Forum

Komentarze użytkownika "GKSF"

Komentarze użytkownika: GKSF

GKSF / 2007-12-13 14:37 / Inwestor
Myślę, że koledze miki3d chodziło raczej o trend. Obecnie sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. W przeciągu 1,5 tygodnia i spadki i wzrosty. Bezwładność pieniądza inwestowanego w fundusze to około 7 dni. W takim przypadku zysk tygodniowy trzeba przewidywać wcześniej. Moje pytanie było raczej podchwytliwe. Moim zdaniem jest dobry sezon na inwestycje, zły na realizację jednostek. Interesuje mnie po prostu jak wy określacie obecne trendy.
GKSF / 2007-12-13 15:16 / Inwestor
Zdecydowanie zgadzam się z opinią, że wszystkich pieniędzy nie należy wkładać w ten sam produkt. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego oszczędzanie małych kwot co miesiąc może być bardziej atrakcyjne od inwestowania na zasadzie - odkładam mniejsze kwoty na konto, nie ryzykując straty, a potem dorzucam uzbieraną sumkę na wybrany projekt inwestycyjny? czy jest Pan w stanie przywołać jakieś cyfry?
GKSF / 2007-12-13 15:17 / Inwestor
Nie nie zawsze trafiam w dołku. Ale wolę wyczekiwać na dołek, niż kupować na górce. Zdecydowanie próbuję kierować się zasadą - jeśli coś już zarabia - na kupno tego może być za późno.
GKSF / 2007-12-13 15:30 / Inwestor
Fusy z herbaty mówią wzrost - wskazuje na to taki jeden trochę bardziej czerwony wystający na 2-2,5 mm nad taflę herbaty. natomiast pies rozpruty przeze mnie po drodze do pracy jęczał coś o spadkach.

Szczerze powiem, że tego lepiej nie przewidywać. ja wolę spać po nocach ;) :P

Re: Kto mi doradzi czy inwestowac w ....

GKSF / 2007-12-13 15:38 / Inwestor
Niestety nie. Ale może chociaż wyjaśnisz swój cel inwestycyjny? Jeśli jeszcze nie rozpocząłeś, to dlaczego konkretnie ten fundusz?
GKSF / 2007-12-13 15:46 / Inwestor
Co do danych, to oprzyjmy się na faktach. W 1994 roku (idąc za wikipedią) Polska wyemitowała w powietrze 10mln ton zanieczyszczeń (przeróżnych, m.in. CO2). Wybuch wulkanu takiego jak Krakatau może wyrzucić w powietrze do 150 mld. ton pyłów i gazów. Robi to ogromną różnicę. Człowiek z pewnością ma wpływ na katalizację procesu cieplarnianego, ale najbardziej niebezpiecznym zjawiskiem byłby paradoksalnie wzrost wilgotności powietrza. To woda gromadzi ciepło potrzebne do ogrzania szklarni. Tak samo jest z naszą planetą.

Z tego co wiem (w sumie to wiem mało) nie ma badań jednoznacznie wykazujących problem zanieczyszczenia CO2. To, na co musimy bardziej uważać to zanieczyszczenie wody pitnej, jeśli już mówimy o zanieczyszczeniach.
GKSF / 2007-12-13 16:17 / Inwestor
Zgodnie z przedmówcą. Rynek finansowy to skomplikowana sprawa:
a) nikt nie będzie tutaj gwarantował zysków
b) w miarę dobre korzyści można rozważać po co najmniej 10 lat trwającym okresie inwestycyjnym

Powracając do Twojego pytania. Rozumiem, że masz trochę gotówki i palisz się, aby ją zainwestować. Na początek proponuję szklankę zimnej wody. Potem analizę co chcę osiągnąć. ABC brzmi - 3-4 lata inwestycji - środki zachowawcze (8-12 procent rocznie, spokojnie reagujące na koniunkturę jak i dekoniunkturę), 5-10 - środki zachowawcze/środki agresywne (stosunek dopasuj do stanu własnego zdrowia :)), 10 i więcej - mechanizmy akcyjne, ale jeśli masz słabe zdrowie to "wpłać i nie obserwuj". Od ABC jest sporo odstępstw. Nazywa się to doświadczeniem.

