Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-09-03 14:35 / Tysiącznik na forum
dywidendda
caabi / 2008-09-04 09:31 / Tysiącznik na forum
oooo :)))) ładnie +15% to dziś BRIC mi troszkę odbije.... dobrze że transza koljna poszła 2 dni temu... ;)))
caabi / 2008-09-04 09:34 / Tysiącznik na forum
a takna poważnie to jakaś pomyłka raczej... ;))

COŚ dla Brydzi i innych którzy teraz mówią że mają być spadki bo są złe dane

caabi / 2008-09-04 12:33 / Tysiącznik na forum
Rynek wyprzedza recesję o 5 miesięcy
artykuł na pb
caabi / 2008-09-04 12:36 / Tysiącznik na forum
fajny cytat... pokazujący obecne nastroje i nastawienie części z Was...... np Krzych kupuje i wie po co.. .a reszta czeka bo myśli że będzie gorzej....

Oprócz uzania „kolegów po fachu” inwestor będzie czerpał ogromną satysfakcję, że powiększa swój portfel w trakcie kiedy większość wyczekuje końca recesji – bezcenne.
caabi / 2008-09-04 12:38 / Tysiącznik na forum
sorki że spamuje... ale to jest naprawde ciekawa wypowiedz
" Liczy się, aby z przeszłości wyciągać wnioski na przyszłość. Takie zjawiska makroekonomiczne jak recesja zostały dogłębnie przeanalizowane i precyzyjnie wytłumaczone. Skoro pojawia się ono cyklicznie to wytłumaczalne jest jej równie stałe oddziaływanie na rynek giełdowy. Nie powinniśmy zatem obawiać się wyjątków, bo one tylko potwierdzają regułę.

Historyczne dane udowadniają z Wall Street, że rynek giełdowy zaczyna generować wzrosty przed tym jak gospodarka zaczyna się umacniać. W takim wypadku, czy inwestorzy mogą siedzieć bezczynnie czekając na dane makro? "
caabi / 2008-09-04 12:39 / Tysiącznik na forum
przeczytaj artykuł i dwa razy się zastanów zanim nadal będziesz obstawiała przy swoim podejściu do rynku. bo statystycznie jest duża szansa że możesz się mylić....
caabi / 2008-09-04 12:47 / Tysiącznik na forum
ale widzisz właśnie się przyznajesz że wyczekujesz na lepsze dane i na to wybicie.... więc teraz przeczytaj artukuł jeszcze raz i sama sobie odpowiedz..... na jakiej pozycji się postawisz względem tego artykułu...... osoby wyczekującej (tłumu) czy inwestora który kupuje wcześniej aby zebrać większą premię ??

ps. no to jak nic nie obstawiasz to po co jesteś na giełdzie ?? to nie tobą ma kierować rynek.... bo te reakcje są zawsze spóźnione... tylko ty masz wyczuc rynek i obstawić, zaryzykować bądź kierować się swoim przeczuciem i obserwacjami..... więc nie rozumiem..... lepiej zagraj w totka.... niech los da Ci szczęście :)
caabi / 2008-09-04 12:57 / Tysiącznik na forum
wiem tyle co Wy... i nic pozatym... ale moje spojrzenie na rynek jest znacząco inne od Twojego i Brydzi..... a to z tego względu że uważam iż teoria...."cykli koninkturalnych" jest jedyną pewną tylko teraz na własne potrzeby chcę wyłapać symptomy zmian cykli.... poprostu się ucze...

ps. niepodoba mi się to że straszysz ludzi tym "końcem świata" bo uważam że po recesji przyjdzie wzrost a po wzroście recesja i tak w kółko..... no ale tobie płacą za to strasznie więc Cię rozumiem..... choć to nie moralne... ale Cię rozumiem.
caabi / 2008-09-04 13:03 / Tysiącznik na forum
bo ja nie żyję 1 sesją..... 1 tygodniem na GPW.... tylko kupuje na dłuższe okresy.... i to się poniekąd nazywa inwestowanie.
to że spadnie jutro 10% nic nie zmieni... tylko da mi okazje do zakupów po niższych cenach... a jak przyjdzie euforia to sprzedam swoje papiery jak ty będziesz kombinowała co kupić aby uciułać 2% w 1 dzień... a ja sobie wtedy spokojnie zrealizuje troszeczkę większe zyski które mam nadzieje mnie zadowolą też w dłuższym terminie.

to tyle w tym temacie że nie zawsze pisze naforum, czy czasem nie odpisuje.... inaczej na to patrze.... bez emocji i narazie mi to wychodzi z czego się ciesze... ale ćwiczę nad tym bo cierpliwość jest ciężko w sobie włączyć.......
caabi / 2008-09-04 13:08 / Tysiącznik na forum
co do tego że giełda wyprzedza... jestem pewien już widać to po tym że szczyt koninktury został idealnie wyłapany na giełdzie... a jak pojawiły się symptomy końca hossy w gospodarce to giełda odrazu walneła.....

ja może nie tyle co obstawiał bym przy okresach.... 5-6 czy 9 miesięcy i szukał tego "dna" tylko chcę zaobserować czy nie jest to tak że gospodarka cyklicznie rośnie i cyklicznie spada i określić ogólnie ramy czasowe... wiesz jeśli nie przebijemy dna teogo ostatniego przez kolejne 3-4 miesiące to obstawiam że to już początek hossy teraz każde dno... coraz wyżej... wkońcu dobre dane, wzrosty PKB, i wtedy hossa.... tak to widze... i ten czas... od dołka do górki.. moim zdaniem jest to 5 lat ( w tym rok czołgania się, potem około rok wzrostów a potem eldorado) sprawdze to teraz w praktyce ale z wykresów historycznych dokładnie tak to wygląda. (a zdarzenia jednorazowe jak WTC itp) to tylko zachwiania w okresach średnioterminowych....... mówie ja poprostu obserwuje.... ;)
caabi / 2008-09-04 13:10 / Tysiącznik na forum
poczekam ken... o to się niemartw....rozliczymy moje słowa (i moje akcje) za 3-4 lata....

Re: GPW: Kupujący łatwo się nie poddadzą

caabi / 2008-09-04 13:14 / Tysiącznik na forum
Słowa Pana D. Filara
"Cykl koniunkturalny, obecnie w fazie spowolnienia, w przyszłości zamieni się w szybszy wzrost."

to dotyczy też moich wcześniejszych wypowiedzi
caabi / 2008-09-04 13:25 / Tysiącznik na forum
longu.... ale nie patrz na GPW... to za młody rynek... na nim widać tylko 2 cykle..... patrz na USA tak widać 8-9 cykli i z większymi niż nasze problemami w latach 90-tych 2 wojnami itp.... i tam to widać najlepiej...... zimny wykres... nic więcej... i nałóż go sobie wraz z wykresem stawek bazowych czyli LIBORU dla USD....

nie będę ukrywał... przesunięcie w fazach jest o około 1-1,5 roku... a więc jak teraz większość czeka na obniżki stóp.... to giełda ich wyprzedzi i skapną się po fakcie... i kupią już dużo drożej
caabi / 2008-09-04 13:39 / Tysiącznik na forum
zobaczymy... ja czekam.... spadnie niżej.. kupuje... pojdzie wyżej... licze zyski i czkeam na wiecej :)

Najnowsze wpisy