Forum

Komentarze użytkownika "gienz"

Komentarze użytkownika: gienz

gienz / 2007-11-10 11:18
Nigdy nie zakładaj się o coś, z czego stratą się nie liczysz. Nigdy nie inwestuj pieniędzy na giełdzie, jeżeli nie liczysz sie z ich poważnym uszczupleniem. Prawda to prosta jak konstrukcja cepa, ale niewiele osób o tym pamięta.
gienz / 2007-11-14 16:24
Totalny zawód.
Spółka nadal pod kreską. Wyniki III kw. są mocno rozczarowujące. Mimo wychodzenia z handlu hurtowego (mało rentownego) i zwiększania sprzedaży detalicznej wyniki są coraz gorsze. Spółka zdecydowanie odstaje od pozostałych odzieżówek z GPW i to na gorsze. Ten segment jako taki jest bardzo ciekawy i perspektywiczny, wiele spółek świetnie się rozwija, tylko nie Redan. A juz wydawało mi się, że może to byc ciekawa spółka z tej branzy na koniec roku, ale nic z tych rzeczy.

Re: REDAN

gienz / 2007-11-14 16:31
Nie zauważyłem tej zakładki. Powyżej stworzyłem nastepną i tam napisałem co sądzę o tym Redanie. Konkluzja jest jedna. Na razie omijam z daleka. Może będzie w tym trochę przesady, ale to bodaj najgorsza spółka z bodaj najlepszej branży. I ostatnie wyniki to potwierdziły

Re: DUDA

gienz / 2007-11-14 22:28
Spółka rozczarowała wynikami za III kw. Członkowie zarządu nie od parady od 2 m-cy wyprzedawali akcje po 10 zł. Wiedzieli co się święci. C/Z jest jeszcze atrakcyjna, ale biorąc pod uwagę, że IV tego roku ma być gorszy od poprzedniego to po wynikach za IV kw wskaźnik C/Z sie pogorszy. Tak więc różowo to nie będzie. Kurs spadł sporo ostatnio,więc przynajmniej jest szansa na stabilizację. Szans na wzrost wielkich nie widać. Jest jedna informacja,która okresowo może poprawić nastroje posiadaczom Dudy - rozwiązanie sporu mięsnego z Rosją.

Re: PCGUARD

gienz / 2007-11-25 21:21
Duży rozrzut cenowy między akcjami a pda niezbyt dobrze wróży kursowi po asymilacji. Wystarczy sobie zadać pytanie co będzie równało cenowo do czego - czy pda do akcji, czy odwrotnie. Odpowiedź podsuwa się sama jak sobie popatrzymy ile jest akcji a ile pda. Zakładam, że zbliżenie kursów jeszcze nastapi jeszcze przed asymilacją.
gienz / 2007-11-28 00:01
Nawet Karkosik zwrócił na nią uwagę
gienz / 2007-12-07 22:56
Takie jest życie. Na pocieszenie powiem ci, że kolastyna nie jest takim złym papierem po spadkach. Ale PCG juz nie.

Re: PCGUARD

gienz / 2007-12-07 23:06
Jakoś moje prognozy na PCG się sprawdzają. Spółka systematycznie spada, urealniając swoją wycenę. Jak pisałem przy cenie 0,35 - 0,40 gr, że dla mnie jej cena powinna byc gdzieś ok. 10 gr albo nawet niżej, wiele osób kazało mi się pukać w głowę. Ale teraz to już milczą.
A fakty są takie, że przed emisją i odjęciem pp spółka była warta bodaj 1,76 zł co przy 100 mln akcji daje 176 mln złotych wartości rynkowej (a była to juz cena mocno nadmuchana).

Obecnie jest 0,14 gr co przy 1mld 100 mln akcji daje wycenę 154 mln zł. Przy okazji pamiętajmy, że akcjonarjusze obejmując akcje dali spółce 10 mln zł. Tak więc kto uparcie wierzył w ten papier, a nie sprzedawał póki było jeszcze dobrze to stracił.

Ku przestrodze dla wszystkich wierzących w nieskończone wzrosty śmieci.
gienz / 2007-12-09 21:06
Realistyczny scenariusz (lub jak ty piszesz czarny ) juz się w zasadzie prawie sprawdził. Popatrz na wycenę tej spółki.

Powiem szczerze, że nie jestem w stanie kompetentnie wypowiedziec się co do wyników spółek których pakiety posiada pcg (bo się zwyczajnie tym tak mocno nie interesuję), ale wiem jedno, że wyniki samego pcg w IV kw będą śmieszne w stosunku do wyceny, a zysk (jak w ogóle będzie) to będzie w okolicach zera. Spółka w tamtym całym roku miała ok. 10 mln przychodów i zysk liczony w setkach tysięcy, a w tym roku z zyskiem jest jeszcze gorzej.

Najlepiej to policz sobie te przychody i zyski pcg i spółek zaleznych ( oczywiście tylko taki procent wyników spółek zależnych jaki pakiet w nich posiada pcg) i popatrz na ile byś to wszystko wycenił. Potem porównaj z obecną wyceną giełdową spółki. Osobiście sam nie analizowałem tych spółek zależnych, ale są to małe spółeczki. Jak zrobisz jestem ciekaw wyników i twojej oceny.

Re: KPPD

gienz / 2007-12-09 21:15
Pieniądz lubi ciszę.
Póki co sprawdza sie mi to na KPPD.
gienz / 2007-12-10 20:11
Tak, ale popatrz na skalę biznesu tej spółki i jego perspektywy. Biznesik malutki, perspektywy też raczej bez wielkich rewelacji, a wycena jak średniej wielkości spółki na GPW.
gienz / 2007-12-10 20:12
Oczywiście spadki z ostatnich miesięcy urealniają tę wycenę. Ale chyba jeszcze nie do końca
gienz / 2007-12-13 20:28
Generalnie lepiej jest jak akcje spółki mają fundusze. Taka spółka musi byc w miarę wiarygodna i perspektywiczna skoro ją mają .... ale nie zawsze tak jest. Często tak też jest, że skoro fundusze już mają dużo akcji danej spólki to więcej już mieć nie mogą i każde słabsze informacje ze spólki mogą oznaczać wysyp akcji od funduszy.
Najlepiej jest kupić dobra spółkę, której fundusze się przyglądają i zaczynają zwiększać zaangażowanie. Bo to oznacza popyt na akcje i podbijanie kursu.

Akcje docenianie przez fundusze to już perła odkryta - są może bardziej stabilne i bezpieczne, ale i trudniej juz o duże wzrosty, bo te były jak fundusze wchodziły do spólki.
Najlepiej jest odkryć perłę w momencie kiedy robia te też fundusze, ale jak się domyślasz to jest trudna sprawa i trzeba trochę obserwować giełdę, no i mieć przysłowiowego "nosa".

Re: DGA

gienz / 2007-12-21 14:10
Dzisiaj kolejny dzień zwałki. Ale po świętach to powinno się zmienić. Nikt już nie będzie sprzedawał akcji dla stworzenia sztucznej straty, bo dzisiaj jest na to ostatni dzień
gienz / 2007-12-21 17:52
Chyba masz problemy z porównywaniem spółek. Spółek o tak kiepskich wskaźnikach na GPW jest mało. Na New Connect jest ich więcej. Nikomu nie zyczę źle i nie chę aby ktoś mi tak życzył ale przed inwestowaniem w PCG przynajmniej średnioterminowo i dłużej bym ostrzegał. Krótkoterminowo może zawsze być różnie i nie jest wykluczone małe odbicie po nowym roku lub już po świętach, gdyz zniknie podaż podatkowa. Ale w przypadku PCG nie przeceniałbym tego bo stare akcje to tylko 1/11 wszystkich walorów, a z drugiej strony pojawić się może podaż nowych akcji, gdyż trzymanie ich i sprzedaż starych akcji w 2007 r kreowała bardzo dużą stratę podatkową. Równie dobrze więć może być odwrotnie po świętach, tym bardziej że stosunek starych akcji do nowych to 1 do 10. 2008 r nie zapowiada się więc różowo dla tej spółki. W mojej ocenie jszcze w styczniu spółka może mieć wycenę poniżej 10 gr.

Najnowsze wpisy