Forum

Komentarze użytkownika "gien1"

Komentarze użytkownika: gien1

gien1 / 2008-10-18 16:05 / portfel / Bywalec forum
Cicho;o)
gien1 / 2008-10-18 15:26 / portfel / Bywalec forum
Ja nie wierzę, że to już dołek. Jeszcze polecimy w dół. Słusznie zresztą. Ale niekoniecznie w poniedziałek... Może dopiero za 2 tygodnie...
Tak, czy inaczej, ja zaczynam już tworzyć dość szeroki portfel, który będę przebudowywał w miarę rozwoju sytuacji na poszczególnych walorach. Kupię jeszcze do 10 spółek, a na kolejnych zjazdach będę wycinał chwasty i podlewał kwiatuszki:o)
Banków i budownictwa mieszkaniowego będę unikał. Niezależnie od sytuacji fundamentalnej poszczególnych firm, w najbliższej przyszłości nie będą to raczej branże cieszące się popularnością wśród inwestorów. Te firmy można brać z nadzieją na krótkotrwałe odbicie (mogą też pokaleczyć paluszki:o), ale jakichś większych wzrostów w tych branżach spodziewałbym się dopiero za kilka lat.

Re: GPW: Kolejny fatalny tydzień

gien1 / 2008-10-18 03:53 / portfel / Bywalec forum
Ale kupowaliście coś dzisiaj? Bo ja znów zwiększyłem zaangażowanie w akcje. Z wczorajszych 2%, dziś zrobiło się 15%:o)
Nie wiem jakie złe wiadomości na temat np. CDS'ów mogłyby jeszcze przecenić co niektóre spółki. A dzisiaj było kilka takich, które zachowywały się całkiem przyzwoicie. Oczywiście nie mam na myśli łapania spadających nożo-banków, albo siekiero-deweloperów;o)
Jak naród wybrany dupnie atomówką w Iran, to wszystko poleci na pysk, ale takich scenariuszy giełda nie powinna raczej dyskontować. Szczególnie, że te scenariusze głosi jakiś podobno-jasnowidz wypowiadający się dla środków masowego rażenia, które jak pamiętamy - mocno zachęcały do wchodzenia na szczycie hossy.
Chociaż - kto wie... Może będzie wojna... Ale z drugiej strony - czy w czasie III Wojny Światowej będzie jakaś większa różnica pomiędzy gotówką, a akcjami?:o)
gien1 / 2008-10-17 17:31 / portfel / Bywalec forum
No ja chodzę;o)

Re: Czekamy na kres kryzysu zaufania

gien1 / 2008-10-17 17:30 / portfel / Bywalec forum
A ktoś coś dziś kupował?

Re: Czekamy na kres kryzysu zaufania

gien1 / 2008-10-17 14:54 / portfel / Bywalec forum
Rzeź niewiniątek. A ja naiwny myślałem, że będzie chwila uspokojenia.
Widać, że im się pali do gotówki.
gien1 / 2008-10-16 22:03 / portfel / Bywalec forum
Liczyłem na jakieś uspokojenie, a oni znów musieli pojechać... Przecież +2,5% byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem... Wszyscy byśmy się uspokoili i spojrzeli na rzeczywistość chłodnym okiem.
A tak to dupa - jutro 2100, a w poniedziałek 1900:o)
gien1 / 2008-10-16 21:24 / portfel / Bywalec forum
Na eS jest tyle samo co na eL, ale takie skoki w obie strony powodują, że amatorzy gry na kontraktach też wolą stanąć poza rynkiem i poczekać na rozwój wydarzeń.

Re: USA: S&P broni 900 punktów

gien1 / 2008-10-16 21:12 / portfel / Bywalec forum
Nie odnosicie wrażenia, że wychylenie wskazówki na skali pesymizmu przekroczyło już istniejącą skalę? Taki skrajny pesymizm w bessie może być równie dobrym wskaźnikiem jak skrajny optymizm w okresie hossy.
Nawet Longterm ostrzegał dziś, żeby trzymać się od akcji z daleka, chyba że ktoś chce zostać jak on - na dłużej z ręką w nocniku:o)
Żebyśmy mogli dalej spadać, to muszą być tacy, którzy wierzą we wzrosty i mają kasę:o)
Ja zakładam taki scenariusz: rynki w USA się uspokoją, na wykresach zobaczymy długą poziomą linię i dopiero jak zatankujemy akcje, to zapikujemy na takie poziomy cenowe, które nam się nawet nie śniły:o)
gien1 / 2008-10-16 12:55 / portfel / Bywalec forum
Na kozę będziesz musiał kupować limity CO2 od EUrokratów.
gien1 / 2008-10-16 10:47 / portfel / Bywalec forum
Wcale mnie to nie dziwi, bo od giełdy się nie umiera...

Re: GPW: Trudno o poprawę

gien1 / 2008-10-16 10:31 / portfel / Bywalec forum
Wczoraj USA, a dziś Japonia nie pogłębiły spadków. Stawiam na uspokojenie nastrojów z możliwością odbicia. Na nic nie naganiam - na chwilę obecną mam 2% w akcjach:o) Jak odbijemy, to zarobię na browka, a jak nie odbijemy, to będę browka w plecy:o)

Re: GPW: Trudno o poprawę

gien1 / 2008-10-16 10:03 / portfel / Bywalec forum
Hmmm... Tak dawno nie miałem akcji, że dziś z tęsknoty kupiłem ociupinkę:o)
gien1 / 2008-10-13 14:53 / portfel / Bywalec forum
A ktoś się ostatnio nawet zastanawiał, czy Ben nie zaczął już drukować Amero...
gien1 / 2008-10-10 20:29 / portfel / Bywalec forum
Mostka dziś sprzedałeś?:o)

Najnowsze wpisy