Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-09-01 10:31 / Tysiącznik na forum
widzisz... tu skup wygląda całkiem inaczej... giełda nie jest przewidywalna.... i ta sytuacja na lubawie to pokazuje :)
caabi / 2008-09-01 10:55 / Tysiącznik na forum
no tylko ma jeszcze dużo do nadrobienia....... ja czekam.. choć już jestem in plus... ;)

DO ANONIMA

caabi / 2008-09-01 11:21 / Tysiącznik na forum
hej, pamiętasz naszą rozmowę o Skrzypku ???
oto fajny fragment z PB.

Grajek na dachu

Dobrego wyniku banku ekonomiści nie przypisują jednak jego prezesowi. Przeciwnie — ich zdaniem wiarygodność NBP byłaby większa, gdyby nie prezes.

— Jest niekompetentny, ma znikomą wiedzę merytoryczną. Widać to w prowadzonej przez niego polityce pieniężnej i w fatalnych decyzjach. W 2007 r. głosując konsekwentnie przeciwko podwyżkom stóp procentowych popełniał ogromne błędy. Zaufanie do NBP i do Polski byłoby znacznie większe, gdyby nie nieodpowiedzialne decyzje prezesa — mówi ekonomistka jednego z największych niemieckich banków.

Zdaniem zachodnich ekonomistów, inflacyjne szoki obnażyły brak ekonomicznego wykształcenia Sławomira Skrzypka.

— Szef banku centralnego to jedno z najbardziej odpowiedzialnych funkcji w państwie. Edukacja i kwalifikacje prezesa mają więc ogromne znaczenie dla wiarygodności banku. W innych krajach również zdarzają się na tę posadę nominacje polityczne, ale zawsze są to osoby z rozległą wiedzą ekonomiczną, popartą formalnym wykształceniem, a przynajmniej dużym doświadczeniem w branży. Prezesowi Skrzypkowi tego brakuje — mówi ekonomistka londyńskiego banku.
caabi / 2008-09-01 11:22 / Tysiącznik na forum
i jeszcze..
Na szczęście w NBP nie pracuje tylko prezes Skrzypek — dodają zachodni ekonomiści.

— To on reprezentuje bank na zewnątrz, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że w NBP sprawnie działa Rada Polityki Pieniężnej (RPP), są silne departamenty merytoryczne. Polityka monetarna w Polsce oparta jest na kompetentnych, odpowiedzialnych ludziach — twierdzi Sven Schubert.

Tak też swoim zagranicznym kolegom starają się tłumaczyć sytuację w Polsce krajowi ekonomiści.

— Zagranica świetnie zdaje sobie sprawę, że prezes Skrzypek to krok wstecz po cieszącym się dużym autorytetem poprzedniku — Leszku Balcerowiczu. Zapewniamy jednak ekonomistów obserwujących politykę monetarną w Polsce, że faktycznie odpowiada za nią RPP, a nie prezes. Trzeba też przyznać, że Sławomir Skrzypek potrafi korzystać z wiedzy i doświadczenia innych. Wspiera się wieloma doradcami, co też uspokaja zagranicznych analityków — mówi ekonomista polskiego oddziału międzynarodowego banku.
caabi / 2008-09-01 11:46 / Tysiącznik na forum
chcesz mnie sprawdzić czy jak ??? :))))

tu nie ma co analizować dali ciała chłopacy.... no cóż myśleli że dolar będzie po 5 zł.... a jednak poszedł w drugą stronę... ale wiązało się to z ograniczeniem kosztów przechowywana kruszca.... który mimo wszystko nie jest płynnym aktywem... ta decyzja była konieczna tyle że moim zdaniem powinna być nie tylko w dolary ale także w jeny i Euro.... ale to moja opinia.

