Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

Re: Każdy zdecyduje sam kiedy pójdzie na emeryturę?

GDA66TY / 2009-12-17 10:20 / Tysiącznik na forum
Takie zmiany powinny być naprawdę dogłębnie przeanalizowane bo takie pochopne decyzje jak praca mundurowych to na pewno były przemyślane.
Wydaje mi się że taki krótki okres pracy powinien mieć bardzo niski pobór emerytalny. Po za tym powinno się zakazać pracy na pół etatu. Jeżeli emeryt chce pracować to powinna być emerytura automatycznie zawieszona. Politycy zawsze bronią się argumentem że tak jest na całym cywilizowanym świecie. Ja sie pytam gdzie na świecie policjant na emeryturze pracuje w straży miejskiej lup wojskowi na emeryturze pracują na w ochronie ZUS jako ochroniarze na pół etatu.

Re: CENSTALGD

GDA66TY / 2009-12-17 12:11 / Tysiącznik na forum
Co prawda po trzech kwartałach grupa katowickiego dystrybutora stali pokazała złe wyniki (strata operacyjna pogłębiła się do 63 mln zł wobec prawie 43 mln zł na koniec I półrocza), jednak firma podkreśla, że w ramach restrukturyzacji walczy o obniżenie kosztów.

Restrukturyzacja to głównie budowa jednolitej krajowej sieci handlowej z aktywów kilku przejętych w ostatnich latach przedsiębiorstw. Efekty mają być widoczne w przyszłych wynikach. Jak szacuje zarząd, likwidacja składu handlowego i zakładu produkcji zbrojeń w Krzyżu Wielkopolskim przyniesie docelowo 660 tys. zł oszczędności rocznie. Zamiana siedmiu składów z magazynami w zwykłe biura handlowe przyniesie dodatkowo 1,5 mln zł oszczędności. Budowa działu logistyki (m.in. centralizacja usług transportowych) to kolejnych 720 tys. zł rocznie, a docelowo 1,2 mln zł.

Cognor tnie również zatrudnienie: w Polsce (z 569 do 392 osób), ale i w zagranicznych firmach (z 582 do 486 osób). Dzięki temu w 2010 roku na wynagrodzenia wyda o 7 mln zł mniej niż w bieżącym.W piątek kurs Cognora spadł o 1,3 proc., do 3,1 zł.

Taka restrukturyzacja firmy powoduje ucieczkę, a nie wpis jakiegoś internauty.
Szukanie oszczędności po przez likwidację zakładów z magazynami i pozostawienie tylko biur handlowych wydaje mi się dalece nierozsądne. Jak kupuje stal to muszę ją widzieć w magazynie a nie kiedy musi być pocięta na wymiar na moich oczach. W przeciwnym razie kupił bym stal przez internet. Takie jest moje zdanie. Być może COGNOR liczy tylko na potężnych odbiorców tylko wtedy po co te reklamy przy drogach.
Radził bym zarządowi głęboko to przemyśleć.
Swoją drogą to ciekawi mnie skąd biorą firmy stal na budowę stadionu w Gdańsku i skąd będą brać stal na budowę obwodnicy południowej Gdańska i na trasę Sucharskiego na której przewidywany jest tunel. Do tego dochodzi jeszcze budowa linii kolejowej łączącej port lotniczy ze stadionem.
GDA66TY / 2009-12-17 14:54 / Tysiącznik na forum
Może lepiej nie zerkaj bo nam pecha przynosisz.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-12-17 15:16 / Tysiącznik na forum
Pięknie sypie. Mróz też ładnie ściska. Pozostaje dołożyć drewka do kominka,papieros,kawka i najlepiej lubię taki dobry trunek własnej roboty. Ale mam zasadę. Dopiero po 19tej.Jeśli oczywiście klimat sprzyja.
GDA66TY / 2009-12-17 15:17 / Tysiącznik na forum
Do 19tej herbatka.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-12-17 15:20 / Tysiącznik na forum
Coś poniżej 2,15 zł mocny opór widać.To chyba dobrze. Tylko co to za pociecha skoro znowu tyle do odrobienia kurde.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-12-18 13:54 / Tysiącznik na forum
Cisza trwa ale zaraz się forum rozgada no chyba że to falstart.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-12-18 15:49 / Tysiącznik na forum
Sytuacja jak na dzisiaj jest stabilna. Wyczekiwanie na konkretne działania ze strony sp. SKOTAN.
GDA66TY / 2009-12-18 16:38 / Tysiącznik na forum
Haha tak właśnie to miałem na myśli.
GDA66TY / 2009-12-18 20:21 / Tysiącznik na forum
Z tym paleniem to nie tak do końca bo nie palę od 2000 roku. Ale jeżeli chodzi o alkohol to jestem bardziej skoszony bo pije 5cio letni bimber własnej roboty.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-12-25 17:12 / Tysiącznik na forum
Z przykrością muszę stwierdzić że nie zdążyłem wyskoczyć. Poniosłem tym razem znaczne straty. Zazwyczaj tak bywa że jak się nie zdąży wyskoczyć to wtedy trzeba ponosić tego konsekwencje :-) no chyba że się jakoś zabezpieczy. Swoją drogą to taka giełda ma wiele wspólnego z sexem hehe. Teraz to już nie będę podejmował żadnych działań do nowego roku niech się dzieje co chce. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt( chociaż ich nie lubię) i nadchodzącego nowego roku.

Re: Nowe uprawnienia straży miejskiej

GDA66TY / 2009-12-25 19:11 / Tysiącznik na forum
Powołali Straż Miejska i mają problem. Zlikwidować tą instytucję a w to miejsce zatrudnić więcej policjantów. Wydłużyć policji wiek emerytalny. !!!
Sami sobie w tym rządzie skomplikowali życie. Dobrze było nie trzeba było tego psuć. Problem w tym że to co komunistyczne to trzeba było zmienić bez względu na to czy to było dobre czy złe. A za błędy płaci całe społeczeństw to znaczy my. Najbardziej denerwuje mnie fakt że w tej straży miejskiej pracują sami emerytowani policjanci.

Re: MOTTO POD NOWY ROK

GDA66TY / 2009-12-27 16:45 / Tysiącznik na forum
Czasem wrzucałem tu ciekawe artykuły lub ciekawe cytaty. Z racji tej że były one przez co niektóre osoby krytykowane to zaprzestałem tych wrzutek na tym forum.
Postanowiłem jednak abyście się trzymali tego cytatu.
NIGDY NIE DYSKUTUJ Z IDIOTAMI BO SPROWADZĄ CIĘ DO SWOJEGO POZIOMU I TAK JAK ONI BĘDZIESZ POSTRZEGANY PRZEZ RESZTĘ FORUMOWICZÓW LUB OSÓB CZYTAJĄCYCH TO FORUM.
Zysków w nadchodzącym roku wam życzę bo przecież o to każdemu tu chodzi.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-12-30 10:24 / Tysiącznik na forum
Spadły obroty na GPW i tak już zostanie do nowego roku. Nie ma co się dziwić bo wszyscy żyją już zabawą sylwestrową. Wydaje mi się że od 5 stycznia dopiero obroty wzrosną i ustali się jakiś trend naszej giełdy. A co do sp. SKOTAN to czekamy na rozpoczęcie budowy drożdżowni.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-12-30 12:34 / Tysiącznik na forum
Dość optymistycznie by to wyglądało gdybyśmy zakończyli dzień na 2,16 zł. a jutro na 2,20 zł.

Najnowsze wpisy