Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-08-06 11:02 / Tysiącznik na forum
jak nie rozumieją że fundusze w krótkich okresach podlegają wysokim wahanią i że w fundy się inwestuje min na 4-5 lat..... i wtedy się zarabia..... to kto tu jest idiotą ?? Rynek że spadł ?? czy Gość który jak by założył lokate na 24 miesiące po 2 tygodniach chciałby ją rozwiązać .... to samo z funduszami.... nie kupuje się ich z perspektywą 3 tygodni..... kiedyś to ludzie zrozumieją ... ale nie wszyscy....
caabi / 2008-08-06 11:03 / Tysiącznik na forum
zaraz zrobi się na odwrót i co wtedy powiesz ??.... lepiej że tak zaczelismy.... pogadamy o 15-tej jak wtedy indexy będą w trochę innym miejscu...
caabi / 2008-08-06 11:04 / Tysiącznik na forum
no i co z tego ? o czym to świadczy ??

Re: GPW: Amerykanie zadbali o nastroje

caabi / 2008-08-06 11:06 / Tysiącznik na forum
mamy ewidentnie zawęrzanie kanału w ruchu bocznym na interday..... za niedługo się wybije... pewnie w góre.... :)
caabi / 2008-08-06 11:09 / Tysiącznik na forum
ja właśnie nie wiem lepiej..... ja niewiem po co to piszesz poprostu.... co to ma za znaczenie ?? bo moim zdaniem świadczy to tylko o tym że na tych 2 papierach jest handel bardziej aktywny niż na innych... i o niczym innym to nie świadczy... no ale jeśli masz inne spostrzeżenia to podziel się nimi proszę.... chciałbym wiedziec....
caabi / 2008-08-06 11:13 / Tysiącznik na forum
bo się spieszę jak piszę.... dzięki za zwrócenie uwagi... poprawię się.
caabi / 2008-08-06 16:19 / Tysiącznik na forum
prawda..... bo rezerwa to odpis w którym zawarte są całe kwoty wierzytelności.... a to trochę wypacza obraz realnych strat.... z naciskiem na TROCHĘ ;))))

Re: Waluty zaszkodzą GPW?

caabi / 2008-08-07 08:13 / Tysiącznik na forum
zobaczcie wyniki HTL strefa..... są niesamowici :)))))
caabi / 2008-08-07 09:07 / Tysiącznik na forum
to teraz zobacz.... kurs EUR... kurs USD i powiedz czy przy spadku średnich kursów na EUR o 15% i USD o 25% i ich wpływ na wyniki z operacyjnej.... i teraz zobacz... taka nagonka na eksporterów że nierentowna sprzedaż a oni mają rentowność brutto prawie 40%.... kolejna sprawa... wzrost sprzedaży mierzony przychodem ze sprzedaży... r/r wzrost o 106% i powiedz mi że to mało ?? generalnie w ocenie firmy.... zysk netto jest pozycją najbardziej wypaczoną z uwagi zarówno na zdarzenia jednorazowe jak i właśnie negatywne odbicie różnic kursowych, dlatego w ocenie eksporterów patrzeć trzeba na dynamikę i rentowność operacyjną.... ps. jak wejdziemy do euro.. a wejdziemy za 506 lat napewno to HTL już nie będzie miał jazdy na różnicach kursowych... a wtedy zysk netto będzie naprawde ogromny....wystarczy tylko poczekać... i obserować jak spółka rozwija ofertę produktów i sprzedaż... ps2. dyrektywa UE dot. lancetów personalnych wchodzi o 2010... pobieranie krwi w całej UE tylko bezpiecznymi lancetami... u lekarzy już nie będzie zwykłych igieł.... weź też to pod uwagę..... dlatego lepiej odkupić się teraz... i poczekać te kilka lat...
caabi / 2008-08-07 09:09 / Tysiącznik na forum
errata "za 5-6 lat napewno przyjmiemy Euro"
caabi / 2008-08-07 09:10 / Tysiącznik na forum
a jak chcesz spółkę która generuje wysokie zyski to kup sobie np; TU Europa i nie szukaj innych spółek tam masz duże zyski... ale co z tego jak oni mają dynamikę 5-6% rocznie ...
caabi / 2008-08-07 09:21 / Tysiącznik na forum
ale twoja polna nie ma wzrostu przychodów r/r o 106%... no comment
caabi / 2008-08-07 09:44 / Tysiącznik na forum
weźcie też jeszcze pod uwagę że w IIQ ponosili koszty w związku z synergią z HeaMedic... przenoszenie maszyn itp.... ale ok.... poczekamy... zobaczymy Ty swoje.. i Ja swoje.... ja oceniam wyniki przy niesprzyjających czynnikach zewnętrznych (różnice kursowe) jako bardzo dobre.... a Ty uważasz że słabe.... niech tak zostanie.... zobaczymy za jakiś czas kto miał rację ..... pozdrawiam.
caabi / 2008-08-07 09:58 / Tysiącznik na forum
wiem wiem.... już się niecierpliwie.... ciekaw jestem przychodów.... zysku..... marży operacyjnej... i struktury aktywów.... zobaczymy co się pozmieniało po zmianach organizacyjnych... budowie nowej hali produkcyjnej no i wogóle to będzie raport który sobie wydrukuję i zrobię analizę poziomą i pionową najszczegółowiej jak tylko potrafię bo wkońcu w nim mam zaparkowane 40% środków ;)
caabi / 2008-08-07 10:03 / Tysiącznik na forum
trochę krótki nie sądzisz ?? ;-)))

Najnowsze wpisy