Forum

Komentarze użytkownika "giero13"

Komentarze użytkownika: giero13

giero13 / 2009-04-18 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mam nadzieje choc prorokiem nie jestem...te wyniki na plus mimo opcji to chyba sprzedarz tych nieruchomości i oddziałów za granicą co jest w dluzszej perspektywie troche niepokojace, raczej obecnie wrto sie skupic na przejeciach a nie wyprzedawaniu majatku, mam nadzieje ze zaklady w Azji nie poszly pod mlotek bo tam sa najlepsze perspektywy, sam Polski rynek moze byc za maly dla tak duzej firmy...na NewConect interesuje mnie Redgene biotechnologia i nowoczesna medycyna to pszyszlosc...nie naganiam ale opinie sa mile widziane...ktos na forum Money pisze o Liberty ale nie mam czasu na analizy obecnie;)
giero13 / 2009-04-18 16:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobre perspektywy Grupy Chemicznej Ciech na 2009

2009-02-02

Zarząd Ciech SA zweryfikował strategię Grupy Chemicznej Ciech na najbliższe siedem lat oraz wytyczył zadania na 2009 r. Plany zakładają dalszą rozbudowę Grupy poprzez akwizycje, wzmocnienie integracji oraz poprawę wyników finansowych. Biorąc pod uwagę trudne warunki makroekonomiczne celem na bieżący rok jest utrzymanie wysokiego poziomu produkcji oraz sprzedaży i wzmocnienie pozycji konkurencyjnej.
- Obserwując rozwój sytuacji na rynkach produktów Grupy patrzymy z optymizmem na 2009 r. Wstępne szacunki wskazują, że wyniki będą lepsze od prognozowanych na 2008 r. pod względem przychodów i zysku netto – mówi Ryszard Kunicki Prezes Ciech.

Uaktualniona strategia na lata 2009-2016

Powodem aktualizacji strategii Grupy Chemicznej Ciech jest zmiana warunków funkcjonowania. To z jednej strony dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe i nowa strategia prywatyzacji spółek Wielkiej Syntezy Chemicznej. Z drugiej natomiast to czynniki wewnętrzne, jak zrealizowanie programu akwizycji, wzrost mocy produkcyjnych, procesy integracyjne i restrukturyzacyjne oraz rozbudowa Dywizji Agro.

Najistotniejszym nowym elementem zmodyfikowanej strategii rozwoju Grupy Ciech jest zakup Anwilu, co wzmocni dywizję Agro i poszerzy portfel produktowy Grupy. Strategia przewiduje również scenariusze alternatywne dostosowane do różnych warunków rynkowych. Ważną rolę odgrywa w niej także koncentracja na inwestycjach organicznych (rozwojowych i modernizacyjnych) oraz wzmocnienie integracji spółek Grupy i uwalnianie synergii. Zakup Anwilu wspólnie z Azotami Tarnów i ZA Kędzierzyn pozwoli na uwolnienie synergii w wielu obszarach działalności, co będzie miało wpływ na wzrost wartości spółki.

Grupa Ciech utrzymuje poziom produkcji i sprzedaży kluczowych produktów

Podstawowym celem Grupy Ciech na 2009 r. jest utrzymanie produkcji wszystkich instalacji. Oddalone zostało, realne jeszcze przed kilkoma miesiącami, zagrożenie ograniczenia produkcji TDI z Zachemu, drugiego po sodzie produktu Grupy, przynoszącego 13% przychodów ze sprzedaży rocznie. Najwięksi producenci zostali zmuszeni do zamknięcia wskutek kryzysu swoich instalacji TDI. Powstałe w ten sposób nisze z powodzeniem wykorzystali handlowcy Dywizji Organika, w której skład wchodzi bydgoski producent tego produktu. Pewne ożywienie daje się też zaobserwować nawet na rynku chińskim, który uległ załamaniu w październiku ub. r.

Ponadto rynek żywic epoksydowych, produktu Organiki-Sarzyny z Dywizji Organika, który pod względem ryzyka w okresie dekoniunktury plasuje się tuż za TDI, również ulega ożywieniu.

Zarząd Ciech już kilka miesięcy temu zdefiniował obszary ryzyka – TDI i żywice epoksydowe - i przedsięwziął działania zmierzające do zminimalizowania zagrożenia w tych segmentach. Dzięki temu w chwili obecnej spółka nie widzi już zagrożeń na tych kluczowych obszarach.

Stabilnie kształtuje się sytuacja zakładów sodowych Grupy Ciech. W 2009 r. Dywizja Sodowa przyniesie ponad 40% przychodów. Ten segment opiera się spowolnieniu rynków w okresie obecnego kryzysu.

Opcje walutowe nie stanowią zagrożenia dla Ciechu

Ciech jako pierwszy wśród spółek giełdowych poinformował rynek rzetelnie o negatywnym wpływie ubiegłorocznych transakcji na opcje walutowe na wyniki Grupy Chemicznej Ciech. Nowy Zarząd dobrze oszacował skalę problemu i zweryfikował prognozę zysku netto za 2008 r. Najszybciej jak to możliwe poinformował o tym opinię publiczną. Wpływ opcji walutowych na wyniki finansowe spółki jest na bieżąco monitorowany przez Zarząd Ciech, a przeprowadzone przez spółkę analizy wykazują, że operacje te nie są zagrożeniem dla funkcjonowania firmy. Wprowadzenie już w październiku rachunkowości zabezpieczeń ograniczyło negatywny wpływ na wynik finansowy spółki. Jednocześnie trzeba podkreślić, że Ciech ma dużo więcej przychodów w euro niż pozycji w opcjach co sprawia, że osłabienie się złotego w stosunku do euro oddziałuje korzystnie na przychody i wyniki Grupy.

