Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-11-28 10:05 / Tysiącznik na forum
ciekawe jaki będzie 4 Q.......... napewno spadnie.... ale ciakawe jak dużo.....
caabi / 2008-11-28 10:23 / Tysiącznik na forum
mieszkaniówka.... tak ....
ale nie zgodzę się do infrastrukturalnej...... zresztą.... zima za pasem a wszędzie remonty, budowy itp.....
caabi / 2008-11-28 10:43 / Tysiącznik na forum
dobrze..... kara musi być ;)
caabi / 2008-11-28 10:45 / Tysiącznik na forum
dlatego teraz potrzebna jest interwencja NBP i skup waluty...... albo coś bardziej lajtowego... ale jak nic nie zrobią... wielu exporterów może popłynąć...... tych w których liczyli że zarobią na opcjach... ;)
caabi / 2008-11-28 10:48 / Tysiącznik na forum
czytajcie na PB powiedzieli coś więcej.....

ale sprawa jest naprawdę poważna.... bo wielu może paść przez takie głupoty......

Re: GPW: Byki zrealizują zyski?

caabi / 2008-11-28 11:04 / Tysiącznik na forum
ale chwila chwila.... tak w temacie opcji.... o których teraz takie zamieszanie.....

to co Te Ropczyce przy kursie EUR/PLN 3.20 kupowali opcje i obstawiali dalszy spadek kursu np do 3 zł tak ?? tym samym chcieli zabezpieczyć ewentualne mniejsze wpływy z działalności operacyjnej od kontrahentów zagranicznych...... ale nie rozumiem jednego.... nie mogli zamknąć pozycji i stracić kilkaset tysięcy jak doszło do 3.30 EUR/PLN ?? co oni przespali całe to zamieszanie i depracjację złotówki.... no nie kumam tego....... debile ??? czy ja czegoś nie rozumiem... (ps. z opcji nie korzystam i nie zamierzam... :)))
caabi / 2008-11-28 11:22 / Tysiącznik na forum
no ale przy akcjach nie masz lewara 20 krotnego...... a jak byś miał to byś zmykał przy każdym + - 5% odrazu... a nie patrzył jak w zaczarowane.......... i o to mi chodzi...... !!!

OPCJE - dobry komentarz ;))))

caabi / 2008-11-28 12:02 / Tysiącznik na forum
z PB

cyt. "Problem z transakcjami skarbowymi polega na tym, że banki wciskały zabezpieczenia na lewarze zdesperowanym eksporterom przedstawiając prognozy umocnienia się złotego (prognozy mam jeszcze w skrzynce mailowej :):) dowody zbrodni:):)) nie informując o ryzyku, a jak już informowali, to w umowie było to zapisane czcionką o rozmiarze "3". Limity na transakcje skarbowe rozdawano na zasadzie "chcesz Pan limit to masz". Wszystko było dobrze gdy złoty się umacniał, dodatnie wyceny, itp ... Osłabienie złotego, które nastąpiło tak szybko i tak gwałtownie spowodowało, że mało uważni gracze z dnia na dzień wtopili na zabezpieczeniach. Ale to nie było chyba jeszcze najgorsze, w uproszczeniu zakładam, że firmy zabezpieczały swój eksport (dane kontrakty) po kursie przyjętym do kalkulacji produkcji, zakładając, że w przypadku ujemnej wyceny transakcji (która oznaczałaby tylko utracone korzyści), transakcja rozliczałaby się stopniowo pod dany kontrakt, a nie jednorazowo (roll beck, stałe miesięczne przepływy, itp.) A tu nagle dzwonią z banku i mówią limit został przekroczony, uzupełniasz depozyt albo natychmiast rozliczamy transakcje (brylował w tym osławiony bank M. :). Sytuacja bez wyjścia. Kontrakt jeszcze nie został w całości rozliczony a ty musisz wpłacić kasę w celu uzupełnienia depozytu. Jak się kończyła taka rozmowa to widać po przykładzie ZM Ropczyce. W mojej firmie, na bieżąco śledziliśmy rynek, pozamykaliśmy wszystkie transakcje nawet ze sporym zyskiem. Co do spekulacji, Panowie i Panie wystarczy tylko zwykły forward przy niskim spocie z odpowiednią kwotą zabezpieczenia (bez lewara) + zmiana trendu połączona z dużą zmiennością na rynku by pozamiatać firmę :) Najczęściej wtedy dzwoni ktoś z banku i mówi ........ 7 days :):)"
caabi / 2008-11-28 12:04 / Tysiącznik na forum
no komuś napewno.... ja stawiam JP Morgan :))))) heheh ale jaja......
caabi / 2008-11-28 12:05 / Tysiącznik na forum
kurs PLN i nierenegocjowanie zawartych umów z kontrahentami..... czyli poprsotu teraz widać jak wazne dla gospodarki jest wejście do strefy euro i zlikwidowanie ryzyka kursowego........ oj zmniejszy nam się liczba firm na GPW.... kilka padnie........ te 19 mln zł... ropczyć przecież ich rozkłada.... tylko wyprzedaż majątku... nic innego.... a takich będzie więcej.... oj będzie.....
caabi / 2008-11-28 12:06 / Tysiącznik na forum
to tylko w banku millennium :)))
caabi / 2008-11-28 12:10 / Tysiącznik na forum
może się rozliczyć z 3-cią stroną transkaccji... przycisnąć ropczyce... przejąć pakiet akcji.... umorzyć dług (odpis 19 mln idzie w konto milennium) akcje biorą po cenie nominalnej albo za symboliczną złotówkę......

pożniej..... idzie hossa kurs ropczyc idzie w góre millenium sprzedaje akcje za np 30 mln zł.. i jest 11 mln do przodu... proste jak bydowa cepa... nie etycznie ?? nie moralne ?? tak i to bardzo... ale w oczach opinii publicznej nie... bo przecież umożyli dług... ocalili zakład miejsca pracy itp...... INTERES WYPASIONY i po fakcie każdy będzie zadowolony.... a wyruchają akcjonariuszy...... :)))

Re: GPW: Byki zrealizują zyski?

caabi / 2008-11-28 12:13 / Tysiącznik na forum
I niech mi teraz ktoś powie że byśmy się do strefy euro nie spieszyli i że przyjęcie w 2012 jest nieuzasadnione i zbyt "pospieszne" jak to mawia ten prezydent....

trzeba koniecznie teraz jak najszybciej.... niech robią to jak chcą czy referendum czy nie..... trzeba to zrobić i wejść jak najszybciej..... to moje zdanie a teraz PO będzie miało ciekawą debatę z PIS na argumenty dot. Wejścia do strefy Euro... bo z tego nam się zaraz zrobi kryzys realnej gospodarki
caabi / 2008-11-28 12:15 / Tysiącznik na forum
ale po co dawać pole do popisu debilom.... tym bardziej że takie ropczyce poprsotu albo padną albo millena na nich zarobi grube miliony na ich głupocie.... po co aż tak ma ryzykować cała polska ?? wejdźmy do strefy euro i mamy spokój....
caabi / 2008-11-28 12:19 / Tysiącznik na forum
niezłe jaja...... a ciekawe kto się obłowi przy polimexie.... bo tam nie będzie 19 mln..... tylko z 1.9 mld zł pewnie :))))))
i takim oto sposobem można w tym kraju zarobić grubą kasę.. ;))) i nikt nie powie że to złe..... zobaczycie jeszcze millennium będzie w telewizji pokazywane jako dobroczyńca co umorzył dług :)))) nie mogę....

Najnowsze wpisy