Forum

Komentarze użytkownika "Ganesa"

Komentarze użytkownika: Ganesa

Re: kredyt na budowę domu

Ganesa / 2011-06-03 11:32
Niestety nie wiem. Jestem doradcą kredytowym, a nie specjalistą od nieruchomości. Natomiast łatwo to sprawdzić w internecie, a jeśli nie to musisz przedzwonić do urzędu gminy. Z tego co wiem, będziesz musiał zapłacić jakiś procent od wartości upraw jaką można na takiej działce uzyskać w ciągu roku, ale dokładnie powinni powiedzieć Ci w Gminie w wydziale geodezji (przynajmniej tam powiedzą Ci gdzie szukać. A jak już odrolnisz i będziesz występował o kredyt to zgłoś się do mnie. Chętnie pomoghę w uzyskaniu kredytu

Re: brak umowy o prace, a kredyt mieszkaniowy

Ganesa / 2012-02-05 01:45
To może zamiast opinie kilka faktów:
umowy o dzieło i umowy zlecenie są jak najbardziej honorowane przez banki. Warunek jest taki, żeby były one kontynuowane min. 6 a najlepiej 12 miesięcy. Dużo zależy również od specyfiki branży w której pracujesz.
Na podstawie tak skromnej ilości informacji nic więcej powiedzieć się nie da.
Jeśli chcesz to napisz do mnie maila lub wiadomość prywatną opisując szczegółowo swoją sytuację, a prześlę Ci info co można zrobić, gdzie i ile to Cię wyniesie

Re: na czym polegają środki bilansujące

Ganesa / 2011-06-08 18:59
Opcja dostępna tylko w kilku bankach (np. HSBC, MultiBank). Załóżmy, że masz 200 000 PLN wolnych środków i kredyt 500 000 PLN. Jeżeli te 200 000 PLN wpłacisz na rachunek bilansujący to odsetki będą liczone od różnicy (czyli 300 000 PLN) do tych środków masz całkowity dostęp.

Jeżeli jesteś zainteresowany kredytem napisz kilka szczegółów:
- Kwota kredytu
- Wartość nieruchomości
- Preferowany okres kredytowania
- Waluta
- rodzaj rat (równe lub malejące)
- wysokość dochodów
- Cel kredytowania (rynek pierwotny, wtórny budowa)

Chętnie przedstawie Ci kilka dostępnych opcji

Re: Ostrzegam przed kredytem w Deutsche Banku

Ganesa / 2011-06-07 15:41
Bank nie wypowie Ci umowy tylko podwyższy marżą zgodnie z warunkami promocji.

Re: dobry kredyt budowlany-gdzie szukać?

Ganesa / 2011-06-07 14:11
Podaj więcej szczegółów:
- kwota kredytu
- wartość nieruchomości
- preferowana waluta
- okres spłaty
- wysokość zarobków

Re: koniec Rodziny na swoim ?

Ganesa / 2011-06-07 11:13
Rodzina na swoim ma zniknąc z końcem roku. Pytanie tylko czy w między czasie nie zmienią się warunki przyznawania

Re: kupowanie mieszkania a wkład własny

Ganesa / 2011-06-07 10:46
wejdź na stronę:
www.ganesa.com.pl i przedzwoń do mnie to pogadamy gdzie i co można dla Ciebie znaleźć

Re: Niepokojaca sytuacja w Grecji a Polbank!

Ganesa / 2011-06-07 10:22
A co mają mówić pracownicy banku.
Co do bezpieczeństwa to ja osobiście nie jestem fanem PolBanku i odradzam go zawsze i wszędzie z kilku powodów.
Po pierwsze udzielił dużej ilości ryzykownych kredytów hipotecznych i już kilkukrotnie miał problem z płynnością finansową czego przykładem było długi termin uruchamiania kredytów (dochodzący nawet do miesiąca - podkreślam samego uruchomienia czyli już po podpisaniu umowy).
Po drugie przez fakt, że nie jest polską spółką tylko oddziałem zagranicznego banku nie podlega pod KNF co pozwala mu na różne ruchy, na które nie pozwoliłby sobie żaden inny bank (podnoszenie marż kredytów).
W przypadku kiedy mielibyśmy konflikt z PolBankiem oczywiści, że nie musimy jechać do Grecji i możemy się sądzić w Polsce ale tylko na podstawie prawa cywilnego (czyli tak jak z każdym innym podmiotem gospodarczym) nie ma jednak zastosowania prawo bankowe, które narzuca na banki określone obowiązki i chroni klienta indywidualnego.

Re: kredyt bez zaświadczeń

Ganesa / 2011-06-07 09:43
Jaki kredyt?

