Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-25 17:21 / Tysiącznik na forum
Siło spokoju twój pesymizm mnie rozbraja ale nie lekceważę go.

SERINUS ma dobry pomysł na Tunezję

GDA66TY / 2013-07-26 14:35 / Tysiącznik na forum
Spółka Jana Kulczyka otrzyma z EBOiR 60 mln USD kredytu na poszukiwania i wydobycie ropy i gazu w północnej Afryce. Dzięki nim chce powtórzyć sukces osiągnięty na Ukrainie.
Europejski Bank Odbudowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udostępni spółce Serinus Energy (dawny KOV) 60 mln USD, czyli 192,9 mln zł według obecnego kursu NBP, finansowania dłużnego na poszukiwania i wydobycie ropy i gazu w Tunezji. Do podpisania umowy kredytowej dojdzie m.in. po sformułowaniu ostatecznych jej zapisów, w tym dotyczących zabezpieczeń, oraz przeprowadzeniu analizy aktywów giełdowej grupy i planowanych inwestycji.

– W Tunezji będziemy chcieli szybko powtórzyć udany scenariusz ukraiński, tzn. wykorzystując wiedzę i zdobyte doświadczenie przynajmniej dwukrotnie zwiększyć produkcję i wdrożyć nowe technologie wydobywcze. W naszej ocenie ryzyko tych działań jest dość niskie, ze względu na trwającą już produkcję, gotową infrastrukturę i status operatora, który pozwala nam sprawować kontrolę nad programem i harmonogramem prac – mówi Jakub Korczak, wiceprezes Serinus Energy. Spółka liczy, że w ciągu kilku najbliższych lat aktywa w Tunezji staną się samofinansującym, dynamicznie rozwijającym się przedsięwzięciem.

Czteroletni plan

Pozyskane pieniądze Serinus Energy planuje przeznaczyć na rozwój i zagospodarowanie czterech pól ropy i gazu o nazwach: Sabria, Chouech Essaida, Ech Chouech oraz Sanrahr. W latach 2013–2017 zamierza m.in. zmodernizować obecne i wykonać nowe odwierty produkcyjne, pozyskać urządzenia wiertnicze i serwisowe oraz nowe technologie. Spółka chce też przeprowadzić tzw. zabiegi szczelinowania hydraulicznego i zrealizować wydobycie z dwóch złóż. Całkowity koszt inwestycji do 2017 r. szacowany jest na około 166 mln USD (533,6 mln zł).

Obecnie Serinus Energy posiada w Tunezji pięć koncesji. Poza czterema objętymi planem inwestycyjnym do spółki należy jeszcze pole o nazwie Zinna. Na nim jest obecnie prowadzona produkcja, podobnie jak i na koncesji Sanrhar. Serinus Energy w czterech licencjach ma 100 proc. udziału, a w jednej 45 proc. (Sabria).

Z ostatnich danych wynika, że dzienna produkcja realizowana przez spółkę na tunezyjskich koncesjach wynosi 1,66 tys. boe (baryłki ekwiwalentu ropy naftowej). Z kolei tzw. rezerwy 2P (potwierdzone i prawdopodobne zasoby ropy i gazu według terminologii międzynarodowej) to 11,2 mln boe.
Zapowiada się kolejny sukces.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-26 15:01 / Tysiącznik na forum
Ja piernicze ty to jesteś jakiś wiecznie niezadowolony. Niedobry Kulczyk,niedobry Korczak znowu nas okradają o Krauze to już nie wspomnę bo to też niedobry pan jest :-)
Ja jednak uważam że jak w Tunezji im się uda osiągnąć taki sukces jak na Ukrainie to mamy dywidendę a następne odwierty będą się już finansowane z zysków firmy.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-26 15:04 / Tysiącznik na forum
Mimo tylu obelg jakie lecą w stronę niedobrego pana Kulczyka. Ja w niego wierzę.
Mimo dzisiejszych strat to jestem pewny że zarobię na tej spółce dobrą kasę.
Oj jaki niedobry ten Kulczyk :-)

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-26 15:08 / Tysiącznik na forum
Dawno nie czytałem opinii o " Mioduszewskim "
czyżby stał się lepszym człowiekiem ???
Takie zapomnienie przy tylu pochlebstwach klepanych na okrętkę o zarządzie spółki.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-26 15:11 / Tysiącznik na forum

czy jesteś przypadkiem masochistą

Jestem optymistą. Kupuję akcje zakładając że na nich zarobię.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-26 15:21 / Tysiącznik na forum
No nie wiem. Nie sądzę by Kulczyk był zarobiony na KOV. Może wróćmy do czasu gdy był debiut KOV na GPW. Pamiętasz w jakiej cenie Kulczyk kupował akcje i ile ich kupił ?


Kulczyk zawsze wychodzi na swoje.

Uważasz że Kulczyk wyszedł na swoje ?
To są potężne pieniądze. Nie każdy może sobie pozwolić na taką inwestycję w której trzeba tak długo czekać aż się wróci kasa.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-26 15:26 / Tysiącznik na forum
Dodam jeszcze że my mamy ten komfort,że w momencie gdy szeroki rynek daje sygnał do sprzedaży to sprzedajemy po to by później sobie taniej odkupić a Kulczyk nie bardzo bo po informacji że sprzedaje to by wybuchła panika.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-29 15:31 / Tysiącznik na forum
Och jaki niedobry ten kulczyk ojoj.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-29 16:02 / Tysiącznik na forum
Nie zadręcz się tylko.
Nie dobry ten pan ajajaj.

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2013-07-30 10:33 / Tysiącznik na forum
Ale się będzie działo no i w końcu te wybory.
Po wyborach nareszcie będzie ład i porządek.
Na ulicach będzie czysto a ludzie zaczną mówić do siebie dzień dobry. Nikt nie będzie chodził głodny. Leki będą za darmo a do szpitali nie będzie kolejek. Już się nie mogę doczekać.
No i na necie nikt już nie będzie biadolił jak to mu jest bardzo źle.

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2013-07-30 16:05 / Tysiącznik na forum
Kiedyś słynny czarny pastor M.L.K. powiedział
"miałem sen" no i do dnia dzisiejszego sprawdził się. Nam też się uda :-)
Krauze też będzie siedział a może teraz też sobie gdzieś siedzi a nawet i leży.

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2013-07-30 16:07 / Tysiącznik na forum
Prędzej Lechia wygra z Barceloną jak Krauzego posadzą hehe.

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2013-07-30 20:07 / Tysiącznik na forum
Haha Krauze mnie nigdy nie wydymał i nie wydyma.
Zawsze powtarzam aby omijać spółki Krauzego Solorza i Patrowicza szerokim łukiem.
Co nie znaczy że wiele można się od nich nauczyć.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-07-31 18:07 / Tysiącznik na forum
Ropa na Ukrainie to dobry news :-)
Robi się gorąco.
Oby tak dalej.

Najnowsze wpisy