Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-03-10 20:23 / Tysiącznik na forum
to nie od jednego Bena zależą losy świata...... moim zdaniem taki kryzys szybko się nie powtórzy...... cytująć warrena... "giełda nie ma pamięci" i moim zdaniem kolejna hossa przed nami.... jeszcze kilka miesięcy.... może krócej..... zobaczymy jeszcze co będzie po olimpiadzie i jak spadnie popyt ze strony chin na metale..... to będzie chyba ostatnie strzepywanie... i pozniej do góry... tak mysle... czy mam racje........ czas pokaze... a czasu mam dużo :)

Re: GPW idzie pod prąd

caabi / 2008-03-10 20:31 / Tysiącznik na forum
a właśnie chciałem siępochwalić swoim portfelem.....
mam;
1. MSZ nie oddam za mniej niż 200 zł za akcje.... śmiejcie się :)) poczekam.....
2. BIOTON - coś mi się tu święci na nim..... na longterm tez raczej...
3. lubAWA - kocham ją...... jest tania jak barszcz.... (już przy wartości księgowej chodzi) też potrzymam....
4. HTL - tu też longterm raczej z uwagi na to że troche spadło bardziej niż myslałem... i powoli uśredniam.... ta fuzja wyjdzie im na dobre.... tylko jeszcze z roczek musi minać....

ps. ostatnio naprawde nie ma co się szarpac... za nerwowo jest.... moim zdaniem to jest ten czas kiedy mozna spokojnie kupowac na dluzszy termin wybrane spolki... oczywicie nie fony i mastersy... one sie nie podniosa tak uwazam..... chyba ze szybko przyjda nowi...... zobaczymy.... ja generalnie jedynie na czym mogę się poszarpać to BRE i KGHM i STX... tam da sie ugrac spokojnie.... tylko trzeba miec czas i chęci których ostatnio nie mam :((( no nic... trzeba poczekać i na okazach kupować... nie ma siły... dobre czasy wroca.... wytrwali zostana nagrodzeni :)
caabi / 2008-03-10 20:32 / Tysiącznik na forum
jak by na to nie patrzec....jesteśmy w bessie jak w morde strzelił.. :)
caabi / 2008-03-10 20:35 / Tysiącznik na forum
spoko flugo..... przy zakupie MSZ kierowałem się przedewszystkim analiza fundamentalna... co mnie obchodza akcje wierzycielskie... przeciez wiem ze ta spolka straciła plynność i była bankrutem... wazne jest ze maja kontrakty.... ze maja ładną marzę brutto..... sternik jest..... euro 2012 jest.... będzie się działo :))) nie ma co się spinać... ciekaw tylko jestem czemu pozbawili się kapitału.... coś tu się kroi ładnego.... może jest jakaś ugoda z kredyt bankiem i kasa za altusa wpłynie... to by był kosmos chyba...... nawet przy takiej gieldzie +40% na akcjach w 1 dzień to by było mało....... wskaźniki im poleca w kosmos... no ale zobaczymy..... poczekamy zobaczymy...
caabi / 2008-03-10 20:38 / Tysiącznik na forum
ja się tak zastanawiam...... gospodarka usa nie połozy się prze z spadające ceny nieruchomości..... powróci do bardziej stabilnej tendencji wzrostu... to wyjdzie na zdrowie... zobaczymy tylko kiedy gielda zacznie dyskontowac przyszłość... bo generalnie..... wieksza czesc zlych danych za nami... bo uwazam ze problem z bezrobociem i nowymi miejscami pracy to juz skutek kryzysu a nie jego przyczyna..... chyba wszystko sie zacznie jak inflacja wychamuje.... coś tak mi się wydaje.....
caabi / 2008-03-10 20:50 / Tysiącznik na forum
próbuj chłopie.... bo czekam i czekam... i czekam.... ;))
caabi / 2008-03-10 20:52 / Tysiącznik na forum
wszystko jest możliwe..... ale kwesia jest taka.... czy opłaca mu się sprzedać jak łykał akcje po 12 zł... po 10 zł i teraz po 8 zł...... ??? pewnie że nie..... dlatego może sprzedać orco... ale jak mu się to będzie opłacało.... czyli moim zdaniem za nie mniej niż 40 zł za akcje i przy założeniu że wogóle będzie chciał się tego pozbyć... bo narazie nic na to nie wskazuje.... NIC
caabi / 2008-03-10 20:54 / Tysiącznik na forum
a nie dostają już... jak ich z domów wysadzają... to już jest kryzys.... a wielu jeszcze czeka na kolejne.... zobaczymy... moim zdaniem na gldach już nie zagrzmi.... będą burze ale nie zagrzmi tak z -5% tak uważam...
caabi / 2008-03-10 21:01 / Tysiącznik na forum
no....pojechał..... :)))))))))

ale z drugiej strony...... wyobraź sobie jaki to byłby kontrakt..... chyba konsorcium to by tworzyły społki budowlane z WIG20 wraz z Bankami z WIG20.... bo gwarancje to by były na grube MLD.... no ciekawy okres przed nami...... zacznie się u nas budować wszystko naraz... stadiony, drogi, hotele, elektrownie, fabryki, domy, bloki, osiedla w hust innych rzeczy..... o jakiś biurowcach nie wspomne na to się robi teraz mega popyt.....
caabi / 2008-03-10 21:04 / Tysiącznik na forum
no witam.... ostatnio mało piszę.... mało czasu.... a pozatym nic się niedzieje..... a co ty juz bez biotka ?? no nie gadaj..... ja tam po wynikach dokupiłem.... ;)))operacyjny jest dobry... co mnie jednorazowe odpisy z htl strefy i roznice kursowe..... bedzie lepszy czas odrazu to pojdzie w druga strone ;)) ps. wkońcu przejeli społki włoskie.... k**** rok to trwało..... ;))) cierpliwy jestm nie :))))))))

no wiem że bardzo dobre info..... może też Opach za dużo by chciał z tych akcji i by wyszedł nad 50% i musiał robić wezwanie..... a może jeszcze teraz tego nie chce.... no zobaczymy.... jest dobrze... a będzie lepiej... i dla MSZ i dla BIO tylko trzeba na dupie siedziec... i akumulowac... akumulowac... az się zródelko wyczerpie ;)))
caabi / 2008-03-10 21:07 / Tysiącznik na forum
prawda.... tyle że budimex ma ten problem ze ma za duzo zamowien...... i chocby Terminal 2 na okeciu.... zawalili.... a od opinii zalezy duzo..... ale fakt oni będą wygrywali wiekszosc.... ale beda jako podwykonawców brali stalexporty mostostale itp.... zobaczysz.... nie znajdą nagle 5 tys pracowników..... to za duze koszta..... konsorcia.... tak będzie się u nas budowalo... tort jest duzy można sie podzielic
caabi / 2008-03-10 21:08 / Tysiącznik na forum
jestesmy w bessie.... jest recesja.... to wszystko prawda... ale nic nie trwa wiecznie... pamietaj....
caabi / 2008-03-11 09:53 / Tysiącznik na forum
spodziewałem się że opach dokupi....... zastanawia mnie jedno..... czy on chce wyjść nad 50% i zrobić wezwanie.....
i ciekawe co na to ING.... bo chyba z chęcią po konsolidacji PRinz by dokupili duzy pakiet.....
caabi / 2008-03-11 10:00 / Tysiącznik na forum
nie no jasne..... tylko.... próg 50% narzuca mu pewne ograniczenia.... musi być wezwanie... i teraz kwestia czy on chce zrobić wezwanie.... czy tylko zbiera ile moze i na tym sie skonczy...
caabi / 2008-03-11 13:22 / Tysiącznik na forum
tak szybko zawroci na 90 jak szybko poszla tak wysoko.... zobaczysz...

Najnowsze wpisy