a co do całego tematu... swoimi słowami mogę powiedzieć że Skrzypek jest niekompetentny.. to tak jak byś w banku na specjaliste do spraw Ryzyka kredytowego posadziła studenta AWFu..... to generalnie wiadomo... nauczy się bo bystry jest... ale kto go tam posadzi... troche ryzykuje... a NBP jest takim "dobrem" wspólnym.... więc jego decyzjiami i zachowaniem... ryzykuje cała Polska.... o to tylko mi chodzi.... posadzić na takim stanowisku osobe która się do niego poprostu nie nadaje....
caabi / 2008-09-01 11:51 / Tysiącznik na forum
a to że inflacja jest u nas najniższa świadczy o wysokich kompetencjach członków rady.... a nie prezesa bo on głosował przeciw podwyżką... gdyby ich nie było... nie miał byś tego argumentu.
co do deficytu....... tu bardziej bym postawił na cykle.... europa zwalnia deficyt rosnie..... za jakiś czas będzie na odwrót.
a co do stóp procentowych.... no są dość wysokie (historycznie i porównywalnie z innymi krajami) ale przy wyższej dynamice płac nie ma z tego tytułu większych zagrożeń... a tym bardziej "ryzyk" dla Banków..... dzięki temu o subprime w polsce można pomarzyć. .....
a dla kredytobiorców w CHF... większe znaczenie ma kurs PLN.... bo stopa LIBOR jest na niskim poziomie i nie zapowiada się derastyczny jej wzrost (obecnie LIBOR 3M 2,74, WIBOR 3M 6,64)
caabi / 2008-09-01 12:12 / Tysiącznik na forum
posłuchaj...... ja bym na Twoim miejscu nie porównywał gówna do twarogu (Skrzypek-Balcerowicz) to po pierwsze....
po drugie widać że nie pasowała Ci postawa balcerowicza.. ale poczytaj trochę o polityce monetarnej przeanalizuj sobie co zawdzięczamy balcerowiczowi i dlaczego jest tak krytykowany.... dzięki niemu.... i jego odwadze i podejmowanym trudnym decyzją dziś mamy swoją silną wymienialną walutę.. a to że po drodze to tych zmian wielu ludzi utraciło oszczędności i znienawidzili jego bezposrednio za to mnie nie interesuje.... widać że Ty masz coś do niego.... ale co mnie nie interesuje...
nie mam zamiaru polemizować... moim zdaniem człowieka na takim stanowisku ocenia rynek, analitycy i ekonomiści.... każdy wie co wiedział i potrafił balcerowicz... a czego nie wie i nie potrafi skrzypek... i moja ocena jest tylko kolejną zgodną z ogólnym obrazem tej postaci.. wiec... daj na luz i podaj mi 1 argument dla którego miałbym się zastanowić nad tym aby zmienić zdanie ;)
caabi / 2008-09-01 15:28 / Tysiącznik na forum
spoko spoko..... oby trwale wybił nad 9 zł to było by super... jak na besse to nieźle.... ale i tak przytrzymam go jeszcze 2-3 latka minimum... ;)
caabi / 2008-09-01 15:28 / Tysiącznik na forum
po czym wnosisz ? ;)
caabi / 2008-09-01 15:41 / Tysiącznik na forum
no bo oni dobrze się zabezpieczają :) mają opcje na walutach w razie spadków zawsze to jakaś "rekompensata" no a teraz jak dolar odbił to wyniki będą dużo lepsze... no i euro też odbiło... no i z********* przyszłościowo myślą.
po pierwsze nie połączyli z heamedic żeby skorzystać do 2010 z ulg podatkowych to in plus.
po drugie przechodzą na kontrakty w euro... a jak wejdziemy do strefy euro to tym samym całkowicie zniknie ryzyko kursowe.. i pozostanie tylko zarabianie... więc kupuje teraz... a jak te korzysci zobaczy tłum w kolejnej hossie to ja spokojnie sprzedam.... a po ile to się zobaczy...
a teraz jak się skorekci... .to oczywiście dokupie ;)
caabi / 2008-09-01 15:44 / Tysiącznik na forum
a fakt.... nie obserwuje on line to jestem opóźniony.... ale za to o ile spokojniejszy :)
caabi / 2008-09-01 15:51 / Tysiącznik na forum
flugo... ja mam tylko dobre spółki...... to samo się tyczy MSZ i LBW... tylko widzisz trzeba przyjrzeć się każdej z nich troszkę dokładniej i wtedy to widać.... bo ja np patrząc na STX nie widze w nim nic ciekawego innowacyjnego i z myślą o przyszłości.... dlatego akurat ich bym nie postawił w swoim portfelu długoterminowym.... ;))) a na longterma szykuje już kolejne spółki... ale narazie ciszaaaaa muszę jeszcze się zastanowić bo wybrałem 4 szt..... a chce zakupic 3 aby razem miec 6 longtermów a na reszcie spekulowac, DT i takie tam harce :)))
są na naszej GPW dobre społki... tylko trzeba szukać i kupować jak wszyscy o nich albo zapominają albo gadają że to gniot.... i trzymać się swoich założeń... ja w ten sposób ćwiczę cierpliwość :) narazie daje rade
caabi / 2008-09-01 15:59 / Tysiącznik na forum
a wogóle to zobacz Akcjonariat... i FF..... tam w hossie będzie jazda niesamowita.... tylko muszę wytrzymać psychicznie to żeby za wcześnie się tych akcji nie pozbyć.....
caabi / 2008-09-02 08:43 / Tysiącznik na forum
no ładnie ropa poleciała...EUR/USD jak przebije 1.44 to dopiero będzie ciekawie...
caabi / 2008-09-02 09:15 / Tysiącznik na forum
patrz na HTL a nie tam na NC ;)

Najnowsze wpisy