Forum

Komentarze użytkownika "goblin"

Komentarze użytkownika: goblin

goblin / 2008-08-29 01:06
Czyli dostep do tych funduszy, o ktorych wspominales:
Robeco High Yield PLN-H, Templeton Global Total Return PLN-H
jest wlasnie poprzez Xelion...?
goblin / 2008-08-28 23:34
Uprzedzajac jeszcze odpowiedz na pytanie.....
posiadam srodki w banku PEKAO SA i moge dokonac konwersji na nastepujace fundusze:

1. Pioneer Obligacji Fundusz Inwestycyjny Otwarty (75% Indeks polskich obligacji Banku Handlowego + 25% WIBID)
2. Pioneer Obligacji Plus Fundusz Inwestycyjny Otwarty (75% Citigroup Poland Government Bond Index + 25% WIBID)

Oba (patrzac na wykres) zachowywaly sie podobnie, ale moze jest jakas znaczaca roznica w nich (ja sie niestety az tak bardzo nie znam)? Ktory bys mi mogl doradzic? Na ktory lepiej przenies srodki? Czy moze wszystko jedno, jesli chodzi o te dwa?
goblin / 2008-08-28 23:29
Sorry, ale pozna godzina i chyba myslalem o czyms zupelnie innym.... masz racje, obligacyjne poszly do gory, ale z tego co patrze to ostatnie pol roku to jest wzrost wlasnie w granicach 2%... raz szly w gore, pozniej spadaly, a pozniej znowu w gore i caly czas oscylowaly w granicy + 1,5-2 % (przynajmniej zaobserwowalem to na podstawie funduszow obligacyjnych pioneer. Nie wiem jak inne, ale mysle, ze raczej nie powinny sie znacznie roznic (chodz moge sie mylic).
Jesli jeszcze moge sie zapytac o rade.... np. trzymajac jeszcze jakies srodki w funduszach innych (akcji i inne) z mysla, ze kiedys tam, za jakis czas sie odbija i odrobi sie to co sie strracilo, czy warto teraz te wlasnie srodki przeniesc na fundusz obligacyjny?

Re: wymiana funta

goblin / 2008-08-25 00:50
Nie sadze, aby funt teraz szedl w gore tak szybko jak spadal w ostatnim czasie......
Inwestowanie w fundusz prowadzony w GBP to tez chyba nie jest zbyt dobry pomysl, bo GBP tak samo jak inne waluty maja od jakiegos czasu tendencje spadkowe.... chyba, ze pewnym bylo by to, ze zaczna isc w gore...
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy