Forum

Komentarze użytkownika "gien1"

Komentarze użytkownika: gien1

gien1 / 2007-10-19 12:36 / portfel / Bywalec forum
Wiele można zarzucić PiSiorom...
Ale ja jeszcze dobrze pamiętam atmosferę sprzed 2 lat. Upartyjnianie rynku farmaceutycznego, medialnego (za tamtej KRRiT większość koncesji szła do Agory), paliwowego (Kulczyk i Ałganow w Wiedniu)... Dużo tego było... I wątpię, czy to było dobre dla gospodarki. Chyba, że potraktujemy gospodarkę jak folwark partyjny.
gien1 / 2007-10-19 12:31 / portfel / Bywalec forum
No Tusk powiedział, że Jarosław Kaczyński musi odejść.
I odejdzie robiąc miejsce Rokicie.
gien1 / 2007-10-19 12:21 / portfel / Bywalec forum
LiD i wolność? Hmmm... LiD to raczej pełne kieszenie postkomunistów, a nie wolność...
W dolnośląskim na 76 kandydatów LiD tylko 4 pochodzi z Partii Demokratycznej... Gdzie indziej jest pewnie tak samo, co przy obecnej ordynacji gwarantuje posłowani chłopakom z SLD. Oczywiście pod nowym, lepszym szyldem.

Re: Armagedon?

gien1 / 2007-10-19 12:16 / portfel / Bywalec forum
A tak o tej polityce dziś dużo, to ja powiem, że moim zdaniem chłopaki są ustawione na koalicję PO-PiS z premierem Rokitą na czele.
O czymś w końcu Tusk i L.Kaczyński gadali przy tych 4 flaszkach wina... Po coś w końcu Rokitę odsunięto przed kampanią (żeby nie musiał wyzywać swoich przyszłych podwładnych od "Kaczystów").
Moim zdaniem obecne wybory odbywają się pod hasłem "Precz z komuną". Ale to hasło jest realizowane przez marginalizowanie LiDu...
Przy sprawie Sawickiej PO wyraźnie grało pod elektorat LiD - przywołanie Barbórki Blidy - patronki korupcji... Albo kuriozalne przemówienie Bartoszewskiego o wykorzystywaniu ludzkiego nieszczęścia...
Nie ma co... Po wyborach podadzą sobie dłonie i zawrą koalicję. Obie partie rozumieją, że w Polsce jest dużo do zrobienia - od zmiany konstytucji, po wiele rozwiązań szczegółowych. I tym razem pewnie uda im się dogadać.
A co do giełdy to robię DT na FERP:o)
gien1 / 2007-09-14 12:52 / portfel / Bywalec forum
To na pewno Giertych?
Czy może kandydaci UPR, którzy startują z jego list?

Re: PO: Wywrócimy stolik PiS-u

gien1 / 2007-09-13 15:06 / portfel / Bywalec forum
"Jest to ustawa, która zabroni obsadzania państwowych spółek politykami" Hue, hue, hue... A rodzinami i znajomymi polityków? Albo innymi waszymi przydupasami?
Kolejni socjaliści, którzy chcą walczyć z korupcją zamiast ją zlikwidować. Ale tych dla odmiany nazywa się "liberałami". Żeby naród miał wybór:o)

Re: Olejniczak: Kwaśniewski premierem? Nie wykluczam.

gien1 / 2007-09-06 12:39 / portfel / Bywalec forum
hue, hue, hue...
gien1 / 2007-09-05 15:01 / portfel / Bywalec forum
No, ale Polacy przecież opowiadają się za przywróceniem kary śmierci, więc ossochozi...

