Forum

Komentarze użytkownika "dodge"

Komentarze użytkownika: dodge

Re: Konkurs: W co zainwestować, żeby chronić pieniądze

dodge / 2012-10-21 23:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Interesującą formą ulokowania środków finansowych jest zakup mieszkania czy apartamentu w miejscowości turystycznej. Im bardziej atrakcyjniejsze miejsce tym większy wydatek inwestycyjny, ale również większy zysk z najmu takiego lokalu. Mam tu na myśli bardziej inwestycję poza granicami naszego kraju w cieplejszych rejonach Europy, gdzie sezon turystyczny trwa dłużej niż nad naszym np.: Bałtykiem. Mamy przy takiej inwestycji w jednym i lokatę kapitału w nieruchomość w atrakcyjnym miejscu i zarabianie takiej nieruchomości na własne utrzymanie, i zapewnione znacznie tańsze wakacje co też suma sumarum daje nam oszczędność w kieszeni :) Warunkiem zasadniczym jest posiadanie oczywiście większej kasy, aby móc sobie pozwolić na taką lokatę kapitału.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

dodge / 2012-10-21 21:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ot zagłostka :) Piszę, bo patrząc na S&P500 i nasz WIG20 - świeczkami piątkowymi na obu indeksach doszło do zjazdu do średniej 45 dniowej. Od września bujając się horyzontalnie w niewielkim zakresie zmian taki zjazd, który w zasadzie załatwia sprawę wcześniejszych kilku sesyjnych korekt może zaskoczyć pesymistów w najbliższym tygodniu. Proszę pamiętać, że piszę "może".

Póki co to od września kurs WIG'u20 poruszał się poziomo w dość wąskim korytarzu i w piątek zatrzymał się na dolnym ograniczeniu tego ruchu. Tylko raz był aż tak nisko w tym okresie - było to pod koniec września. Kto wie, być może dłużej będziemy się bujać od bandy do bandy w ten sposób. W piątek zaliczyliśmy dolną, więc teraz być może - zakładając ruch od bandy do bandy - czas na górną bandę.

Tygodniowe wykresy obu indeksów wyglądają bardziej optymistycznie.

Miłego tygodnia życzę.

Re: Komentarze do portfela

dodge / 2012-10-19 20:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Apropos słońca - pogoda jest przewspaniała ostatnio - brak mi słów ;)


Takie słońce grzać może cały rok. Byle upałów nie było :)))

Re: Komentarze do portfela

dodge / 2012-10-19 20:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Amelości wróciła! Siemasz kocie kope lat, może Maciek jakieś spotkanie w Sfinxie ogarnie jak za starych dobrych czasów!


Masz na myśli Adaś zapewne Piotrka. Ja ostatnio gościnnie w Sfinkxie zasiadałem w Malcie poznańskiej :) W Wawie nie organizowałem popijawy, bo i daleko od mojego domu i ta warszawska knajpa i ta poznańska tym bardziej. Wasze spotkania w Wawie chyba Piecia nakręcał.

P.S. Nic się nie stało, hej Adaś nic się nie stało :)

Re: Komentarze do portfela

dodge / 2012-10-19 19:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Słońce

Ależ niespodzianka. Miło Cię widzieć.

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

dodge / 2012-10-19 19:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam serdecznie. Ja z góry chciałbym Was przeprosić, że na bieżąco nie odpisuję na Wasze zapytania. Czytam jednak zaległości z tygodnia tam gdzie się wpisuję i staram się odpowiadać. Pozdrawiam serdecznie i weekendu udanego życzę. Pogoda powinna dopisać.

=============


Dzisiaj albo już wczoraj czyli 15 października miałem I rocznicę ślubu... Czas leci :)))


Gratuluję Wam. Piękny prezent sobie wyszykowaliście na rocznicę. Tym większe gratulację Piotrku. Zdrowia całej trójce życzę.

=============



BPM zasięg 8zł. Mój scenariusz z ORGR ma dużą szansę sie spełnić. Maciek, wskoczyłeś?


Irku - uważam podobnie po tym co zobaczyłem dzisiaj, ale obstawiłem innego konia wcześniej i ugrzęzłem z nim (PXM). W następnym tygodniu można podejrzewać, że będzie powrót do linii szyi i się rozstrzygnie czy dojdzie do pełnej formacji czy kurs będzie poruszał się horyzontalnie. Ja skłaniałbym się ku pierwszej wersji.

=============

Komentując najważniejsze wydarzenie piłkarskie tej jesieni będę odmienny od ogólnie panującego optymizmu po remisie. Ja byłem zły. Anglia jest najbardziej przereklamowaną reprezentacją na świecie. Swój mit silnej drużyny opiera na historii. Z tak średnio obecnie grającą drużyną Polacy przy takiej grze jaką zaprezentowali powinni ogolić Angoli u siebie, jeśli myślimy poważnie o awansie na MŚ. Śmiem twierdzić, że poza San Marino to u siebie łatwiejszego przeciwnika już mieć nie będziemy.

Pozdrawiam Was

P.S.


Zmieniłeś opis przy nicku. Co się stało z Jagą?


Piotruś - poprosiłem Redakcję o likwidację opisu. Jaga pozostaje w sercu i nadal - jak lata wcześniejsze - kibicuje jej i chodzę na mecze. Tamten dopisek był poproszony przeze mnie z powodu rocznicy jaką Jaga wtedy obchodziła. Od tamtej pory minęło już dwa lata. Następnym razem poproszę ponownie Redakcję o podobny opis na stulecie Jagi :)

Re: Komentarze do portfela

dodge / 2012-10-15 20:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oj tam od razu od 700 mln złotych. Słyszałem, że swoje linie lotnicze opchnął za 1 Euro.

Re: Komentarze do portfela

dodge / 2012-10-15 20:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Agroton - posiadałem poprzednio - tj. na przełomie sierpnią/września. We wrześniu się tego papiera pozbyłem. Wróciłem jednak do obserwowania go. Daje mi to impuls do zerknięcia w najbliższych dniach ponownie na indeks spółek ukraińskich.

Pozdr.

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

dodge / 2012-10-15 19:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Premier zapowiedział, że na rozruszanie gospodarki rząd rzuci miliardy złotych. Inwestorzy na razie nie wierzą, bo giełda zwykle od razu reagująca na takie zapowiedzi, ani drgnęła. StockWatch.pl sprawdził, które spółki skorzystają ze złotego deszczu, jeżeli rząd przejdzie od słów do czynów. (...)"

całość tutaj:

http://tnij.org/sszg

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

dodge / 2012-10-15 19:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Piotrek


powiem Ci, że wszytko w najlpszym porządku, żona super, dziecko zdrowe, zacząłem budowę i idzie na razie ok :)) w życiu zawodowym jest też nieźle, pracy dużo :))

nawet kilka stówek udało mi się ugrać na giełdzie :))

powiedz jak tam Ci minął ostatni piatek? popiłeś trochę? w Białymstoku piłem jakiś czas temu w takiej knajpie zaraz za Gołębiewskim, nie pamiętam jak się nazywała, ale fajnie było :)) ledwo wyszedłem :))


Cieszę się, że wszystko OK. Powiedz mi, syn już się urodził, czy jeszcze nie. Nie kontroluje tego czasu, więc się pogubiłem czy już minęło te 9 miesięcy.

A co do mojego ubiegłotygodniowego spotkania - było OK. Picie było, ale żeśmy o własnych siłach wyszli :)

Tam gdzie ty piłeś, jest kilka knajp. Byś może popijałeś w Ulicach Świata ...

============

Co do giełdy. W czwartek pospieszyłem się z Polimexem. Wydaje mi się, ze w piątek była tam wyprawa po złote runo - jak powiadała kiedyś Modliszka. Tak czy siak - trzymam jeszcze.

Dzisiaj - po dwóch tygodniach przerwy - ponownie przedstawiłem swoje typy w konkursie. Być może nic z nich w tym tygodniu nie wyjdzie, ale są jedne z kilku spółek, którym się zacząłem przyglądać.

