Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-02-21 11:14 / Tysiącznik na forum
Skotan

Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia produkcji biopaliw. Mamy pieniądze. Blokuje nas prawo, a konkretnie poziom akcyzy. Powoduje on, że produkcja jest nieopłacalna. Na to nakładają się rosnące ceny rzepaku. Czekamy na zmianę poziomu akcyzy. Jeśli wkrótce się nie zmieni, prawdopodobnie trzeba będzie zmodyfikować projekt Skotanu. Spółka mogłaby rozwijać działalność związaną z handlem paliwami. Już dziś dostarcza paliwo do sieci stacji Carrefour. Wartość zakontraktowanego obrotu na 2008 r. wynosi około 0,5 mld zł. Na razie to działalność z niską marżą, ale gdyby ją rozwinąć na większą skalę, mogłaby być ciekawa.
To dla przypomnienia.
GDA66TY / 2009-02-21 11:16 / Tysiącznik na forum
A to nowość.
Carrefour Polska najszybciej rozwija sieć stacji przymarketowych i kontroluje już ponad jedną trzecią tego typu obiektów - informuje serwis wnp.pl. Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że sieć stacji przymarketowych w 2008 roku zwiększyła się do 123 obiektów, co oznacza, że wzrosła o 17 proc.

Jak informuje wnp.pl blisko połowa tego wzrostu jest efektem działań Carrefour Polska. W minionym czasie firma uruchomiła 8 takich stacji i aktualnie przy supermarketach Carrefour sprzedają paliwa już 44 obiekty. Z danych statystycznych wynika, że to blisko 36 proc. wszystkich stacji tego segmentu na polskim rynku. Carrefour jest więc na pierwszym miejscu, przed Tesco, które zarządza siecią 24 placówek.
Przedstawicielka Carrefour Polska zapewniła serwis wnp.pl, że w tym roku kontynuowane będą prace związane z przyszłymi inwestycjami firmy. Na razie nie wiadomo, ile obiektów uda się uruchomić i czy w podobnym tempie jak w 2008 roku. Podkreśliła jednocześnie, że tworzenie sieci stacji jest traktowane jako dodatkowa usługa dla klientów, którzy przyjeżdżają na zakupy do Carrefoura.
Serwis wnp.pl przypomina, że sieć stacji przymarketowych rozwija się szybciej niż rynek stacji ogółem. Ten segment stacji ma przed sobą dalsze dobre perspektyw z uwagi na niskie ceny oferowanych paliw.
GDA66TY / 2009-02-21 11:17 / Tysiącznik na forum
Będzie dobrze. Idziemy na złotówkę-:)
GDA66TY / 2009-02-21 11:34 / Tysiącznik na forum
Kryzys napędzi klientów stacjom oferującym tanie paliwa, głównie marketom – dowodzi portal internetowy „Gazety Prawnej”. Stracić mają: Orlen, Lotos i operatorzy niezależni, bo markety wydają się najprężniejszym segment rynku.

Jedyne sieci paliwowe, które mogą zyskać na trudnej sytuacji gospodarczej, to te należące do hiper- i supermarketów – przekonuje portal gazetaprawna.pl. Według zamieszczonej opinii, ten segment rynku rozwija się najszybciej i będzie przynosił coraz wyższe dochody. Stacje przymarketowe sprzedają kilka razy więcej paliw niż operatorzy niezależni, a kryzys może jeszcze zwiększyć różnicę. Przemawia za tym konkurencyjność cenowa tych obiektów – czytamy w informacji. Zdaniem przytaczanej ekspertyzy, cena litra benzyny na stacji marketowej może być niższa nawet o 30 gr/l, względem ceny ustalonej na położonej w pobliżu stacji koncernowej. Ma to być wynikiem polityki sieci handlowych, dla których sprzedaż paliw jest zasadniczo „wartością dodaną” oferowaną klientom przyjeżdżającym na zakupy w sklepie. Wobec tego paliwo sprzedawane jest z minimalną marżą.
Panie Romku liczymy na pana. Wiara czyni cuda.
GDA66TY / 2009-02-21 12:42 / Tysiącznik na forum
Nie wiem jak radzi sobie EUROCHEM ale wiem jak zaangażowany w obrót paliwami jest SKOTAN SA i SKOTAN ESTER. Na dzień dzisiejszy najważniejsze jest przetrwanie w czasie kryzysu. Wyraźnie widzę ze SKOTAN przez ten czas sobie doskonale poradzi. Tak na poważnie to nie liczę na wielkie wzrosty ale wiem że będzie dobrze.

Re: Interwencja skazana na porażkę?

GDA66TY / 2009-02-22 16:41 / Tysiącznik na forum
Jeszcze tak nie dawno czytałem że mają 70 mld. na interwencję. Teraz 55mld.? Jestem pewny że nie mają nic na interwencję. Tylko głupio gadają łudząc się ze ludzie pójdą tłumnie sprzedawać dewizy. Rząd nie powinien mówić że będzie interweniował tylko interweniuje.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-02-22 16:57 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy dobrze to co napisałem poniżej prawidłowo odebraliście. Chodzi o to że SKOTAN obrał bardzo dobrą drogę na czas kryzysu. Nie robi niepotrzebnych inwestycji,tnie wszelkie zbędne koszty (dzierżawy ,redukcja zatrudnienia). Spółka nie zważa na kurs tylko dobrze przygotowuje się do kryzysu. Karkosik dobrze wie że w czasie bessy kurs SKOTANU będzie spadał nawet jeśli by odkrył i wydobywał ropę na mazurach. Wiadomo jednak że nastąpi hossa na GPW to odbije SKOTAN i imperium Karkosika i inne spółki. Tylko kiedy tego nie wie chyba nikt. No może jeden który wymądrza się na tym forum i uważa wszystkich za debili.:-)
GDA66TY / 2009-02-23 10:12 / Tysiącznik na forum
Aha to tak to wygląda. No popatrz popatrz. nie wiedziałem.
GDA66TY / 2009-02-24 10:53 / Tysiącznik na forum
To aż tak źle? To straszne. Ojej.!
GDA66TY / 2009-02-24 11:21 / Tysiącznik na forum
Ale mu dałeś. I jeszcze kciuki wszyscy trzymamy o ja. Ale ty to potrafisz dowalać. I zobacz i do tego się poddał ja cie nie mogę.
GDA66TY / 2009-02-24 13:25 / Tysiącznik na forum
Ale dobrze że nie muszę cały czas bo klikałem w klawiaturę małymi palcami. Za to powodzenie i zawsze do przodu.
GDA66TY / 2009-02-24 14:14 / Tysiącznik na forum
Po merdaj sobie ogonem z tej radości.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-02-24 14:29 / Tysiącznik na forum
Słabo dzisiaj ale to było do przewidzenia przy tych nastrojach na giełdach. Ciekawe co SKOTAN przedstawi w piątek.
GDA66TY / 2009-02-24 14:49 / Tysiącznik na forum
Tylko że ja akurat się nie cieszę i nie mam ogona. A trolle podobno mają.
GDA66TY / 2009-02-24 16:18 / Tysiącznik na forum
Nie chcę nic ćwierkać. Piątek już tuż,tuż. Podchodzę mimo wszystko optymistycznie.

Najnowsze wpisy