Forum

Komentarze użytkownika "flugo"

Komentarze użytkownika: flugo

flugo / 2009-07-21 16:00 / portfel / Dziecko hossy
albo w pysk:)
flugo / 2009-07-22 09:35 / portfel / Dziecko hossy
i tu masz rację- choc z drugiej strony zerknij na te spółki które pospadały 70-90% i urosły teraz od dna 200-300%

czy taka szansa sie powtórzy?
lentex, immo, intercars, kghm, lotos etc, etc.
flugo / 2009-07-22 09:45 / portfel / Dziecko hossy
może za parę lat...
flugo / 2009-07-22 09:46 / portfel / Dziecko hossy
nie wiem czy kolega zauważył ale misie urosły po 200% od dna- trzeba rozważnie wybierać- a o rozwage trudno
flugo / 2009-07-22 12:01 / portfel / Dziecko hossy
i luzik, grunt aby hellena osiagneła rentowność a reszta pójdzie jak z płatka- wydaje mi sie (patrzac na półki w sklepach" że udało im sie to jakos poukładać

Re: GPW: Wskakujemy na kolejne szczyty?

flugo / 2009-07-22 12:04 / portfel / Dziecko hossy
wywalali powersa, wywalali i co? znudziło im sie?
flugo / 2009-07-22 12:46 / portfel / Dziecko hossy
od kiedy rzuciłem palenie to faktycznie trochę sie spasłem:(
flugo / 2009-07-22 13:41 / portfel / Dziecko hossy
ano mozna

Re: GPW: Wskakujemy na kolejne szczyty?

flugo / 2009-07-22 14:17 / portfel / Dziecko hossy
Grupa uzbrojonych ludzi ostrzelała w środę rano konwój 12 autobusów, wiozących pracowników największej na świecie kopalni złota i miedzi - amerykańskiej spółki Freeport w indonezyjskiej prowincji Papua. Z wstępnych doniesień wynika, że zginęło co najmniej dwóch ludzi. Wielu zostało rannych.
Indonezyjska agencja Antara,która podała informację, nie przekazała szczegółów na temat narodowości ofiar.
Od początku lipca w podobnych atakach na pracowników kopalni w Papui zginęło w sumie kilkanaście osób, w tym australijski pracownik spółki. Wśród rannych w ostatnich zamachach w Dżakarcie na dwa luksusowe hotele także znalazło się dwóch pracowników koncernu Freeport McMoRan Copper &Gold Inc., mającego siedzibę w Phoenix a uzyskującego rocznie z kopalni w Papui niemal dwa miliardy dolarów czystego zysku.
Po serii ataków na pracowników kopalni władze indonezyjskie zatrzymały w poniedziałek 17 podejrzanych, konfiskując też znalezione w ich domach zapasy amunicji.
Freeport od lat oskarżana jest o dewastację środowiska Papui a także nierównoprawne traktowanie pracowników spółki. W 2002 r. głośna była sprawa zabicia tam przez lokalną organizację separatystyczną dwóch amerykańskich nauczycieli, zatrudnionych w szkole dla dzieci pracowników.
Kopalnia zatrudnia w sumie 20 tysięcy ludzi.


poczytajcie jak demokratyczna ameryka zdobyła złoza, jak sprzedano indonezji czesc papui- z ktora zadnych zwiazkow etnicznych i politycznych nigdy nie miala- kiedy holendrzy sie wycofywali papua zostala podzielona i ch*** ma z 2 miliardów dolców
flugo / 2009-07-22 14:30 / portfel / Dziecko hossy
o jakich drogach mówisz?
o tej co wybudowali z kopalni do portu?

Indonezja NIGDY nie zajmowała Papui, zero powiązań etnicznych, kulturowych, wyznaniowych
flugo / 2009-07-22 15:14 / portfel / Dziecko hossy
tyle że paradoksalnie część Papui bez złoża uzyskała niepodległość- prawda?

co do inwestycji- złoże juz holendrzy okreslili jako najwieksze na świecie- potrafisz sobie wyobrazić sytuację że po wojnie sląsk dostaja Niemcy a kopalnie należa do firm z USA?
flugo / 2009-07-22 16:15 / portfel / Dziecko hossy
http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/swiat/papua-zachodnia-udzial-polski/

pt freeport indonesia w której ile udziałów ma amerykański freeport?

własnie nie rządzili goście z Jawy bo nie było kim za bardzo rządzic- 300 plemionami- bitmymi jak diabli?
flugo / 2009-07-22 16:42 / portfel / Dziecko hossy
hehe
flugo / 2009-07-24 11:53 / portfel / Dziecko hossy
wzrosty fałszywe- dobre:))
flugo / 2009-07-24 12:02 / portfel / Dziecko hossy
jak mi portfel rośnie to jest to fałszywe?
jak spada to fakt, jak rosnie to fakt i po co pitolić?

Najnowsze wpisy