Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-09-08 11:28 / Tysiącznik na forum
no tak zabezpieczają się... ale weź pod uwagę że przy tym kursie USD i EUR jakie będą wyniki na operacyjnej..... :)))))

no i niewiem czy mieli w tmy wtope bo na tym zarobili w 6 miesięcy 4.5 mln.......

a solorz mi zwisa...... jak firma jest dobra to się takich jak on wielu bedzie kręciło..... :)
caabi / 2008-09-08 11:31 / Tysiącznik na forum
ich system bankowy.... a nasz.... to jest kosmos... takie są różnice oni tam mają takie instrumenty pochodne o których my nie mamy pojęcia.... a ocena ryzyka itp...to za to odpowiadają komputery i systemy neuronowe... więc o czym my mówimy.. tam cena spada o 10% domu a klient dostaje pismo że ma podwyższane oprocentowanie z tego tytułu... a u nas ?? udzielony kredyt.... ?? poki spłacany jest ok i koniec tematu.

poki nie zakrecimy tak jak oni.... nie przekombinujemy o kryzysie nie ma mowy.....
caabi / 2008-09-08 11:45 / Tysiącznik na forum
wiesz jak ja bym chciał HTL po 4,8 ???? oj nawet sobie sprawy z tego nie zdajesz jak bardzo bym chciał tą cenę.......
caabi / 2008-09-08 11:49 / Tysiącznik na forum
spokojnie...... najbezpieczeniejsze w czasie wojny.... to jest USA.... widac to teraz.... a szwajcaria ?? gdyby pod jej granicami wybuchł jakiś konflikt zbrojny to cały region jest "niebezpieczny" :)
caabi / 2008-09-10 10:38 / Tysiącznik na forum
i dobrze niech leci.... ja BRIC dokupuje będzie kiedyś ciekawie :)))
caabi / 2008-09-15 10:44 / Tysiącznik na forum
teraz kluczowe jak dziś skończą w USA....... ciekawe ciekawe...... jak się wybronią... to mamy dno... jeśli nie to zygnak będzie trochę dłuższy..... ale tak czy inaczej.... dno jest blisko.......
caabi / 2008-09-15 10:59 / Tysiącznik na forum
ja niewiem....ty nie wiesz... nikt nie wie.... ja tylko obserwuje i wydaje mi sie ze jestesmy blisko...... bo wiecznie spadać nie będzie....a z teorii fal eliotta juz nawet konczymy spadki jak jeszcze sie obsunie troszke..... zaraz beda piac wszyscy o tym ze 900 na WIG20 czy 1100...
caabi / 2008-09-15 11:00 / Tysiącznik na forum
a skąd wiesz ?
caabi / 2008-09-15 11:03 / Tysiącznik na forum
Lehman... jest Bankiem inwestycyjnym....
normalnym bankiem jest np BOA.... i tu jest różnica......
inne aktywa..... lehman bardzo ryzykowne (CDO itp) BOA depozyty.....

a zresztą widać BOA przejmuje już drugich z problemami..... i tak powinno być..... padną Ci co mają paść.... system się oczyści i powrót do wzrostów mozolnie i bezpieczenie... i rozpoczniemy kolejny cykl... i tak w kółko
caabi / 2008-09-15 11:12 / Tysiącznik na forum
aha.....no ale to ciekawe w sumie takich rzeczy się ludzie dowiadują dopiero po tym jak ktoś zbankrutuje... ;-))) dzięki za info.... ciekawe ciekawe...
caabi / 2008-09-15 11:49 / Tysiącznik na forum
no oni spread walutowy mają koło 9%..... jadą po klientach jak po łysej kobyle ;-((( tak oni należą do Getinu.
caabi / 2008-09-15 11:57 / Tysiącznik na forum
nie no muszą to ukrócić.... pomyśl tak.... przy każdej razie dajesz im 9% zarobić... i przy uruchomieniu 9%..... to aż ciężko przełknąć.. ja tam bym nigdy u nich nie wziął kredytu.... w życiu...
caabi / 2008-09-15 12:08 / Tysiącznik na forum
ma racje i oby to KNF ukrócił... ja jestem za..... bo jest to koszt którego klient nie poznaje... ani w umowie ani w ofercie nie ma o tym mowy a jest to realnie duży koszt w stosunku nawet do odsetek..... spread powinien być max 0,5% i to naprawde max

Re: GPW: Czeka nas czarny wtorek?

caabi / 2008-09-16 08:43 / Tysiącznik na forum
powiem Wam tak...... wczoraj pooglądałem TVN CNBC .... i nie dziwie się Brydzi że z niej taka pesymistka.... telewizja robi wode z mózgu....... na inwestycje trzeba patrzeć chłodnym okiem.... a nie kierować się zachowaniem tłumu.... więcej tego nie oglądam..... chcieli mnie wczoraj przestraszyć ;)))))
ps. jeszcze się okaże że LB nie padnie coś tak czuje..... choć troche sytuacja się pokręciła..... fajnie Adamiec powiedział wczoraj.... że jeszcze gorzej było jak padał Enron... wtedy był kryzys zaufania... a jakoś szybko z tego wyszliśmy... więc i teraz nie ma co przesadzać ....... zobaczymy kto ma racje... ja tam akumuluje :)
caabi / 2008-09-16 08:44 / Tysiącznik na forum
emeryty ?? czy biznesmeny ?? ;-))))

Najnowsze wpisy