Więc jaki jest twój plan?
GKSF / 2007-12-13 16:18 / Inwestor
Miałem podobne odczucie - dziękuję.
GKSF / 2007-12-13 16:22 / Inwestor
Utopiłeś na dzień dzisiejszy. Jeśli uciekniesz, a będzie wzrost - będziesz sobie pluł w brodę. Fundusze akcyjne powinno się oceniać przez dłuższy okres czasu. Powiem tak - kiedy kupiłeś i jeśli na górce, to nie ma czemu się dziwić. Kupiłeś drogo, teraz jest korekta. Za parę lat to na siebie zarobi - nie obawiałbym się.
GKSF / 2007-12-13 16:44 / Inwestor
W razie czego proszę na priva. Mam ograniczone doświadczenie, ale coś tam mogę powiedzieć. Tylko proszę nie traktuj tego jak porady i sprawdź co najmniej w 10 miejscach :). Money.pl to bardzo dobry portal pod tym względem ;).
GKSF / 2007-12-13 17:25 / Inwestor
Powiem tak - nie jestem skłonny podawać swojego maila, jeśli ktoś nie jest użytkownikiem forum. Bardzo Cię z tego powodu przepraszam, ale rejestracja trwa kilka sekund, a miałem już złe doświadczenia z tego tytułu. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

Jak już się zarejestrujesz - wystarczy kliknąć na mój nick (ten na pomarańczowo) i wysłać prywatną wiadomość. Z chęcią odpowiem na Twoje pytania, jeśli tylko będę mógł.
GKSF / 2007-12-13 20:56 / Inwestor
Kolego Bartoszu. Widzę u Ciebie zdecydowanie pozytywny pęd do wiedzy. Nie kłóćmy się tutaj o terminy. Kolega miki3d wyjaśnił mi rzecz, o którą pytałem. Jego x-terminowy odnosi się do trendów mikro. Możemy na to przystać, czy też wykopujemy topór wojenny?
GKSF / 2007-12-13 20:59 / Inwestor
Analizując np. amerykańską giełdę - zdarzały się okresy gorsze i lepsze. Okres 15 letni jest uważany za bezpieczny dla inwestora z minimalnym doświadczeniem własnym, który finansuje swoje programy regułą - "fire and forget" nie chcąc się interesować trendami mikro. Zdecydowane plusy dla osób mniej doświadczonych, chyba że przy wypłacie trafi się bessa, ale i tak zrealizujemy zyski. Dla osób doświadczonych taka porada to może być śmiech na sali, lub dobra porada, w zależności od inwestora.
GKSF / 2007-12-13 21:04 / Inwestor
Zależy jak na to patrzeć, jeśli ktoś ma 1mln złotych, to spadek w wysokości 18tys będzie dla niego zdecydowanie odczuwalny. Jeśli ktoś ma 10000, to jakoś te 180zl uda mu się przeżyć. Generalnie jestem przeciwny wróżeniu z fusów.

Jeśli analizuję jakiś fundusz przede wszystkim patrzę na trend kilkuletni. Wykresy tygodniowe można analizować na giełdzie. Agent transferowy od funduszu ma 7 dni na przelew kasy. Co mi da analizowanie trendu tygodniowego oprócz ew. zawału serca przy dużych tygodniowych spadkach?
GKSF / 2007-12-13 21:07 / Inwestor
Zdecydowanie spytałbym się jeszcze jak na imię ma pani Lusia sprzątaczka i czy właściciel serwisu jeździ skodą czy Maybachem. Osobiście kocham inicjatywy obywatelskie. Dopóki ktoś jeszcze na tym zarabia, nigdy się nie przyczepię ;).

Najnowsze wpisy