Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

Re: Byki znalazły dno?

caabi / 2008-03-11 20:07 / Tysiącznik na forum
Dziś FED pomógł... ale wyobraźcie sobie.... choćby po dzisiejszej reakcji jak bardzo rynek jest spragniony dobrych informacji..... jak dane z rynku nieuchomości o inflacji itp zaczna pozytywnie zaskakiwać to chyba sufitem DJI wywali z 17000 pkt jak nic...... niech tylko dane z rynku beda lepsze.... nic wiecej nie potrzeba....a stopy i tak obniza.... jada po calosci.. widac ta determinacje.... moim zdaniem dobrze...... jak sie rozkreci PKB to zaczna podnosic stopy i stłumią inflację..... ale tym razem 10 razy sie zastanowią zanim zaczna podwyższac.....
caabi / 2008-03-11 20:08 / Tysiącznik na forum
no ładnnie jada..... ciekawe jak jutro jak kontynuacja to u nas moze jutro z +4% być...... ale jutro stawiam na misie... wig20 potrzebuje odpoczynku.....
caabi / 2008-03-11 20:34 / Tysiącznik na forum
ken.... możesz mi nie wierzyć bo ja nikim jestem.... ale nie pozwolą aby to się sypneło.... gadamy sobie po kredytach pożyczkach itp.... ale przecież to są składniki gospodarki.. bez nich ani rusz... z nimi łatwiej... ale tez uwazniej..... wystarczy że rynek znajdzie rownowagę..... temat się rozwiąże i bez krzysu armagedonu itp... ani bez strzalu w kosmos odpalu itp... poprstu stabilizacja... i od nowa to sie zakreci..... az kolejni zapomną o ryzyku.... i tak od dziesiącleci...... ale swiat idzie do przodu tego nie zmienimy..... wiec dlugoterminowo.... hossa... :)) no chyba że kometa w nas będzie leciała.... to wtedy zgodze sie.... będzie można zapomnieć o wszystkim
caabi / 2008-03-11 20:35 / Tysiącznik na forum
to pomysl co jest u nas...... u nas jest dopiero banka.... jeszczde troche i to samo bedzie u nas.... rok... max dwa lata
caabi / 2008-03-17 10:11 / Tysiącznik na forum
warren... zobacz Lubą...... wskaźniki...... nieźle wygląda nie ?? coś mi się wydaję że już jest na dnie..... jak myślisz ?

Re: Płyniemy wraz z USA

caabi / 2008-03-17 19:36 / Tysiącznik na forum
warren..... patrz jaki pesymizm... czy Ty to widzisz ?? ja nie wiem..... ale żałuję że nie mam wiecej wolnej kasy... (obecnie akcje 75% portfela) budowanego na 2012 rok... z możliwością wydłużenia terminu .. ;))) kurde... tyle co jest teraz perełek to masakra...... choć jupitera nigdy nie lubiłem to zobaczcie na jego wskaźniki... luba.... też piękne...... oj jak wroca dobre czasy to może zobacze jak to jest zarobić 1000% na jednej spolce ;))) ale jaja......
caabi / 2008-03-17 19:44 / Tysiącznik na forum
ale wiecie co.... kto to przetrwa... będzie bogaty.... bo trend się odwróci..... kurz opadnie..... i będzie znów hossa napedzana nadziejami z euro 2012...... społki są już naprawde tanie... zobaczcie c/z dla całej GPW.... dobrze jest.... nie licze na to ze kupujac teraz lape dołek..... licze na to że jak zacznie się kolejna hossa to o takich cena wielu będzie mogło tylko pomażyć..... ;))) czas pokaze.....
caabi / 2008-03-17 20:06 / Tysiącznik na forum
ja tylko okocim mocne ;))) tylko dla orłów.... super piwko... smakuje mi od zawsze
caabi / 2008-03-17 20:08 / Tysiącznik na forum
amigo..... daj sobie siana... tylko psujesz papier tak naganiając.... zrozumiesz to zreszta jak sam stracisz wiare bo spadac bedzie dalej jak tylu w nim siedzi gości co myslą że zaraz odbije.... papier potrzebuje ciszy......nie to zeby zaczeło mnie wnerwiać że ciagle tylko piszesz o bytomiu.... wisi mi to.... ;)

Re: Płyniemy wraz z USA

caabi / 2008-03-17 20:20 / Tysiącznik na forum
dla WIG20
Wskaźniki rynkowe indeksu:
C/Z 14,87
C/WK 2,55
Stopa dywidendy (%) 3,4

dla mWIG40
Wskaźniki rynkowe indeksu:
C/Z 14,79
C/WK 2,29
Stopa dywidendy (%) 2

dla sWIG80
Wskaźniki rynkowe indeksu:
C/Z 22,27
C/WK 2,57
Stopa dywidendy (%) 0,7

dla WIG
Wskaźniki rynkowe indeksu:
C/Z 14,95
C/WK 2,31
Stopa dywidendy (%) 2,6

Stan na 02-02-2008 teraz indexy są jeszcze 10 % niżej.....
caabi / 2008-03-17 20:24 / Tysiącznik na forum
i powyższa tabela nie uwzględnia wyników niektórych spółek za IVQ..... ma ktoś jakieś dokładne dane ?? bo poniżej needle coś pisał o c/z dla wig na poziomie 19 ja wynalazłem 15.. można by to wyjaśnić..... nawet trzeba ;)
caabi / 2008-03-17 20:26 / Tysiącznik na forum
a co mają powiedzieć Ci którzy kupowali mastarsa po 92 grosze ?? takich przypadków jest wiele..... spoko zamieniom mu na akcje JPMorgan.... za 10 lat się odkuje.... :) a masters co ?? WTC zbuduje ?? hehehehehe
caabi / 2008-03-17 20:30 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem...... bollullos ma racje w obecnej chwili lokata..... może nie koniecznie taka z terminem zapadalności, raczej wysoko oprocentowane konto oszczednościowe (w razie krachu mozesz smialo wejsc z kasa pod odbitke nie tracac odsetek z lokaty) ale tam bym wrzucił polowe kasy.... 25% w fundusz zrownowazony... poczujesz ta nutke ryzyka... obligacyjne odposc.... i mozesz rozdysponowac pozostałe 25% w fundusze akcyjne... ale dywersyfikacja.... jakąś nową europę, akcji wig 20, MId wig coś może z japonii..... hehe no pokombinuj... nie wrzucaj kasy do jedego worka...... a juz napewno nie wszystko w akcje... ja bym na twoim miejkscu max 25% akcje 25% fundusze zrownowazone i 50% na koncie... niech procentuje.... proponuje mBank.... tam na emaxie chyba dają ponad 5% i wyplacasz kiedy chcesz bez utraty odsetek
caabi / 2008-03-17 20:31 / Tysiącznik na forum
trzyma napewno... przeciez on ma jaja z tytanu ;))) twardy jest ;))
caabi / 2008-03-17 20:33 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem.... w obecnych czasach cieżko powiedzieć ile to jest mało.... dla mnie okolice 5-8 są już bardzo atrakcyje... przy tych kupuje bez wiekszego namyslu.... (oczywiście wcześniej analizowane społki) poki nasza gospodarka pędzi.... c/Z do 15-tu jest chyba dość atrakcyjny.... tak mi sie wydaje.... ale nie wiadomo co za wielką wodą jeszcze się wydarzy...

Najnowsze wpisy