Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-11-18 14:45 / Tysiącznik na forum
teraz to kupują obligacje....... w to chyba nikt nie wątpi... ale ostatnio było trochę kominikatów o zwiększeniu progów albo wejściu do akcjonariatu w niektórych spółkach.... myślę i na ich miejscu bym tam robił.... obligacje ładował na na GPW czasem dobierał wybrane papiery przeciez przetasowania po wynikach muszą robić.... patrz lotos, polaqua.... to musi ofe sypac......
caabi / 2008-11-21 08:49 / Tysiącznik na forum
dlatego widać że te spadki są poprsotu już przesadzone.... tak jak wzrosty irracjonalne w hossie... tak mamy przesadzone spadki w bessie..... spoko... to tylko cykle.....ja akumuluję nadal... spokojnie bez pośpiechu i zakopie wszystko na 3-4 lata albo lepiej... i zobaczymy co będzie....
caabi / 2008-11-21 08:55 / Tysiącznik na forum
no myślę że to co będzie po tym kryzysie.... przerośnie nasze marzenia nawet.... zobacz nawet stopy rynkowe... zaraz wszędzie zjadą do zera (CHF, USD, EUR nie do zera ale blisko) to nie będzie carry trade na Jenie jak do tej pory.... tylko jazda na głównych walutach świata..... JEN USD CHF i być może EUR..... także nie wiem co będzie.... ale wiem że będzie wysoko... tylko trzeba poczekać jak się atmosfera przeczyści zaczną napływać lepsze dane.... wróci zaufanie... i wtedy się zacznie..... z lewarowania nigdy nie zrezygnują....... to za duża pokusa pożyczyć dolara za darmo wrzucić do na rynek akcji...... i tak się karuzela znów rozkręci... trzeba tylko z dystansem do tego podejść.... moim zdaniem teraz mamy przesilenie... i już niedługo..... się zacznie.... :)))
caabi / 2008-11-21 09:02 / Tysiącznik na forum
no musi musi... to nie będzie V......... ale myślę że będzie to wyglądało jak po roku 2000.... powolutku coraz wyżej.....ale moim zdaniem zakończy się dużo dużo wyżej niż w tej hossie ostatniej........ będzie dużo więcej narzędzi do tego...... a waluty rządzą światem..... tak sądzę przynajmniej po tym co widzę ostatnio....
caabi / 2008-11-21 09:03 / Tysiącznik na forum
no jak pkb spadnie to podwyższą..... tu najszybciej zbiorą kase........ cieszmy się że kręci się cena koło 4 zł a nie 5 zł..... a nie narzekajmy ciągle... i tak spadnie do 3.50 lekko..... do świat... założe się...
caabi / 2008-11-21 09:08 / Tysiącznik na forum
no też oglądałem.... coś w okolicach 70 gr na litrze...... ;-)))) dlatego lotosa nie puszczam... ;))) heheheh złodzieje !!
caabi / 2008-11-21 09:30 / Tysiącznik na forum
a tak w skrócie ?? ;)
caabi / 2008-11-21 09:42 / Tysiącznik na forum
no MSZ i KPX... ;)))
caabi / 2008-11-21 13:48 / Tysiącznik na forum
a czytajcie to..... ale jaja... ;)))

Kilka dużych zagranicznych instytucji finansowych urządziło sobie prawdziwą zabawę naszą walutą i nie reagują na żadne sygnały płynące z analizy technicznej. Cóż, analiza techniczna działa w sytuacji gdy na rynek wpływa duża liczba małych czynników. W sytuacji gdy rynek kreowany jest przez małą grupę dużych uczestników rynku, wszelkie analizy oparte o rachunek prawdopodobieństwa oraz statystykę, najzwyczajniej w świecie nie działają.

Teraz mamy z czymś takim właśnie do czynienia. Kilka dużych graczy zagranicznych skupiło w wakacje olbrzymie ilości opcji CALL Euro/Złoty i Dolar/Złoty. Wystawiającymi te opcje byli polscy eksporterzy, którzy na niewyobrażalną skalę wystawiali opcje CALL o nominałach przekraczających 10-cio a nawet 20-krotnie ich roczne przychody eksportowe po to tylko by móc sprzedać nieco drożej walutę w kilku transakcjach.