Agroton
Barlinek
Calatrava

Pozdr.

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

dodge / 2012-10-11 21:18 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry wieczór Kazumi

Zacytuję siebie i odnotuję obecność swoją u Ciebie :)



W poniedziałek pozbyłem się Skotana. Jak kiedyś wspominałem obecnie gram na krótkie i średnie terminy. Skotana trzymałem od połowy sierpnia, więc przyszedł czas na powiedzenie sobie "do zobaczenia". Co prawda liczyłem, że dojdzie do 5,15 - ale jak było widać miał już problemy do liźnięta tego poziomu.Zadyszkę złapał.

Dzisiaj nabyłem Polimex'a. W mojej ocenie przy obecnym poziomie powinno dojść do odbicia i rozpoczęcia nowej drogi. Z długoletniej perspektywy liczonej od 2007 r. to kurs co prawda nadal jest zamknięty w kanale spadkowym. Do górnego ograniczenia tego kanału pozostaje jeszcze ponad 300 % i to można uznać za plus :). Wracając do dzisiejszej historii notowań, to widzę, że kurs wstrzymał spadki na wsparciu linii ostatniej fali wzrostowej. Dodatkowym atutem jest również to, że zatrzymanie nastąpiło na poziomie 45 dniowej średniej. Prawdopodobieństwo odbicia wydaje się być duże. Na to właśnie dzisiaj zagrałem.


Przede wszystkim jednak gratuluję fantastycznych typów w konkursie. Rangi tym samym gratuluje również.

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

dodge / 2012-10-11 21:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Bebe


pozdrawiam również czytatych i pisatych



I ja pozdrawiam. Zdrowia życzę.

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

dodge / 2012-10-11 21:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W wolnej chwili sięgnąłem po lekturę z ubiegłego tygodnia. Nie zdezaktualizowała się, więc wspominam i link podrzucam. Wygląda na to, że obecnie jedynie alkohol dobrze przeciwstawia się kryzysowi. Reszta cienka jak baranie jaja.

http://tnij.org/sq5y

P.S. Piotrek co u Ciebie słychać? Wszystko gra?

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

dodge / 2012-10-11 20:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

W poniedziałek pozbyłem się Skotana. Jak kiedyś wspominałem obecnie gram na krótkie i średnie terminy. Skotana trzymałem od połowy sierpnia, więc przyszedł czas na powiedzenie sobie "do zobaczenia". Co prawda liczyłem, że dojdzie do 5,15 - ale jak było widać miał już problemy do liźnięta tego poziomu.Zadyszkę złapał.

Dzisiaj nabyłem Polimex'a. W mojej ocenie przy obecnym poziomie powinno dojść do odbicia i rozpoczęcia nowej drogi. Z długoletniej perspektywy liczonej od 2007 r. to kurs co prawda nadal jest zamknięty w kanale spadkowym. Do górnego ograniczenia tego kanału pozostaje jeszcze ponad 300 % i to można uznać za plus :). Wracając do dzisiejszej historii notowań, to widzę, że kurs wstrzymał spadki na wsparciu linii ostatniej fali wzrostowej. Dodatkowym atutem jest również to, że zatrzymanie nastąpiło na poziomie 45 dniowej średniej. Prawdopodobieństwo odbicia wydaje się być duże. Na to właśnie dzisiaj zagrałem.

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

dodge / 2012-10-08 21:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

pietroo :

Za co dzisiaj chlupiecie? Czy tak z okazji spotkania?


Picie za to że ciągle żyjemy i się po dłuższym czasie dzięki temu możemy spotkać w tym samym gronie co poprzednio.

Weekend szybko minął. Od imprezy do imprezy :). Szczególnie sobotnia mnie wykończyła ... z przedszkolakami w domu :)

Miłego tygodnia życzę. Mówię do widzenia - myślę, że do piątku. Także zdrówka Tobie i całej reszcie ferajny życzę.

Najnowsze wpisy