Re: kredyt hipoteczny jaką walutę wybrać

Ganesa / 2011-06-07 09:25
Jeżeli zdecydujesz się na kredyt w walucie (co może okazać się dobrym rozwiązaniem
pomimo ryzyk) to stoisz przed wyborem EUR czy CHF. Przyjmuję założenie, że kredyt
który chcesz zaciągnąć jest kredytem wypłacanym jednorazowo (bez transz, jeśli jest
wypłacany w transzach do dewelopera to sytuacja wygląda inaczej).
Przy taki założeniu to zdecydowanie nie mogę się zgodzić z kolegami poniżej. W obecnej
sytuacji lepszym wyborem między walutami jest CHF. Wynika to z faktu że stoi wysoko.
Załóżmy że zaciągamy kredyt na 320 000 PLN w CHF który w dniu uruchomienia wynosi 3,2
PLN. Czyli zaciągamy kredyt w wysokości 100 000 CHF. Jeżeli za jakś czas (3-5 lat)
frank spadnie do swojego przeciętnego poziomu 2,5 pln to twoje zadłużenie zmniejszy
się do 250 000 pln. dodatkowo CHF jest blisko swojego rekordowego poziomu i raczej nie
może już znacznie urosnąć, zmniejsza ryzyka opisane wcześniej (Ostatnio Narodowy Bank
Szwajcarii oświadczył, że według nich frank jest za grogi i co szkodzi ich gospodarce
i będą próbowali go osłabić). Generalna zasada jest taka, żeby brać kredyt kiedy
waluta stoi wysoko, a spłacać kiedy stoi nisko. Cały medialny szum i lamenty na franka
dotyczą osób, które wzięły kredyty we franku 2-3 lata temu kiedy frank kosztował ok 2
pln, a tera rata wzrosła wraz ze wzrostem kursu.

Jeśli chodzi o EURO to niestety nie można nic powiedzieć o jego zachowaniu w
przyszłości bo jego kurs jest dokładnie w środku swoich wahań.

Jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytania albo coś byłoby niejasne to pisz do mnie na
priva (najłatwiej mnie złapiesz.)
Mam nadzieję, że trochę pomogłem

Pozdrawiam

Re: kredyt w złotówkach

Ganesa / 2011-06-09 10:35
Im frank wyżej tym lepiej brać kredyt w tej walucie

Re: kredyt w złotówkach

Ganesa / 2011-06-09 11:13
- biorąc kredyt w walucie ryzykujesz, że możesz mieć w przyszłości wyższą ratę. Biorąc kredyt w złotówkach masz pewność, że będziesz miał wyższą ratę!!!
- na zmiany kursów można się przygotować. złóżmy, że twoja rata w walucie wynosi 1 800 PLN, a w PLN 2 100 PLN. Jeżeli zdecydujesz się na kredyt w walucie płać ratę ratę 1 800 PLN i tego same dnia odkładaj na konto oszczędnościowe 200 PLN. W sumie zapłacisz 2 000 PLN (czyli i tak mniej niż w złotówce, a zyskasz kilka rzeczy.

1) Przyzwyczaisz swój miesięczny budżet do wyższej raty. Jeśli kurs wzrośnie na tyle, że rata będzie wynosiła 2 000 PLN nic nie poczujesz. Po prostu nie odłożysz pieniędzy na konto. Jeśli rata przekroczy 2 000 PLN również nic nie poczujesz: będziesz płacił 2 000 PLN, a pozostałą część raty będziesz mógł pobrać sobie z konta oszczędnościowego. Jak kurs spadnie i rata wyniesie 1 700 PLN odłóż na konto 300 PLN. Dzięki tej metodzie nie odczujesz zmiany kursu.

2) Pamiętaj, że aktualna panika dotycząca osób, które mają kredyt w CHF i boli ich wysoki kurs nie uwzględnia tego, że przez kilka lat raty były o kilkaset złotych miesięcznie mniejsze, a poza tym prawdopodobnie wysokość raty obecnie jest i tak mniejsza niż rata w PLN

Re: smierc kredytobiorcy kto splaca kredyt?

Ganesa / 2011-06-11 09:32
Spadkobiercy. Natomiast istnieje możliwość w przeciągu 6 miesięcy od śmierci zrzec się spadku. Wtedy nie odpowiada za długi osoby zmarłej, ale również nie ma się praw do jej majątku, więc trzeba dokładnie wiedzieć czy się to opłaca. Odrzucenie spadku może nastąpić na drodze sądowej lub u notariusza.
!!!!!!UWAGA!!!!!!!
Jeżeli zdecydujemy się odrzucić spadek to przejdzie on automatyczne na nasze dzieci. Muszą się one również go zrzec. Jeżeli są niepełnoletnie to odrzucenie przez nie spadku będzie wymagało zgody sądu rodzinnego (groźnie brzmi ale nie boli)

Re: kredyt w złotówkach

Ganesa / 2011-06-09 14:37
Wybrałeś bank? Jeśli nie to chętnie pomogę. napisz jakie są parametry kredytu
- wartość nieruchomości
- wkład własny
- okres kredytowania
- wysokość zarobków

Re: na czym polegają środki bilansujące

Ganesa / 2011-06-09 14:20
Jak coś to się kontaktuj. chętnie zajmę się sprawą
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy