Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

GDA66TY / 2011-10-05 11:33 / Tysiącznik na forum
Nigdzie nie wyczytałem aby KOV szukał gazu łupkowego w Polsce .
Kulczyk coś tam w tym temacie drapie ale nie jako KOV.
Być może coś się w tym temacie wydarzy wszystko przed nami.:-)
Osobiście to jestem za tym aby zostało opanowane to co jest ,potem ewentualnie dalsze,szersze macanie matki ziemi.
GDA66TY / 2011-10-05 11:18 / Tysiącznik na forum
Dochodzi jeszcze notowanie KOV na AIM i Nigeria.
Oby wszystko było pozytywnym zaskoczeniem.
GDA66TY / 2011-10-05 10:42 / Tysiącznik na forum
Po intensywnym okresie starannych przygotowań Kulczyk Oil Ventures rozpoczął prace nad pierwszym odwiertem poszukiwawczym w Syrii. Itheria-1 osiągnie głębokość ponad 3 km, a prace nad nim potrwają przynajmniej 80 dni. To pierwszy z dwóch odwiertów, jakie Spółka planuje zrealizować w tym roku na terenie swojej syryjskiej koncesji.

Odwiert Itheria-1 będzie badał czterokierunkowy spadek skalny, który został zidentyfikowany podczas realizowanych w ubiegłym roku badań sejsmicznych 3D. Zbieranie danych objęło obszar o powierzchni 420 km2 w odległości ok. 200 km na wschód od miasta Latakia. Analiza pozyskanych informacji pozwoliła na identyfikację dwóch obiektów: Itheria i Bashaer. Głównym celem pierwszego z nich są piaskowce z epoki Ordowiku. Planowana całkowita głębokość odwiertu Itheria-1 wynosi 3.200 m, a zgodnie z szacunkami prace wiertnicze zajmą 80 dni.

„Bardzo starannie przygotowywaliśmy się do rozpoczęcia pierwszego odwiertu i spore nadzieje wiążemy z pracami poszukiwawczymi w Syrii”- mówi Jakub Korczak, Wiceprezes Zarządu ds. Relacji Inwestorskich, Dyrektor Operacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Pamiętajmy, że każda z tych dwóch wybranych lokalizacji stanowi światowej klasy obiekt poszukiwawczy., Obydwa położone są na skraju obszaru niezwykle bogatego z węglowodory, który wygenerował biliony metrów sześciennych gazu i setki milionów baryłek ropy. Dlatego niecierpliwie czekamy na efekty prac w tym kraju”- dodaje Korczak.

Ukończenie tych prac przypada na ok 15.10.11.
Jestem pełen optymizmu.
link http://media.kulczykoilventures.com/pr/190507/pierwszy-odwiert-kov-w-syrii

Re: KOV

GDA66TY / 2011-10-04 22:48 / Tysiącznik na forum
Czekałem na takie zamknięcie w USA.
Na Ukrainie KOV rzetelnie realizuje swoją założoną strategię po przez co mocno rośnie w siłę.
Z powodzeniem jutro przełoży się to na cenę akcji. Opóźniające się wieści na temat Nigerii jakoś mnie lekko strofują ale bądźmy dobrej myśli.
Syria za to da wzrostowego kopa. Wygląda to skromnie na 3 zł.

Re: ZREMB

GDA66TY / 2011-10-03 09:57 / Tysiącznik na forum
Ciekawe czy ta Szwedka Sjőblom dalej sprzedaje ?
Jeśli tak to ile jej akcji jeszcze zostało ?
Z tego co wiem to ta szwedzka rodzina bankrutuje i wyprzedaje się z akcji.
Cena akcji na tej spółce jest bardzo niska ale dopóki Sjőblom jest w posiadaniu akcji
to istnieje zagrożenie dalszego spadku.
Warto zwrócić uwagą na tą spółkę bo w pewnym momencie może dojść do gwałtownego odbicia.
GDA66TY / 2011-09-30 11:06 / Tysiącznik na forum
A co ma UE do Kanady ???
GDA66TY / 2011-09-30 10:48 / Tysiącznik na forum
To fakt na Ukrainie sporo się dzieje.
Przełomem na Ukrainie będzie uzyskanie zezwolenia na
wydobycie na skalę przemysłową.
GDA66TY / 2011-09-30 10:25 / Tysiącznik na forum
Ułatwię ci to.
Artykuł jest z 06.05.11.
Zawarcie Umowy Przeniesienia jest uzależnione od spełnienia szeregu warunków, w tym m. in. uzyskania odpowiednich pozwoleń od federalnego rządu Nigerii. Finalizacja transakcji powinna nastąpić w ciągu 20 tygodni.
GDA66TY / 2011-09-30 10:22 / Tysiącznik na forum
Przeczytaj jeszcze raz :-)
GDA66TY / 2011-09-30 09:42 / Tysiącznik na forum
Uważam że jest to gra pod info odnośnie Nigerii.
Proponuje przeczytać
http://media.kulczykoilventures.com/pr/185231/szansa-na-znaczacy-zakup-w-nigerii
To stary wpis ale na dzisiaj jak najbardziej aktualny.

