Forum

Komentarze użytkownika "flugo"

Komentarze użytkownika: flugo

flugo / 2008-07-08 12:21 / portfel / Dziecko hossy
a Twoi chodzili w gajerach:))
flugo / 2008-07-08 12:20 / portfel / Dziecko hossy
globalizacja

i podobnie jak z atakiem na hotel króla dawida atak na metro w hiszpanii zakończył się sukcesem

przerażające ale to fakty
flugo / 2008-07-08 12:17 / portfel / Dziecko hossy

Co Ty przytaczasz \??

fakty o początkach terroryzmu
flugo / 2008-07-08 12:14 / portfel / Dziecko hossy
i dlatego warto sobie robic liste takich spółek, jeśli jeszcze spółka dodatkowo inwestuje, przejmuje, jest poukładana to bedzie dobrze
flugo / 2008-07-08 12:08 / portfel / Dziecko hossy
Sykariusze (łac. sicarii, gr. σικαριοι, od łac. sica – krótki sztylet.) żydowskie stronnictwo polityczne działające ok. poł. I w. n.e. do upadku Masady w 73 r. n.e. Szczególnie aktywni w latach 50.-70. n.e. Do ich przywódców należeli Menachem ben Jair, Eleazar ben Jair, Szymon bar Giora. Byli zadeklarowanymi przeciwnikami władzy rzymskiej, zasadniczo obojętnymi wobec sporów religijnych. Ich sposób walki charakteryzowały mordy na przeciwnikach, zwłaszcza Żydach sprzyjających Rzymianom, przy użyciu krótkich sztyletów. Podczas oblężenia Jerozolimy przez Rzymian zadecydowali o obsadzaniu stanowiska arcykapłana drogą losowania. Ostatnim arcykapłanem został dzięki temu Pinchas ben Samuel, rolnik nie pochodzący z rodu kapłańskiego. Po upadku Jerozolimy, której bronili do końca, uciekli z zelotami do Masady, gdzie walczyli aż do samobójstwa jej obrońców w 73 r. n.e. Na czele obrońców stał sykariusz Eleazar ben Jair. Po upadku powstania sykariusze jeszcze jakiś czas próbowali działać wśród diaspory w Egipcie i Cyrenie.


Metody walki [edytuj]
Podczas świąt i tłumnych zgromadzeń sykariusze uzbrojeni w ukryte krótkie sztylety (sicarii), w ścisku sztyletowali osoby podejrzane o kolaborację, po czym szybko wtapiali się w tłum. Ze względu na sposób działania, sykariusze są dziś uważani za pierwszą organizację terrorystyczną.
flugo / 2008-07-08 12:02 / portfel / Dziecko hossy
W październiku 1945 r. powstał zjednoczony żydowski ruch oporu wymierzony w panowanie brytyjskie. W czerwcu 1946 r. Anglicy aresztowali blisko 3 tys. działaczy żydowskich i przejęli Agencję Żydowską. Mieli nadzieję, że do głosu dojdą syjoniści umiarkowani. Tymczasem akcja brytyjska wzmocniła radykałów Begina. Hagana zgodziła się na plan Begina, który postanowił wysadzić w powietrze hotel Króla Dawida w Jerozolimie, żeby upokorzyć Brytyjczyków – w hotelu urzędowały brytyjskie władze. Chaim Weizmann protestował, ale Begin odmówił poniechania akcji. 22 lipca 1946 r. potężny wybuch zniszczył skrzydło hotelu. Ostrzeżenie telefoniczne nastąpiło ponoć zbyt późno, by możliwa była ewakuacja. Zginęło 89 osób, w tym 26 Anglików, 41 Arabów, 17 Żydów. Begin żałował tylko tych ostatnich. Zamach na hotel spowodował rozłam w żydowskim ruchu oporu, ale odniósł skutek zamierzony przez radykałów.

to tak a pro pos terroru
flugo / 2008-07-08 11:53 / portfel / Dziecko hossy
jak osesek kupi to bierzemy PKc:))))))))
flugo / 2008-07-08 11:50 / portfel / Dziecko hossy
:))
flugo / 2008-07-08 11:50 / portfel / Dziecko hossy
3,8- ciekawe czy to oni sie zbessili czy ci z pierwszej

a zreszta co to ma za znaczenie

zamiast inwestora branzowego wolałbym fuzje z centrum rec i opanowanie ponad 60 % rynku i jak paczki w masle przez najblizsze lata
flugo / 2008-07-08 11:45 / portfel / Dziecko hossy
boryszew ratuje sie wyprzedaża, zwolnieniami
flugo / 2008-07-08 11:43 / portfel / Dziecko hossy
nie umiem kulva
poniżej 6 po prostu nie umiem
wszystko krzyczy we mnie- zrób to, a ja nie umiem:((
flugo / 2008-07-08 11:41 / portfel / Dziecko hossy
first in first out
flugo / 2008-07-08 11:38 / portfel / Dziecko hossy
tęsko Ci do Karkosików:))
flugo / 2008-07-08 11:37 / portfel / Dziecko hossy
fundamentalnie dobrze sie dzieje- inwestują:))
z tymi pp/pda- w sierpniu chyba maja wejsc pda, sporo- ale nie mam bo wywalilem pp i kupilem akcje
demon rynkow napisal- wywal, to wywalilem i czekam na pda, lukasz twierdzi, ze bedzie promo- no to czekam

łącząc się z bólu z trzymaczami akcji

flugo / 2008-07-08 11:23 / portfel / Dziecko hossy
Power media trzymane od debiutu(5 zeta) dokupywane i usrednione- srednia 4,08 dziś
JUtrzenka- my love- od 145 kulva w dół, ostatni zakup po 67,1 średnia 90.6
LUG- kupowany od 1,8, hehe, średnia aktualnie 1,45
nawet Krysie mam na minusie bo zacząłem pakupki w oklicach 4, srednia 3,2

tylko aton na lez otarcie i poprawe humoru mam ze srednia 2,4
i troche ZENa

ech bessa

Najnowsze wpisy