Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2006-08-08 09:19 / Tysiącznik na forum
na które spólki spojrzała żonka konkretniej, a może na coś innego spojrzała co akurat "urosło" hehehehe.
p.s. no spółki karkosik romana trochę puchną w oczach, ale to juz tradycja.

Re: Na zachodzie bez zmian

caabi / 2006-08-08 09:23 / Tysiącznik na forum
NIE ZAPESZAJĄC gdzie się nie spojrzy z rana to zielono, może dziś skromnie +3% na wig20 ???.
1. Futuresy Usa ZIELONE
2. Europa ZIELONA
3. BUX ZIELONY.
4. Nasz WIG Zielony
5. Ropa w górę
6. Złoty umacnia się.
7. Miedź - zapasy spadają narazie kurs raczej neutralnie ale handel się dopiero zacznie.
8. Japonia skonczyła na +2.10 %.

a negatywnych chyba narazie nie ma sygnałów, dziś chyba północ ostro.
caabi / 2006-08-08 09:25 / Tysiącznik na forum
a byłbym zapomniał o najważniejszym
9. KONKTAKRY W GÓRĘ choć LOP narazie nie za duży ok 33 tys. ( choć powoli rośnie )
caabi / 2006-08-08 10:19 / Tysiącznik na forum
no ja też myślę że będzie dobrze. a co do miedzi, cieprliwym trza być i poczekać na to wybicie :))
pozdro.
caabi / 2006-08-08 10:21 / Tysiącznik na forum
to że PLN się umacnia to w sytacji naszego kraju akurat jest pozytywne, choćby zadłużenie się zmiejsza bo jest liczone w USD. no i lepiej dla nas aby PLN był mocny w czasie gdy będziemy przyjmowali EUR, choć to jeszcze długo ale zawsze lepiej uklepac fundament i kurs mocny lepszy. choć minusy oczywiscie są ( export) ale nigdy nie może być dla wszystkich ok.
caabi / 2006-08-08 10:23 / Tysiącznik na forum
popyt nie gra tak dużej roli bo i dużo zmienić się nie zmieni, raczej ilośc miedzi w magazynach może wywołac wybicie,a gdy stajkują to wszystko stoi a więc zapasy będą się zmniejszać, im dluzej strajk tym lepiej dla kursu bo będzie systematycznie rósł.
caabi / 2006-08-08 11:50 / Tysiącznik na forum
niewiem, ale czekam. obym się doczekał
caabi / 2006-08-08 11:50 / Tysiącznik na forum
uszczypliwy jesteś, to może ja się zapytam jak tobie idzie ??
caabi / 2006-08-08 11:54 / Tysiącznik na forum
a kenobi podaj linka do strony w ceną miedzi, bo ja na kitcometals ale tam nie ma ceny w stosunku USD/TONA.
caabi / 2006-08-08 13:11 / Tysiącznik na forum
akurat na tą spółkę tak się zapatrzyłem bo większość mojego portfela to właśnie ona.
a na innych też gram, raz zarabiam raz tracę jak to na giełdzie ale narazie mały + jest. jak kghm trochę się rozbuja to będę poprostu zadowolony bo zarobie może więcej. to wszystko.
caabi / 2006-08-08 13:18 / Tysiącznik na forum
widzę, dzięki za info. wkleję też coś.
LONDON (AFX) - BHP Billiton PLC said it has declared force majeure on its deliveries of copper concentrates from the Escondida mine in Chile after a strike, now on its second day, more than halved production there.

"We have declared force majeure at Escondida," said a BHP spokeswoman in Australia.

She added Escondida, the world's largest copper mine, is operating at "40 pct capacity at this stage".

Declaring force majeure will allow Melbourne-based BHP to escape penalties for failing to meet contractual obligations to customers due to situations beyond its control, such as labour disputes and natural disasters.

Copper concentrates from Escondida are shipped to Japan, Germany, Canada, China, Sweden, Brazil and France.

The strike started Monday after workers and the management failed to agree on new contract terms. The union was asking for a 13 pct pay rise, but BHP -- which owns 57.5 pct of Escondida -- was only willing to give 3 pct.

Production of copper cathodes has been suspended, said a BHP spokesman in London.

He added BHP hopes to resolve the pay row as quickly as possible.

Rio Tinto PLC holds a 30 pct stake in the Chilean mine, while Mitsubishi Corp and International Finance Corp own the remaining 12.5 pct.

I TAK CZYTAM I ROZBIEŻNOŚĆ PŁACOWA JEST DUŻA The union was asking for a 13 pct pay rise, but BHP -- which owns 57.5 pct of Escondida -- was only willing to give 3 pct.
NIE WIEM CZY TE pkt % TAK UTARGUJĄ SZYBKO. ALE ZOBACZYMY.
a co do FED to sam nie wiem czego się spodziewać ale chyba mają 2 wyjścia podwyższka i komentarz że zakończyli cykl - TO BĘDZIE DOBRA WIODOMOŚĆ.
albo 2 opcja czyli bez podwyżki ale w komentarzu możliwa na następnym posiedzeniu - TO TEŻ BĘDZIE DOBRE INFO ale na krótką metę.
PODSUMOWYWUJĄĆ - MOIM ZDANIEM BĘDĄ WZROSTY PO FED, ALE NA JAK DŁUGO I JAKIE TO ZOBACZYMY POŻNIEJ>:)))
caabi / 2006-08-08 13:22 / Tysiącznik na forum
DO KENOBIEGO:
JUŻ WIEM CZEMU DZIŚ MIEDŹ LECI wklejam link żeby nie zawalać całej strony
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20602059&sid=aqqy_uTaGMRM&refer=movers_by_index
oczywiście chodzi o FED miałeś rację.
a więc zobaczymy jutro, co będzie po FED. albo góra albo dół, hehehe bo gdzie ma jechać w bok ??? :))

Re: Na zachodzie bez zmian

caabi / 2006-08-08 13:46 / Tysiącznik na forum
Jak ten BIOTON mnie wnerwił, opchnąłem chama ze stratą średnią, trodno odrobi się. NIGDY więcej BIOTONU.
caabi / 2006-08-08 14:35 / Tysiącznik na forum
kupilem po 2,04 a przedałem po 1,94, wiem że dałem ciała ale miałem 2 powody, pierwszy trochę kasy potrzebuje na wczasy a na gieldzie wpakowałem ostatnio prawie caly cash, a po 2 juz kilka wczesniejszych operacji na biotonie miałem na + wiec tak naprawde na tej spółce mozna powiedziec ze jestem na zero. ale wole spoly ktore mają wyższą cene akcji, na samym poczatku mojej przygody niepotrzebnie wpakowałem się w prochnika atlantisa itp. wole BRE KGHM itp. można pobawić się ustawiając nisko kupno kilku nawet akcji i w trakcie dnia sprzedać i 2-3% można spokojnie zarobić, a na biotku siedziałem z kasa i siedziałem to mnie wnerwiało.
zaraz cos sobie zakupie i jeszcze dziś się odkuję :)))

Re: Na zachodzie bez zmian

caabi / 2006-08-08 15:42 / Tysiącznik na forum
Pewnie wszyscy teraz patrzą na USA, a ja widzę że miedź już tylko -0,61%, jeden procen już odrobiony. Będzie się działo :))

Najnowsze wpisy