Kolejny argument za kupnem Ciechu i dobrymi perspektywami tej spolki...
giero13 / 2009-04-19 18:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
eee fundamenty sa dobre i na dlugi termin czyli prawdziwa hosse jest super spolka:)pozdrawiam wytrwalych a stadion narodowy trudno sie mowi aby dobry wybudowali i nie wazne kto:)
giero13 / 2009-04-19 19:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widze, ze forum Ciechu nie jest zbyt silne ale mysle, ze wzrosty spolki zwieksza popularnośc;)
giero13 / 2009-04-19 20:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam! Pozdrawiam Właścicielkę i piszących w portfelu. Na giełdzie jestem od przełomu październik/listopad 2008 wszedlem na lokalnej gorce mialem straty ale juz jestem do przodu w duzej mierze dzieki częściowemu kopiowaniu Twoich ruchów Modliszko. Wypada wiec podziękowac i życzyć powodzenia:) Na forum Money jakos nie pisze raczej ze względu na zbyt niski poziom giełdowej wiedzy ale ucze sie a giełda wciaga mnie coraz bardziej.Pozdrawaim:)
giero13 / 2009-04-19 21:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właśnie myśle o zrealizowaniu części zysków ruchy Techmexu mam ostatnio dość dobrze rozgryzione i najlepiej ostatnio mi sie na nim zarabia:) W Mci tak troche wszedlem na gorce ale moze usrednie w dol choc ten papier to skorekcic moze sie konkretnie. Na miedzi juz nie gram mam troche zbyt biedny kapital jak to student;)
giero13 / 2009-04-19 21:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki za rady na pewno się przydadzą:)bede na pewno jeszcze pisal! Życzę powodzenia i dużych zysków. Fakt nerwowe ruchy na początku daly bankowi spore prowizje ale juz zauwazylem ze cierpliwosc i spokój są lepiej oplacane;)
giero13 / 2009-04-20 19:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wzrostow nie ma ale w dzisiejszym dniu nie bylo wielu szans i tak spolka wypadla korzystnie na tle rynku pewnie do ogloszenia wynikow tak bedzie na hosse pewnie trzeba bedzie jeszcze poczekac...
giero13 / 2009-04-22 10:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i robi sie piekny zysk aj jednak Ciech cieszy;)
giero13 / 2009-04-22 11:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wkurzył mnie p2p zobaczcie co za Łoś i naganiacz:/
giero13 / 2009-04-23 09:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
32-33 to silny opor tak mysle ale patrze ze sila rozpedu moze pasc pozniej pewnie drobna korekta i po wynikach pewnie tez realizacja zyskow takie srednioterminowe wizje
giero13 / 2009-04-23 10:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Apple pozytywnie zaskoczył rynek

MD Puls Biznesu, pb.pl,23.04.2009 09:52
Czytaj komentarze (1)

Kwartalne wyniki Apple okazały się lepsze niż oczekiwano. To zasługa rosnącej sprzedaży iPhone’ów.


W kwartale zakończonym 28 marca Apple miało 1,21 mld USD zysku. Zysk na akcję wynosił 1,33 USD. Analitycy szacowali go na 1,09 USD. Rok wcześniej wynosił 1,05 USD.

Sprzedaż wzrosła o 9 proc. do 8,16 mld USD. Analitycy prognozowali, że wyniesie 7,96 mld USD. Marże okazały się wyższe niż oczekiwał rynek, głównie dzięki niższym cenom chipów stosowanych w produktach spółki.

Apple sprzedało w minionym kwartale 3,8 mln telefonów komórkowych iPhone, ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Sprzedaż iPod’ów wzrosła o 3 proc. do 11 mln sztuk. Gorzej wypadła sprzedaż komputerów Macintosh. Spadła o 3 proc. do 2,2 mln.

Do poprawy nastrojów akcjonariuszy, poza dobrymi wynikami, może przyczynić się także podtrzymanie terminu powrotu współzałożyciela spółki, Steve’a Jobsa, który musiał wyłączyć się z prac w ostatnich miesiącach z powodu leczenia.

MD, AP
giero13 / 2009-04-23 10:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kolejny powod do wzrostow:)
giero13 / 2009-04-25 11:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak jak mowilem odbilo sie od 33 mimo korzystnego klimatu na gieldzie, w poniedzialek 3 proba przebicie jak zostanie zlamany opór to na prawde bedzi ete 40zl:)i to niedługo
giero13 / 2009-04-27 17:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
moim zdaniem chodzi o plany wejścia spółki w budowę autostrad i infrastruktury kolejowej...być może ktos coś więcej wie i skupuje pod wyniki lub wynik przetargu

Najnowsze wpisy