Spiskowa teoria podsłuchów

gien1 / 2007-08-30 14:57 / portfel / Bywalec forum
Ja mam taki obraz bieżącej sytuacji:
Cała akcja CBA przeciwko Lepperowi rzeczywiście była monitorowana przez kreta, który w ostatniej chwili ostrzegł buraka i pozwolił mu "uciec spod gilotyny", a przy okazji skompromitował metody działania CBA, Kaczorów, Ziobry i kogo tam jeszcze... Na tym polegał plan tych, którzy sprawę nadzorowali z ramienia "układu".
Już wydawało się, że Kaczyński wpadł w sidła, które nieudolnie zastawił na Leppera, ale on zręcznym wymykiem wskazał (prawdopodobnie celnie) na Kaczmarka, jako kreta "układu". Kaczmarek zaczął bredzić o państwie totalitarnym, inwigilacji polityków opozycyjnych itp. Nie przedstawił oczywiście żadnych dowodów, ale nie o dowody chodziło, tylko o stworzenie pewnej atmosfery...
W tej atmosferze Tusk z Kaczyńskimi dogadali się w sprawie przedterminowych wyborów, co wydawało się wyciszać całą sprawę na czas jakiś, ale "układ" przystąpił do zmasowanego ataku, którego celem było ostateczne zdruzgotanie wizerunku PiS w oczach wyborców...
Po wystąpieniu Kaczmarka zaczęła się medialna histeria pt. "afera podsłuchowa", a przywódcy partii opozycyjnych z różnych pobudek zaczęli się licytować, który z nich był bardziej prześladowany przez IVRP (Giertych i Tusk), a "merdia" do tej grupy samowolnie dopisały lubianego przez lud Marcinkiewicza. Ciągle chodzi o podgrzanie atmosfery i niszczenie wizerunku PiS, który ku zadziwieniu naszej klasy politycznej cieszy się dość dużym poparciem.
Ataki Tuska i jego niechęć do ostatecznego określenia się w sprawie wyborów zirytowały Kaczyńskiego (pamiętajmy, że Tusk przeprowadzał już raz "nocną zmianę" w obronie "układu") i spowodowały jego ucieczkę do przodu, czyli aresztowanie Kaczmarka, Kornatowskiego i Netzla.
W tej sytuacji Olejniczak ostatecznie ujawnia intencje i tymczasowy plan opozycji - deklaruje zgłoszenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności i powołanie rządu z Tuskiem w roli premiera.
Ostatecznym celem opozycji jest jednak przygotowanie premierowskiego fotela dla Kwaśniewskiego (on już 5 miesięcy temu oświadczył, że jest podsłuchiwany i założył Ruch na rzecz demokracji, czyli Ratujmy nasze d...) i spełnienie marzeń Tuska o prezydenturze...
Ja osobiście w tej sytuacji kibicuję Kaczyńskim (choć ich socjalistyczna myśl brzydko mi pachnie), bo jakoś nie chcę powrotu postkomuny i myślę, że Kaczyńscy są już blisko ich ostatecznego wyeliminowania z życia politycznego.
Nie rozumiem tylko co wyprawia Tusk i zastanawiam się, czy jego śmierdząca postawa nie doprowadzi do rozpadu PO na części UBecko-aferalną i konserwatywną. W każdym razie wygląda mi na to, że PO kompromituje się w tej zgrywie najbardziej robiąc miejsce LiDowi na powrót do poważnej gry.
Mnie się ta wojna podoba - przynajmniej NAPRAWDĘ coś się dzieje, NAPRAWDĘ czegoś się znów dowiemy i NAPRAWDĘ znów się coś zmieni - jak po sprawie Rywina. Wojenko, wojenko...;o)
A na rynek to nie ma większego wpływu... No chyba, że ktoś zainwestował w "układ";o) Pozdrawiam i życzę zysków.

Re: SLD: Zgodziliśmy się na tarczę bez negocjacji

gien1 / 2007-07-18 12:31 / portfel / Bywalec forum
Przecież negocjacje będą trwały przez kilka najbliższych miesięcy... Czerwoni gazet nie czytają?
gien1 / 2007-07-03 08:36 / portfel / Bywalec forum
A co do wyboru zawodu, to bardzo interesujące jest, że wybór zawodu lekarza jest tak popularny wśród dzieci lekarzy.
Nie wiem, czy chodzi o przyzwyczajenie do życia w nędzy, czy może o jakiś etos, albo jeszcze coś innego...
gien1 / 2007-06-20 15:34 / portfel / Bywalec forum
Tak, tak, drogi Panie. Ładny chwyt.
Oprócz tego, że nie odnosisz się do rzeczowej argumentacji, to na dodatek tę emocjonalną i daleką od meritum wytykasz tylko tym, z którymi się nie zgadzasz.
gien1 / 2007-06-20 15:25 / portfel / Bywalec forum
Obrażasz, obrażasz, obrażasz... Nudne to już.
gien1 / 2007-06-20 14:47 / portfel / Bywalec forum
A skąd wiesz - może to ty nie doceniasz Kaczorów?

Jeśli uważasz, że kraje UE powinny być podporządkowane interesowi Niemców, Francuzów i Hiszpanów, to po prostu otwarcie głoś tezę, że te narody są lepsze i należy im się więcej.
Ja w ogóle jestem przeciwnikiem tego traktatu, bo uważam, że konkurencja wewnątrz UE jest lepszą siłą napędową, niż odgórne zarządzanie i niwelowanie różnic.
Ale jeśli już ma być ten traktat, to wolę, aby wszyscy członkowie tego klubu byli w miarę równoprawni.
gien1 / 2007-06-20 14:06 / portfel / Bywalec forum
Bosz... Co z ciebie za człowiek? Wszędzie widzisz bredzących, polskich kołtunów... Może za dużo lusterek wokół siebie naustawiałeś, Narcyzie?

Najnowsze wpisy