Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-10-08 08:53 / Tysiącznik na forum
nie no widzę widzę..... w sumie jak oni powolnie sięosuwali to my pikowaliśmy..... teraz oni mają panike to my też będziemy mieli panike..... no ale jesteśmy emergingiem.... więc w sumie nie ma co się dziwić..... szukać pereł trzeba... ja już swoje mam dokupie po "abstraktcyjnych cenach"..... pogodziłem się z tym że z portfela nic nie sprzedam przez 2-3 lata minimum .....

Re: Bessa żywi się strachem

caabi / 2008-10-08 09:04 / Tysiącznik na forum
Msz z 5.50 zł na 3.90 spadł w 3 sesje..... niesamowite..
a AT dzieju pisał o 2-3 zł... wiec poczekam z dokupieniem....
caabi / 2008-10-08 09:04 / Tysiącznik na forum
CZ dla MSZ to już 8.......
caabi / 2008-10-08 09:25 / Tysiącznik na forum
ale wszytkich nie muszą zamykać..... i tu jest pies pogrzebany nie wiadomo ile z tego to puste bańki..... które ciążą na wielu firmach... jak tak z rąk do rąk gorącego kartofla przerzucali to każdy po troche dostanie w plecy........w ciekawych czasach żyjemy... nie ma co.... cieszmy się tylko że mamy w portfelach akcje firm które generują zyski z działalności operacyjnej.... po bessie przyjdzie hossa i ich wartość wróci do normalnych poziomów .....
caabi / 2008-10-08 09:28 / Tysiącznik na forum
umówmy się tak..... 1800 w takich okolicznościach faktycznie realne... widać co się dzieje w USa.... oni już spanikowali... co do 1500 to tak naprawde chyba cieżko powiedziec który poziom będzie dnem.... a może 900 pkt... ?? ja patrze na C/Z C/WK bo w sumie jak mam kupic to akcje a nie cały index ;))))
caabi / 2008-10-08 13:53 / Tysiącznik na forum
kredytobiorcą i bankom.... ale to się okaże czy pomogą.... im chodzi o to aby rynkowe stopy sprowadzić do normalnego poziomu.... zobaczymy co z tego będzie.... w każdym razie pozytywne jest to że zadziałali wszyscy razem.... to chyba najważniejsze.
caabi / 2008-10-08 14:00 / Tysiącznik na forum
no właśnie warreno z inflacją to bym się spierał czy ona już nie spada....... oni mają więcej danych.... naprawde więcej..... my to zobaczymy oficjalnie za 2-3 miesiące.......
caabi / 2008-10-09 12:31 / Tysiącznik na forum
ale są kredyty... i wtedy ta prostoliniowa zasada (wzrost wynagrodzeń o 10% to wzrost cen o 10%) wysiada..... dlatego ciężko określić poziom cen realnych.... chyba najlepiej wziąść pod uwagę koszty wybudowania lokalu... jeśli developer aby wybudować mieszkanie ponosi koszt np 5000 zł za 1 m2 to to chyba jest cena realna.... tak mi się wydaję... ale temat jest głębszy więc ile osób tyle opinii....

Re: Klimat wyborów udzielił się inwestorom

caabi / 2008-11-05 08:59 / Tysiącznik na forum
HTL to chyba dziś poleci do nieba..... zobaczcie wyniki... jak miło że pakowałem się w niego jak wszyscy narzekali....... ciekawe czy dziś "zachaczy" o 10 zł....
caabi / 2008-11-05 09:15 / Tysiącznik na forum
zobacz wyniki....... i pomyśl jakie będą w IV Q jak wtedy wejdzie im na wynik finansowy i zyskowność to wybicie dolara z 2,20 na 3 zł i EUR z 3,20 na 3.60....... to będzie z 35% wzrost zysków..... a patrząć na dynamikę sprzedaży..... zarobią z 35 mln w całym roku i nie płacą od tego podatku :)))
jak bym siędział w jakimś funduszu... to delikatnie mówiąc bym zbierał wszystko do 10-11 zł.... z arkusza..... no ale w sumie bessa jest... może przesadziłem.... ja w każdym razie dokupuje nadal..... ;-))

Re: Klimat wyborów udzielił się inwestorom

caabi / 2008-11-05 09:18 / Tysiącznik na forum
luba też dobre wyniki.... zysk na operacyjnej prawie 6 mln...... no ale standardzik odpisy aktualizujące wycenę Lentexu na ponad 5 mln zł ... heheheheh i dobrze tłum się wysypie a jak wróci hossa to będą się zabijać o papier po 3 zł. :)))
caabi / 2008-11-05 09:46 / Tysiącznik na forum
ale dynamika sprzedaży 100%.... więc to nie przesada za takie spółki płaci się premię..... nawet w bessie
caabi / 2008-11-06 09:29 / Tysiącznik na forum
na giełdzie chyba kupujemy przyszłość..... spójrz na dynamikę sprzedaży i znajdź mi inną firmę która ma wzrost sprzedaży rok do roku o 100% i do tego za 2-3 lata najprawdopodobniej wyeliminuje całkowicie ryzyko kursowe (jak wejdziemy do EUR) ponadto która finansuje się obligacjami a nie emisjami papiera powiększa linie produkcyjne wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązania itp.... i jak by było mało do 2012 roku są zwolnieni z podatku dochodowego (SSE) ale co ja Ci będę pisał.... kup sobie Immoest ma super wskaźniki... ale co z tego jak już nigdy tyle nie zarobią.......
caabi / 2008-11-06 13:16 / Tysiącznik na forum
ken daj linka.... bo Bank Szwajcarii dziś nie miał posiedzenia.... o co kaman ???
caabi / 2008-11-07 15:23 / Tysiącznik na forum
pomyślcie.... czemu jest taka tania..... to nie okazja......
po pierwsze... tych wyników już nie powtórzy..... po drugie..... finansowania nie dostanie od Banków.... po 3 zaraz zrobią przeszacowania aktywów (spadek cen nieruchomości) i co będzie ?? ano lipa będzie.... dlatego szukanie pereł w bessie to nie spółek tanich wskaźnikowo.... tylko tanich a o mocnych i silnych perspektywach.... dlatego dla mnie większą promocją jest HTL po 8 zł z zyskiem na akcje 0.26 zł jak to mawia brydzia niż coś co zaraz albo padnie... zawiesi działalność i niewiadomo co zrobi dalej....

Najnowsze wpisy