Forum

Komentarze użytkownika "gekko-n"

Komentarze użytkownika: gekko-n

gekko-n / 2007-05-10 16:46 / Bywalec forum
co mi walnęło ? ano, zach mi walnął ;-))))
i to ostro, reszta w normie, no prawie.
gekko-n / 2007-05-10 16:44 / Bywalec forum
-8.3%, dzięki Zachowi, na szczęście portfel miałem o 50% lżejszy niż miesiąc temu.
Podsumowanie na dzisiaj:
- 28% fundy
- 10% akcje
- reszta cash

zwrot na akcjach nominalnie 4x wiekszy niz na fundach w ciagu ostatnich 2 miesięcy.

zobaczymy jak się to zmieni w ciągu najbliższych kilku dni ...
gekko-n / 2007-06-04 17:51 / Bywalec forum
Sorry, ale sam tytuł dyskredytuje gościa. O to głównie mi chodziło.

Co do fundów - a i owszem, korzystam. To też dywersyfikacja, poza pozycjami na giełdzie trzymam i fundy.
gekko-n / 2007-06-04 17:53 / Bywalec forum
No i jak zwykle racja stała po jego stronie.
Ze mną jest tak - jak samemu nie spróbuję to nie będe wiedział. Było słuchać mądrzejszych ...

Re: WIG20 dalej w górę czy mała przerwa?

gekko-n / 2007-06-05 09:39 / Bywalec forum
Uuuuu. A jaka płynność na moim Pamapolu. Od otwarcia ani jednej transakcji, super.
gekko-n / 2007-06-21 10:36 / Bywalec forum
Do 6 pln troche jeszcze brakuje ;-)
gekko-n / 2007-06-21 09:58 / Bywalec forum
prawda taka że ze wszystkim ostatnio tak jest. miałem tak z wieloma spółkami - Elkop, Police, DGA, etc etc.

Ostatnio przez 2 miesiące z oszalałego daytradera zmieniłem się bardziej w 'longterma', po prostu robie kilka (KILKA) transakcji miesięcznie i czekam ... jak na razie się opłaciło
gekko-n / 2007-06-21 09:55 / Bywalec forum
może jakieś dane, jełopku? i źródło tych danych ?
gekko-n / 2007-06-21 09:41 / Bywalec forum
moja cierpliwosc została wynagrodzona...
gekko-n / 2007-06-21 09:36 / Bywalec forum
chodzi mi o to ze jezeli cena emisji to 6 pln, to kurs docelowy to 6 pln (jezeli emisja dojdzie do skutku), nikt nie bedzie tracil na zakupie
gekko-n / 2007-06-21 09:27 / Bywalec forum
Jaka jest różnica między tymi a oecnie notowanymi ? Będzie asymilacja po jakimś czasie ?
gekko-n / 2007-06-21 09:23 / Bywalec forum
niech (oczywiście)

Re: Straszenie na parkiecie

gekko-n / 2007-06-21 09:22 / Bywalec forum
Co do PP Elkopa, nieh mnie proszę ktoś oświeci:
- Jedno PP kosztuje 2.95 PLN
- Zapis na akcje - 0.3 PLN
Razem - 3.25 PLN

ELKOP na rynku - 4.30-4.60
Pytanie - czy PDA vs. regularne akcje będą miały różnice w cenie na 30% pierwszego dnia notowań? Jeżeli tak, to w końcu cena musi sie wyrównać, czy dobrze myślę?
gekko-n / 2007-06-17 02:51 / Bywalec forum
Pokusze się o interpretacje - chodzi o tani kredyt i finansowanie nim M&A , czyli wykupu oraz połączenia firm. W tej chwili niektóre transakcje M&A robione sa nie na bazie rzetelnej wyceny, a ceny której żąda sprzedający, czyli nadmuchanej. Firmy, głównie private equity, są w stanie dać żądaną cenę, bo finansowane są one przez duże banki, np JP Morgan, Citigroup, etc. tanim pieniądzem.
Teraz pojawia się pytanie - co się stanie gdy wzrosną stopy procentowe? Kredyt stanie się mniej dostępny, ale przede wszystkim uderzy to w konsumentów, ponieważ US żyje głównie na kredyt. No i pociągnie to za sobą falę bankructw konsumenckich i bankructw firm.

Czytałem ostatnio taki tekst który obrazował ekonomie US - wzrost bogactwa tych krajów (i konsumentów) powodowany był głównie wzrostem wartości domów i akcji.

Taraz - w momencie fali bankructw i wzrostu stóp procentowych gielda zacznie 'niedomagać' co dodatkowo pogrąży ekonomie US.

Moje zdanie - mechanizmy które opisuje autor są prawdziwe, natomiast troche zbyt katastroficzne.
gekko-n / 2007-06-13 09:56 / Bywalec forum
PeKaCem go?

Najnowsze wpisy