,,Śledź kilka spółek ale dobrze".
GDA66TY / 2011-09-29 17:58 / Tysiącznik na forum
Tak to fakt byłem tu ale też był taki czas kiedy mnie nie było.
Powodem wyzbycia się był bardziej szeroki rynek niż sytuacja w KOV.
Teraz już wróciłem bo wiem że warto.

,,Śledź kilka spółek ale dobrze"
GDA66TY / 2011-09-29 17:55 / Tysiącznik na forum
Dzięki za słowa uznania :-)
GDA66TY / 2011-09-29 10:44 / Tysiącznik na forum
Obserwując porównywalnie inne spółki to obroty są złe ale nie beznadziejne.:-)

Re: KOV

GDA66TY / 2011-09-29 09:36 / Tysiącznik na forum
Nadchodzi czas powrotu do KOV.
To dobry moment na zakup pod informacje październikowe a trochę ich będzie.

,,Śledź kilka spółek ale dobrze".

Re: KOV

GDA66TY / 2011-09-06 10:12 / Tysiącznik na forum
Ukraińskie władze zapowiedziały restrukturyzację państwowej spółki paliwowej Naftohaz, co - jak liczą - doprowadzi do zmiany obowiązujących kontraktów gazowych z Rosją. Naftohaz przestanie istnieć - zapowiedział w piątek premier Ukrainy Mykoła Azarow.

Zmiana umów gazowych jest możliwa, jednak dopiero po połączeniu Naftohazu z Gazpromem - odparł na to szef Gazpromu Aleksiej Miller. Kijów nie rozpatruje jednak takiej fuzji.

Premier Azarow poinformował dziennikarzy w piątek rano, że jego rząd nadal apeluje do rządu Rosji o zmianę umów gazowych, lecz jednocześnie przystąpił już do opracowywania planu restrukturyzacji Naftohazu.

Azarow wyjaśnił, że Naftohaz, który zajmuje się dziś poszukiwaniami, wydobyciem i transportem surowców dla sektora paliwowo-energetycznego, zostanie podzielony na kilka podmiotów gospodarczych.

"Powstanie oddzielna firma zajmująca się wydobyciem oraz firma, która zajmie się tranzytem gazu. W związku z tym trzeba będzie zmienić istniejące porozumienia (z Gazpromem), ponieważ pojawi się nowy podmiot gospodarczy" - oświadczył ukraiński premier.

"Oczywiste, że po połączeniu z Gazpromem Naftohaz przestanie istnieć jako podmiot. Będzie okres przejściowy (...) po którym na rynku zacznie funkcjonować nowa firma, więc wszystkie umowy (rosyjsko-ukraińskie w sprawie gazu) istniejące obecnie ulegną zmianie" - odpowiedział Azarowowi prezes Gazpromu, cytowany przez ukraińskie media.

Ukraina nie rozpatruje połączenia Naftohazu z Gazpromem. "Jest to nasza wewnętrzna sprawa. Premier (Azarow) nie zwracał się dziś do Millera, lecz do rosyjskiego rządu" - oświadczył w odpowiedzi rzecznik Azarowa, Witalij Łukjanenko.

Na początku bieżącego tygodnia premier Ukrainy oświadczył, że cena rosyjskiego gazu dla jego kraju jest za wysoka. Uprzedził, że Kijów może domagać się w sądach zmiany obowiązujących kontraktów gazowych z Rosją.

W 2008 roku cena rosyjskiego gazu dla Ukrainy wzrosła ze 130 do 179,5 USD za 1000 metrów sześciennych. Na przełomie 2008 i 2009 roku między Rosją a Ukrainą doszło do ostrego konfliktu gazowego, który spowodował dwutygodniową przerwę w dostawach paliwa do państw UE.

Konflikt został rozwiązany, gdy ówczesna premier Ukrainy Julia Tymoszenko ustaliła z premierem Rosji Władimirem Putinem, że cena błękitnego paliwa dla Ukrainy wyniesie 450 dolarów za 1000 metrów sześciennych.

Obecne władze w Kijowie uznają ten kontrakt za niekorzystny i chcą jego zmiany. Tymoszenko, która zgodziła się w 2009 roku na takie warunki, jest obecnie sądzona za przekroczenie pełnomocnictw przy zawieraniu umów gazowych z Rosją i przebywa w areszcie.

W ubiegłym tygodniu ukraiński minister ds. paliw i energetyki Jurij Bojko zapowiadał, że w ciągu kolejnych pięciu lat jego kraj zmniejszy import rosyjskiego gazu o 70 proc. i zwiększy własne wydobycie tego surowca

KOV ma fajne perspektywy na Ukrainie.

Najnowsze wpisy