyjnego. Nie potwierdza też informacji, że w spółce prowadzone jest due diligence. - Bez komentarza - ucina.

Stanowisko Zbigniewa Opacha nie wyklucza pojawienia się w akcjonariacie spółki znaczącego, ale mniejszościowego inwestora finansowego. Z naszych informacji wynika, że badanie Mostostalu zlecił podmiot zagraniczny. Miałby możliwość nabycia kilkunastoprocentowego pakietu akcji. Budowlana firma mogłaby wówczas liczyć na ponad 100 mln zł zastrzyku.
caabi / 2008-05-09 12:25 / Tysiącznik na forum
mnie tak szczerze mówiąc... obecna cena akcji poprostu niezadowala..... chyba wszysktim się w głowach poprzewracało i zampomnieli że giełda nie polega do końca na kupieniu czegoś za 5 zł a przedaniu za 6 zł (sorki że objade osoby typowo bazujące na AT i sygnałach) ja INWESTUJĄC choćby w tą spółkę oceniam obecne wyniki, przyszłe możliwe do osiągnięcia dynamikę rozwoju perspektywy itp. czyli oceniam Firmę poprsotu...... i jeśli wg. mnie jest szansa na to że w przyszłosci wyniki mogą być lepsze to porostu zastanawiam się nad kupnem.... proste... i patrze tylko czy obecna cena nie jest zbyt wygórowana i czy inwestycja jest poprsotu opłacalna...... a HTL sprzedam wtedy jak już zdobędą 60% rynku jak wejdzie dyrektywa KE dot. poboru krwi (2009) jak rozwiną maksymalnie moce produkcyjne i jak spłacą obligację (2012) wyemitowane na zakup spółki ze Szwecji. wtedy wskaźniki zobowiązań i kapitałów własnych tak wywalą w kosmos że szok.. będą podstawy do wypłaty dywidend i jeśli będzie to opłacalne to będę zbierał dywidende a przy przeszacowaniu kursu na GPW poprostu sprzedam akcje i zrealizuje zysk. Staram się inwestować w Firmę i to na niej się skupiam stając się jej akcjonariuszem. Ciężko ocenić obecnie wartość godziwą dla HTL... ale jeśli zrealizują prognozę na ten rok (130 mln przychodu i 40 dochodu) to chyba cena 15 zł za akcje jest dość rozsądna :)
caabi / 2008-05-09 09:40 / Tysiącznik na forum
i wg. eliota to będzie chyba 5 fala....... mam racje ??
caabi / 2008-05-09 09:39 / Tysiącznik na forum
nie chcę cię smucić... ale mówiłaś że będzie strata za 1Q.

nie chce polemizować nawet na ten temat.... ty już się zrobiłaś zbyt duża pesymistką, zaraziłaś się od kena chyba tym strachem i brakiem wiary w cokolwiek (i nie tylko wiary w tym przypadku bo HTL pokazał super wyniki) a zdołowany został przesadnie. ale nieważne.... chciałem tylko Ci zasygnalizować że od dna urośnie jeszcze z 50% a Ty będziesz tylko patrzeć i z każdym dniem coraz bardziej niedowierzać czemu dalej rośnie...... pozdrawiam.
caabi / 2008-05-09 09:35 / Tysiącznik na forum
do ilu może zjechac jak sie wychyli ???

!!!!!!!!!! z dedykacją dla Brydzi która już na HTL psy wieszała :))

caabi / 2008-05-09 09:25 / Tysiącznik na forum
Zarząd HTL-STREFA S.A. informuje, że 8 naja 2008 roku powziął wiadomość o podpisaniu 7 maja 2008 roku umowy pomiędzy HTL-STREFA S.A. a Roche Diagnostics Operations, Inc. i Roche Diagnostics GmbH dotyczącej dostawy nakłuwaczy bezpiecznych Safe-T-Pro i Coaguchek.

Umowa została zawarta na cztery lata. Na jej podstawie HTL-STREFA S.A. dostarczy Roche kilkaset milionów nakłuwaczy rocznie, za ok. 37 milionów dolarów w ciągu czterech lat. Umowa zawiera klauzulę kursu walutowego, pozwalającą na rekompensatę istotnych zmian kursów walutowych.

HTL-STREFA S.A. dostarcza Roche nakłuwacze bezpieczne od 1997 roku.

Powyższa umowa jest znacząca w rozumieniu odpowiednich przepisów prawa, ponieważ jej wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych HTL-STREFA S.A.
caabi / 2008-05-08 11:48 / Tysiącznik na forum
o siemka sław.... dawno Cię nie było... trochę lament na forum no nie ?? ;))) dlatego ostatnio się nie wbijam już tak często.... chyba faktycznie ta bessa wielu wystraszyła i zmieniła nastawienie.... a przeciez najważniejsza na gieldzie strategia... w wielu ja zmienia co 2 dzień.. jak stany rosna to hossa jak spadaja to bessa i tak w kółko ;)))))) smieszne to troche... no ale taki tłum :))))

ps. Trzymasz BIO jeszcze ?? i jak myślisz... chyba niedługo powinienni pokazac lepsze wyniki... byćmoże już za 1Q będą ładne (po konslidacji spolek wloskich i marvel) ciekaw jestem jak sie zapatrujesz na zamieszanie z indarem.... jak myślisz co z tego wyjdzie ?

Re: Banki w centrum wydarzeń

caabi / 2008-05-08 11:44 / Tysiącznik na forum
patrzcie na HTL.... jak przebije dziś 6,50 to jazda na 10 zł się szykuje ;)))
caabi / 2008-05-07 15:12 / Tysiącznik na forum
ee do takich jazd to bierz pewniaków STX, OIL i inne takie..... jeszcze sie z tym BBiD zasiedzisz i poco ?? :)))
caabi / 2008-05-07 14:47 / Tysiącznik na forum
odpusc deweloperów warren..... tym bardziej takiego... jak chcesz dewelopera to kup sobie echo... oni tylko komercyjne a nie mieszkaniówka nadmuchana na maksa ;))))
caabi / 2008-05-07 11:28 / Tysiącznik na forum
a teraz jeszcze dolar sie umacnia..... mogą naprawde szybko przekroczyc prognozy...... może jeszcze dokupue jak by się obsuneło na chwilę poniżej 6 zł jeszcze dziś....
caabi / 2008-05-07 11:25 / Tysiącznik na forum
no ale jakie podał wyniki..... i zobacz nadal jaki jest tani...... a tym bardziej że 2 Q będzie dużo lepszy bo już działa szlifiernia igieł..... :))))) ja trzymam...... może w 2Q zarobią z 9 mln :))))))
caabi / 2008-05-05 16:18 / Tysiącznik na forum
mówiłem kiedyś że gposdodarki USA nie można przekreślać przez 1 mały kryzys...... to dopiero początek.... jeszcze strząsną z akcji ze 2 razy i jedziemy na 5000 na wig 20 ;))))))))
caabi / 2008-05-04 18:00 / Tysiącznik na forum
brydziu ale zobacz miała być recesja (2 kwartały z rzędu spadek PKB w USA) i co ?? i niema....... wiec nie do końca sprawa z surowcami jest taka prosta... bo jeśli teraz PKB usa zacznie przyspieszać..... to surowce będą w cenie.. (choć ropa spadnie bo umocni sie dolar jak beda lepsze dane makro) giełda nie jest tak prosta jak ci się wydaje.....

PS> pamieasz jak ostatnio mówiłaś że HTL będzie miał stratę ?? przez dolara ?? zobacz wyniki.... prawie 7 mln zysku po I kw. przy takim kursie dolara.... no comment nawet mnie takiego optymiste zaskoczyli.... i zobacz sprzedaż..... takiej dynamiki nie ma zadna spolka na tej gieldze ......... tylko niech teraz dolar sie odbije od dna..... zobaczymy jak wtedy wyjdzie im 2Q...... ja w Poniedziałek dobieram PKC... (dalej akumuluje) już teraz nie mam wątpliwości po wolumenie sprzedaży że wszystko idzie w dobrym kierunku :)))) powiedz sama..... zaskoczona takim wynikiem z działalności operacyjnej ??

Najnowsze wpisy