Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

Re: Dominacja krótkiej pozycji w USA

caabi / 2008-08-08 14:48 / Tysiącznik na forum
ale dziś masakra na walutach..... a Pawlak to powinien dostać liścia bo niezle PLN zjechał..... ;-)))
caabi / 2008-08-08 14:57 / Tysiącznik na forum
aby nie opłaciło się wziąść kredytu w CHF względem PLN (na różnicach w oprocentowaniu) to CHF musiał by się wzmocnić o około 25-30%.. (tak aby zrównała się wysokość rat... To kolosalnie dużo...a weź pod uwagę że w tak długim okresie kurs i tak po uśrednieniu wyjdzie nie najgorszy... a wiadomo raz jest niżej... raz jest wyżej..... a jak jest niżej warto dokonywać wcześniejszej częściowej spłaty... i tylko tyle.... a pieniądz w czasie traci wartość... a więc dziś 1000 zł raty.... a za 10 lat 1000 zł... to sama w sobie będzie już duża różnica... oczywiście będzie to dla człowieka mniejsze obciążenie bo realna siła nabywcza tego 1000 zł się dość dużo zmiejszy..... ;)
caabi / 2008-08-08 14:58 / Tysiącznik na forum
dobrze kombinujesz... dlatego lepiej żeby była w kanale 3.20-3.30 na EUR (to najważniejsza para) i nie wybiło górą... bo wtedy u nas stopy w góre i może być nieciekawie....
caabi / 2008-08-08 15:01 / Tysiącznik na forum
obecnie... połowa na lokate lub konto oszczędnościowe....
25% w fundy akcji 10% w obligacje 5% w zrownowazone fundy 5% w jakies zagraniczne i 5% na okazje na akcjach jak będzie kolejne odbicie tak spekulactyjnie na DT.
Jak poziom ryzyka poniesiesz do 3.... to w lokatę do 40% a reszta proporcjonalnie UP..
caabi / 2008-08-08 15:07 / Tysiącznik na forum
no to conajmniej polowa portfela w lokacie.... kolejne 25% tylko bezpieczne instrumenty (obligacje czy fundusze obligacji) a pozostałymi 25% można troche zaryzykować (ewentualne straty z tego zostaną zrekompensowane odsetkami z lokaty).... ja tak bym to ułożył... ale to naprawde ciężko doradzić....

Re: Dominacja krótkiej pozycji w USA

caabi / 2008-08-08 16:05 / Tysiącznik na forum
ej a co w ogóle tak wpłynęło na tak silne wzmocnienie USD .....??
caabi / 2008-08-08 16:13 / Tysiącznik na forum
chyba po analizie dzisiejszego wykresu RTS.. wynika jasno że kasa wraca do USA... ostoi spokoju (przynajmniej w kwestii konfiktów militarnych).... niezle jaja..... teraz cała kasa z EM wraca do USA widać to po walutach, po giełdach w europie i po obecnych wzrostach w USA..... jednak oni żądzą światem.. czy to się komuś podoba czy nie.... ;)))
caabi / 2008-08-11 09:37 / Tysiącznik na forum
ciekawe czy przed sesją podadza wyniki czy po sesji standarwowo w okolicach 17.00.... kurcze z tym są super... zawsze infa albo rano przed sesją albo 17.00 na espi... z********* przejrzysta i dobra komunikacja z inwestorami.... to mi się podoba
caabi / 2008-08-11 13:35 / Tysiącznik na forum
taka różnica że LC CORP księguję przychód dopiero po sprzedaży lokalu. taką mają taktykę.... i choć to ładnie wygląda to w tym momencie bije w nich mocno negatywnie,.
caabi / 2008-08-21 09:03 / Tysiącznik na forum
powiem Wam tylko tyle..... mylicie się..... ludzie biorą masę kredytów na zakup mieszkań.... wiekszość rynek wtórny.... refinansowania i konsolidacje to może 5% ogółu wniosków...... kręci się to strasznie... jak podaż się zmniejszy to ceny wywalą znów do góry (pamiętajcie mamy deficyt mieszkań około 1.5 mln....i to są fakty)
caabi / 2008-08-21 09:17 / Tysiącznik na forum
dobrze że na Walnym zmienili limit maxymalny bo to 0.75 to był śmiech na sali... ale zrobili 1.60 zł i gites... teraz niech powolutku skupują umorzą i fajnie wskaźniki się poprawią.... :))) te 7 mln akcji mogli by zebrać... ja tam wczoraj też dokupiłem. :)
caabi / 2008-08-21 10:26 / Tysiącznik na forum
ja nie patrze... ja akumuluje :))

Re: Masz kredyt we frankach? Nie śpiesz się ze spłatą

caabi / 2008-08-22 09:16 / Tysiącznik na forum
Wystarczy zrefinansować ten kredyt w innym Banku i dzięki temu bez angażowania własnych środków "spłacimy" tą różnicę którą obecnie mamy do przodu na kursie CHF... po co się zastanawiać czy spłacać wcześniej... wystarczy pomyśleć i przenieść kredyt do innego Banku.... proste

Re: Bernanke zakończy tydzień giełdowy

caabi / 2008-08-22 11:18 / Tysiącznik na forum
do DZEJA...

siemka... odpisałem Ci na PRiv... jak byś jeszcze miał jakieś pytania to wal śmiało.... ;-))....
i wiesz.... mógłbyś w ramach odwdzięczenia się rzucić swoim technicznym oczkiem na HTL i MSZ :))) dzięki pozdro
caabi / 2008-08-22 13:13 / Tysiącznik na forum
dzięki :))))
a jak jeszcze się nudzisz to zerknij na LBW.... to moje 3 długoterminowe papierki... reszta to same DT czy max 2 tygodniowe inwestycje wiec nie ma co nawet analizować ;)))
będę wdzięczny...... a co do tego refinansowania CHF jak ktoś brał przy wyższym kursie..... prosta sprawa tylko trzeba się zdecydować a ludziom nikt z ulicy tego nie powie... widzisz nawet money tego nie doradza a sam nie wiem czemu.... .wszyscy bankowcy tak robią i de facto na tym zarabiają... ;)))) także jak masz znajomego .... powiedz to co Ci napisałem..... niech człowiek dostanie coś od życia i świata finansów za darmo :)))

Najnowsze wpisy