Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

Re: MIDAS

GDA66TY / 2009-04-16 10:11 / Tysiącznik na forum
Nordisk Polska docelowo trafi do NFI Midas?

Roman Karkosik kupił operatora Nordisk Polska. Nie zdradza, ile wydał. Firma ma koncesję, za którą zapłaciła UKE 16 mln zł
Roman Karkosik twierdzi, że firmie Nordisk Polska i grupie NFI Midas jest po drodze.
autor zdjęcia: Andrzej Cynka
źródło: PARKIET
Roman Karkosik twierdzi, że firmie Nordisk Polska i grupie NFI Midas jest po drodze.
+zobacz więcej

Roman Karkosik kupił spółkę Nordisk Polska, która ma koncesję na częstotliwość 410 MHz i już jej nadajniki obejmują zasięgiem 42 proc. terytorium Polski – dowiedział się „Parkiet”.

Zakup od syndyka

Spółkę Nordisk Polska Roman Karkosik, znany inwestor giełdowy, kupił od syndyka masy upadłościowej szwedzkiej firmy Nordisk Holding. Ta ostatnia wykupiła koncesję na użytkowanie pasma 410 MHz aż w pięciu krajach, w tym w Polsce. Skandynawska grupa przeinwestowała i musiała ogłosić upadłość. Ile syndyk dostał za Nordisk Polska? – Nie mogę zdradzić, ile zapłaciłem. To nie była prosta transakcja. Wiązała się m.in. ze spłatą wierzytelności, które wpłynęły per saldo na wysokość ceny – mówi Roman Karkosik.

Podkreśla, że zdecydował się na kupno firmy Nordisk Polska, bo ma ona ogromny potencjał. – Technologicznie wyprzedza działających obecnie w Polsce operatorów sieci komórkowych pracujących na częstotliwościach 910–1800 MHz. Wykorzystuje technologię CDMA, znacznie lepszą niż GSM – twierdzi Karkosik. Nordisk Polska to spółka z kapitałem zakładowym przekraczającym 36 mln zł. Ma własne BTS-y, czyli stacje sieci komórkowej. Karkosik nie zdradza, jakiej wartości aktywa ma firma i jak duże zobowiązania. Nie ujawnia też jej wyników (spółka została założona pod koniec 2005 r.). Znany inwestor nie chciał również zdradzić, ile zamierza jeszcze zainwestować w Nordisk Polska
Biznes się rozkręci

Wojciech Kamieniecki, prezes Nordisk Polska, tłumaczy, że technologia CDMA jest efektywniejsza, tańsza oraz pozwala na szybsze przesyłanie danych i szybsze połączenia. – Teraz, gdy właścicielem spółki został Roman Karkosik, będziemy mogli w końcu uruchomić marketing i ruszyć ze sprzedażą usług, co przez ostatnie miesiące, ze względu na niejasną sytuację poprzedniego właściciela, było niemożliwe. Firma technicznie jest już przygotowana do sprzedaży usług komórkowych i internetowych – twierdzi prezes Kamieniecki. Podkreśla, że użytkownik sieci opartej na technologii CDMA bez problemów łączy się z abonentami telefonii GSM.

Wniesienie do Midasa?

Czy Nordisk Polska trafi do NFI Midas, w którym skupione są aktywa telekomunikacyjne Romana Karkosika (m.in. CenterNet, który ma koncesję na świadczenie usług komórkowych w technologii GSM). – Jest bardzo wiele wspólnych elementów w tym, co robią Midas i Nordisk Polska. Czy będzie im po drodze, czas pokaże – odpowiada Karkosik. Kilka lat temu inwestor kupił od syndyka Hutę Batory. Później wniósł ją do Alchemii.

Z technologii CDMAkorzysta już Orange

Aktualnie technologię CDMA wykorzystuje w swojej ofercie Orange, sprzedając mobilny dostęp do internetu. Według tego operatora, dostępem do internetu za pośrednictwem CDMA mogą być zainteresowane nawet 2 miliony gospodarstw domowych w Polsce. Orange rozbudowuje sieć, która w tej chwili obejmuje zasięgiem około 50 proc. terytorium kraju. Nordisk Polska w oparciu o swoją koncesję, kupioną za 16,1 mln zł w 2006 r., może, poza dostępem do internetu, oferować również połączenia głosowe. Na stronie internetowej są już gotowe taryfy

Re: Opór na WIG20 jest wcześniej niż przewidywano

GDA66TY / 2009-04-16 11:12 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj widzę najlepsze inwestycje na spółkach Karkosika. Wraca zaufanie inwestorów do jego spółek. Facet motał się szukając kasy. W momencie kiedy wszyscy myśleli że imperium pada on kupił Skandynawską spółkę Nordisk. W przyszłości połączy ją z MIDASEM i opanuje Polską telefonię komórkową na częstotliwości 410MHz. Dzisiaj jej nadajniki obejmują 42% terytorium Polski. Rydzyk na prezydenta:-) !!!
GDA66TY / 2009-04-16 11:14 / Tysiącznik na forum
:-)

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-04-16 11:15 / Tysiącznik na forum
I jakie hasło teraz rzucić?
GDA66TY / 2009-04-16 11:25 / Tysiącznik na forum
Nie rozmawiajmy o tych co brali akcje jakiejkolwiek spółki na szczycie hossy. Kupowanie akcji w tamtym momencie do tego po takiej cenie to dobrze wiesz że było dalece nie rozsądne.
GDA66TY / 2009-04-16 11:27 / Tysiącznik na forum
Nie chciałem nikogo urazić dlatego tak delikatnie to ująłem.
GDA66TY / 2009-04-16 11:29 / Tysiącznik na forum
Osobiście akcje SKOTANU kosztowały mnie 3 zł. ale to nie 30zł.
GDA66TY / 2009-04-16 11:43 / Tysiącznik na forum
www.parkiet.com Oczywiście notowania rzeczywiste są płatne abonamentem miesięcznym. Są tam też najlepsze piguły informacyjne. Polecam.

Re: CENSTALGD

GDA66TY / 2009-04-16 11:55 / Tysiącznik na forum
No pięknie oby tak dalej.

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2009-04-16 12:00 / Tysiącznik na forum
Ten wzrost już nie jest normalny chyba stało się coś czego jeszcze nie wiem.
GDA66TY / 2009-04-16 13:42 / Tysiącznik na forum
złoto też :-)
GDA66TY / 2009-04-16 13:50 / Tysiącznik na forum
Czy to ważne? Ważne że jest złotówka i żeby SKOTAN dalej rósł. Nie zadawaj takich pytań bo zaraz zaczną się tu rozpisywać fantaści tacy jak na KGHM że dzięki swoim inwestycjom na GPW pobudowali po 3 domy i że mają 5 samochodów. Żon i kochanek nie wymieniam:-). Jednego już tu kiedyś czytałem że ma 800 tyś akcji SKOTANA i że jak je rzuci to zatrzęsie giełdą.
GDA66TY / 2009-04-16 14:56 / Tysiącznik na forum
Jednej czwartej tego nie masz.
GDA66TY / 2009-04-16 15:06 / Tysiącznik na forum
Musisz się zalogować. Zresztą tutaj też to powinieneś zrobić tak dla lepszego kontaktu i poważania przez innych zalogowanych forumowiczów. Po za tym masz bezpośredni kontakt z innymi.
GDA66TY / 2009-04-16 15:23 / Tysiącznik na forum
Zresztą ten ochłap jaki tam miałeś to dawno już sprzedałeś po nędznej cenie 60gr.

Najnowsze wpisy