Forum

Komentarze użytkownika "gekko-n"

Komentarze użytkownika: gekko-n

gekko-n / 2007-05-10 10:21 / Bywalec forum
Tutaj też ręka do góry ... Czekam na poziom na którym kupiłem i do ludzi (już dzisiaj byłem na tym poziomie 2 razy *&%!!!%$%^&&*!!!%$) Koniec zabawy z gównami.
gekko-n / 2007-05-10 10:08 / Bywalec forum
Skupowali przez ostatnie kilka dni - właściwie wróciliśmy do poziomu sprzed 2 dni. Teraz wiadomo po co skupowali - po to żeby zrzucić w 20 minut ...
gekko-n / 2007-05-10 10:00 / Bywalec forum
Cytując wulgarny żart - Jesteśmy, Panowie, w dupie...

Re: I wszystko jasne

gekko-n / 2007-05-10 09:49 / Bywalec forum
Na Zdzichu szybka realizacja zysków - powiedziałbym bardzo szybka - z +9% na +1%. Na 04 jeszcze gorzej, pewnie zaraz na minus wejdzie ...

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

gekko-n / 2007-05-08 17:13 / Bywalec forum
Witaj Bigu,

Podoba mi się spokój jakim emanuje ten wątek. Widać że masz podejście długofalowe a nie na DT i wyciągasz logiczne wnioski.

Co do trzymania portfela na dłużej - czy jeżeli coś spadło (STX) dzisiaj 7% Twoim zdaniem nie warto zredukować pozycji i przeczekać następnych sesji, zwłaszcza jeżli przewidujesz trzy następne sesje spadku?

Pozdrawiam
gekko-n / 2007-05-08 17:01 / Bywalec forum
Przynajmniej pajac zalogowany - wiadomo że zarejestrowany. ciekawe czy bedzie miał duplikaty :-))))

Re: Inwestorzy wracają, podobnie jak wzrosty

gekko-n / 2007-05-08 16:05 / Bywalec forum
Ktoś coś dokupuje czy zaczynamy winde w dół?
Ja jak na razie rano zredukowałem śmiecie i zostałem z STXem i Zdzichem, oba po -6% w chwili bieżącej...
gekko-n / 2007-05-07 23:50 / Bywalec forum
Oglądałem tą sesje z niedowierzaniem, dwucyfrowe liczby w kolorze czerwonym ... Jakieś nierealne to było ...

Potem pod koniec pierwszego dnia zwałki sporo wyciągnęli, ale początek był powalający.

Re: Frekwencja na sesji nie dopisała

gekko-n / 2007-05-07 23:46 / Bywalec forum
Dow zakończył na ponad 13300 pkt. Chyba wszystko jasne ...

Krótkie podsumowanie rynku amerykańskiego:

- Alcoa chce zjeść Alcana, ale to tzw hostile bid, czyli wrogie przejęcie. Ciągnie to znacznie indeks w góre.

- Buffett wybiera sie na zakupy, M&A za 40-60 miliardów w niedługim czasie. To chyba bardzo dobra wiadomość.

- Ropa spada 6ta sesje z rzędu, jest kilka większych transakcji M&A na widoku, co równoważy niechęć inwestorów do kupna akcji na obecnych poziomach. Jak na razie przeważa otpymizm.
gekko-n / 2007-05-07 16:20 / Bywalec forum
dokupilem zdeczko
gekko-n / 2007-05-02 23:55 / Bywalec forum
te, CAPS ci się chyba zepsuł.
gekko-n / 2007-05-02 23:54 / Bywalec forum
Po. Komentowali dół Chiński z 27 lutego - komentarz był taki - keep cool. Argumentowali to niską kapitalizacją giełdy w Chinach, tak naprawde to w oczach anali z USA ekonomicznie nie ma ona aż takiego znaczenia, to co się stało było bardziej psychologiczne. To już i tak wiemy, zresztą.

Re: Na rynku akcji niewielkie wzrosty

gekko-n / 2007-05-02 21:52 / Bywalec forum
Brydzia - kilka słów na temat USA. Kilka miesięcy temu czytałem w Businessweeku wywiady z kilkoma guru zadządzania fundami. Wszyscy zgadzali się z tym, że giełda w USA w końcu odpali.

Główne czynniki to:
- tanie akcje z DJIA - na cały koszyk walorów indeksu, tylko P&G i 2 czy 3 inne były blisko swoich historycznych maximum
- koniec housing boomu - ludzie przedtem inwestowali w domy po to, żeby na nich zarobić. teraz ta opcja przestała istnieć, bo ceny domów głównie maleją
- tani dolar - a będzie jeszcze tańszy - rok wyborczy w USA, nikt nie podniesie stóp procentowych - takim ruchem znowu stworzono by problem dla ludzi mających 'mortgages' czyli pożyczki hipoteczne
- największa ilość w iluśtamletniej historii dopozytów gotówkowych (pieniędzy na kontach, CD's, etc.)
- treasuries (obligacje państwowe) coraz niżej oprocentowane

Ale czemu teraz akurat tak odpaliło ? Tego nie wiem ...
gekko-n / 2007-05-02 16:01 / Bywalec forum
Na bankiera. Ale juz!!!

Re: Uspokojenie przed majówką

gekko-n / 2007-04-27 16:20 / Bywalec forum
Hehe, STX na kupnie 100 000 akcji po 7.01 Czekaja na panikarzy... A ci juz sie skonczyli...

Najnowsze wpisy