Forum

Komentarze użytkownika "gienz"

Komentarze użytkownika: gienz

Re: REDAN

gienz / 2007-11-14 16:31
Nie zauważyłem tej zakładki. Powyżej stworzyłem nastepną i tam napisałem co sądzę o tym Redanie. Konkluzja jest jedna. Na razie omijam z daleka. Może będzie w tym trochę przesady, ale to bodaj najgorsza spółka z bodaj najlepszej branży. I ostatnie wyniki to potwierdziły
gienz / 2007-11-14 16:24
Totalny zawód.
Spółka nadal pod kreską. Wyniki III kw. są mocno rozczarowujące. Mimo wychodzenia z handlu hurtowego (mało rentownego) i zwiększania sprzedaży detalicznej wyniki są coraz gorsze. Spółka zdecydowanie odstaje od pozostałych odzieżówek z GPW i to na gorsze. Ten segment jako taki jest bardzo ciekawy i perspektywiczny, wiele spółek świetnie się rozwija, tylko nie Redan. A juz wydawało mi się, że może to byc ciekawa spółka z tej branzy na koniec roku, ale nic z tych rzeczy.
gienz / 2007-11-10 11:18
Nigdy nie zakładaj się o coś, z czego stratą się nie liczysz. Nigdy nie inwestuj pieniędzy na giełdzie, jeżeli nie liczysz sie z ich poważnym uszczupleniem. Prawda to prosta jak konstrukcja cepa, ale niewiele osób o tym pamięta.
gienz / 2007-11-08 16:29
Od kiedy duże obroty podczas spadków są sygnałem do kupna. Wolumen obrotu potwierdza bądź nie ruch spółki na giełdzie w danym dniu. Sygnałem do kupna mogą być malejące obroty, które oznaczają, że podaż przestaje akceptować niższą cenę i popyt aby się zaspokoić będzie musiał wkrótce zaoferować wyższą cenę (o ile się pojawi). Powodzenia z tym odrabianiem strat. Ja osobiście do łapania okazji wybrałbym solidniejszą spółkę.
gienz / 2007-11-07 18:32
zastanów się co piszesz

Re: DGA będzie ciąć koszty

gienz / 2007-11-06 20:55
Osobiście spółka mi się podoba. Trochę zarząd w przeszłości zawodził, ale obecnie ma przyzwoite wskaźniki i plany jej wyglądają obiecująco.
gienz / 2007-11-06 20:52
Chyba sam jesteś w stanie sobie na ten temat odpowiedzieć i tylko boisz się, że jak pomyślisz to się sprawdzi. Ja już od ceny 0,35 - 0,40 gr namawiam do sprzedania akcji i nadal nie widzę powodów do zmiany zdania. Wiele osób kazało mi pukać sie w głowę, ale teraz to sami się chyba pukają, bo mają niezłe straty na starych akcjach.
Jeżeli jakaś dziwna przejściowa spekulacja się nie pojawi to wejście nowych akcji automatycznie będzie kolejnym bolesnym ciosem dla kursu akcji. Dzisiejsze notowania są tego zapowiedzią. Jakby nie było przy cenie 0,26 gr spółka ma teoretyczną wartość 286 mln zł.

Re: TOORA

gienz / 2007-11-06 20:39
Chyba wielu niepoprawnych optymistów musi nabrać wody w usta. Nie tak łatwo wychodzi się z takich kłopotów jak Toora - o ile się w ogóle wychodzi. Narastanie zadłużenia powoduje, że coraz mniej osób jest chętnych na tą spółkę. Nadal więc warto trzymać się z dala od spółki. Póki co światełka w tunelu brak.
gienz / 2007-11-06 16:52
Inwestowane dużych pieniędzy w takie spółki to bezmyślność

Re: DROZAPOL - NAJLEPSZY WYBOR !!! POSTAW NA PRZYSZłOSC !!!

gienz / 2007-11-02 19:16
Po takich wynikach kwartalnych warto sobie odpuścić spółkę na jakiś czas. Musi teraz swoje ochorować.
gienz / 2007-10-29 23:47
Kolego proszę cię abyś nie przeginał. To, że polityki w prokuraturze jest za dużo to każdy widzi, ale dalej to przeginasz. Nie masz pojęcia o tym co piszesz.
gienz / 2007-10-26 10:42
Sytuacja Toory jest zupełnie inna. Spółka ma ogromne długi. Jeżeli nie znajdzie się ktoś, kto rzuci jej koło ratunkowe to upadnie. Instal mał stare długi których nie był w stanie obsługiwać, ale bieżąca działalność wyglądała ładnie. Takiej spółce wystarczy zastrzyk kapitału np. w postaci objęcia nowej emisji akcji i wszystko się kręci. W toorę trzeba wpompować kupę kasy, a i tak nie wiadomo jak teraz wygląda rentowność tej spółki. Jeżeli działalność nie rokuje osiągania zysków, to nikt jej nie pomoże. Zainteresowany pozwoli jej upaść i kupi jej majątek. Ale akcjonariusze w takim układzie zostaną z niczym.
gienz / 2007-10-23 12:08
Sprzedaj stare zanim nowe wejdą do obrotu, bo nowe wymuszą spadek starych akcji

Re: TOORA

gienz / 2007-10-23 10:25
To czy warto grac obecnie na Toorze to sprawa indywidualna każdej inwestującej osoby, ale trzeba sobie zdawać, że ryzyko jest ogromne . I nie jest to max -15%. Spółka ma długi większe niż jej majątek, więc jeśli wierzyciele w którymś momencie dojdą do wniosku, że restrukturyzacja nie ma sensu bo, każdy następny miesiąc powoduje coraz większe straty to tak naprawdę akcjonariusze zostaną z niczym. Jest to wariant bardzo pesymistyczny ale niestety cały czas jeszcze realny. Tak więc duża ostrożność i świadomość ryzyka jest bardzo wskazana. Ja osobiśćie jeżeli zainwestuję w ten papier to tylko niedużą część swojego kapitału.

WANDALEX

gienz / 2007-10-22 15:04
Polecam uwadze powyższą spółkę. W tej chwili broni ona oporu na siedmiu złotych i jest duża szansa, że na tym poziomie zakończy spadki. Fundamentalnie jest dość atrakcyjna i jeszcze niedawne rekomendacje wyceniały ją na znacznie więcej (np. rekomendacja DM BPH z marca 2007 na 13 zł). Pierwsze półrocze dla spółki nie było takie złe gdyż pomimo spadku zysku netto (zwróćcie uwagę z czego to wynikało) znacznie zwiększyła przychody. Jeżeli nie wystapią jakieś nadzwyczajne sytuacje w III kwartale wyniki poiwinny byc bardzo dobre, co powinno znacznie oddalic kurs spółki od ceny 7 zł za akcję.
Co sądzicie?

Najnowsze wpisy