Instytucje, które kupiły te opcje trzymają teraz nasz rynek w garści. Staje się to wręcz niebezpieczne dla całej polskiej gospodarki. Gdyby ów gracze zdecydowali się wykonać wszystkie swoje opcje CALL wzywając ich wystawców do dostarczenia waluty lub do rozliczenia się po różnicy w kursie spot i cenie wykonania opcji, skutek byłby tragiczny dla znacznej części polskich przedsiębiorstw, które takie transakcje zawarły.

Szeroko na ten temat pisałem w ostatnim Raporcie Specjalnym. Co ciekawe u żadnego brokera nie udałoby się zrobić tak ryzykownych transakcji, w której na jedną kupioną opcję PUT przypadałoby 10-20 wystawionych opcji CALL. Depozyt zabezpieczający na taką transakcję przekraczałby często cały majątek eksportera. Eksporter więc nie zawarłby w ogóle takiej transakcji u brokera.

Banki zezwalały jednak na tego typu strategie, a nawet same do tego namawiały swych klientów kredytując za nich cały depozyt zabezpieczający w postaci limitu skarbowego. Tylko dzięki temu firmy były w stanie przeprowadzić transakcje o tak wysokiej dźwigni finansowej.

Teraz to „dobrodziejstwo” banków się mści. Dopóki posiadacze opcji CALL nie zaspokoją swoich apetytów i nie przestaną rozgrywać partii szachów, dopóty będziemy skazani na ciąg dalszy mocnych wahań 20-30 groszowych.

Warto zwrócić uwagę, iż autorami nieprzychylnych raportów na temat polskiej gospodarki (obniżenie prognoz PKB na przyszły rok, wskazywanie na ryzyko wystąpienia kryzysu walutowego, rekomendowanie własnym Klientom gry na spadek cen naszych akcji i obligacji, itp.) są wspomniani posiadacze opcji CALL.

Takiej grze przeciwstawić się może jedynie albo bank centralny, albo jakiś inny duży gracz widzący własne korzyści w grze na umocnienie Złotego oraz na wzrosty cen papierów wartościowych.

Pamiętajmy też, iż zbliża się sezon mocnego Złotego. Końcówka roku sprzyja umacnianiu naszej waluty. Jest spora szansa, by pomimo całej tej toczonej gry, koniec roku przyniósł silniejszy spadek kursów walut.

CUDoFIX

caabi / 2008-11-21 13:50 / Tysiącznik na forum
"Zlecenia powodujące fixing cudów pochodziły z biura JP Morgan - ustaliła KNF. Miały zabezpieczać pozycje klienta na rynku futures. Zdaniem Komisji, czyn miał znamiona manipulacji. "

ale słuchajcie... to jest jakaś masakra.... obstawili spadki... jakiś grubas z USA na naszej giełdzie...... (a tym zleceniem tylko podniósł wyceny zeby dalej nabrać s-ki... no kurde.... masakra niezła..... 1 ktoś tak naprawdę kręci tym grajdołkiem........ hehehehe
caabi / 2008-11-21 13:53 / Tysiącznik na forum
teraz już wiem dlaczego JP tak nas objechał w ostatniej rekomendacji (z tym PKB na 1,5%) i prognozie PLN.... poprostu manipulacja rynkiem aby zarobić..... to skulvysyny..... dlatego już wiem.... nic nie sprzedaje... poczekamy aż wytrząśnie ich inny grubas.....
caabi / 2008-11-21 13:55 / Tysiącznik na forum
no jazda niesamowita...... dajesz 1 zł a zastawiasz 20 zł..... masakra jakaś...... dlatego mamy taki kurs PLN... patrzcie tak sensowanie nawet.... stopa bazowa w Polsce 6,00% stopa w Szwajcarii 1,00%.. przecież racjonalnie to Chf to powinien się bić o 1,80 za PLN
caabi / 2008-11-21 14:08 / Tysiącznik na forum
jakiś analityk.... z PB to wyciągnałem z komentarzy pod tym FIXING JP MOGRAN
caabi / 2008-11-21 14:12 / Tysiącznik na forum
no będize ostro..... ;)))

ale spoko.... wytrzepie ich ktoś albo nasze gadanie wystraszy...... w każdym razie upewniam się w przekonaniu że zagranica zaniża..... żeby wejść w papiery jak najniżej.... (odwrócą te pozycje - o to mogę się założyć) sami sobie robią trend i sami go zmienią...... skulvysyny.... tak to jest jak jest mała płynność....
caabi / 2008-11-21 14:13 / Tysiącznik na forum
jakiś Jacek Maliszewski

Najnowsze wpisy