Forum

Komentarze użytkownika "goblin"

Komentarze użytkownika: goblin

Gdzie dzisiaj najlepiej otworzyć konto oszczędnościowe?

goblin / 2008-08-25 00:44
Witam,
Chcialbym otworzyc konto oszczednosciowe, ale niestety nie wiem gdzie... wiec moze mi doradzicie na podstawie swoich doswiadczen, a takze wiekszej wiedzy od mojej.
Interesuje mnie oczywiscie jak najwiekszy procent, czyli i jak najwiekszy dochod na sam koniec.
Mam zamiar wplacac na to konto pieniadze minimum raz na dwa miesiace (przewaznie jednak bedzie to raz na miesiac) oraz chcialbym miec mozliwosc w razie czego wybrania czesci pieniedzy lub calosci chociaz raz w miesiacu bez jakiejkolwiek straty nagromadzonych odsetek (w razie czego).
Co mi doradzicie...?

mBank i lokata jednodniowa - pytanie

goblin / 2010-03-09 20:16
witam,
Czy zakladajac lokate jednodniowa (oprocentowanie 4,5%) w mBanku i wplacajac tam np. 10 tys. zl. nie bede placil podatku 19% (Belki)?
Z moich wyliczen wychodzi, ze nie:
10000 x 4,5% = 450zl
450zl / 12 miesiecy = 37,5zl
37,5zl / 31 dni = 1,21zl
Z powyzszego mi wychodzi, ze dziennie powinno wplywac na konto 1,21zl
Teraz odliczajac z tego podatek 19% wychodzi: 1,21 x 19% = 0,22zl (z tego co sie orientuje to jesli wychodzi ponizej 0,5zl to zaokraglamy do 0zl i nie pobieraja nam tego podatku, a jesli ponad 0,5zl to zaokraglane jest do 1zl i wtedy jest odliczany od tej sumy podatek rowny 1zl... )
Czy dobrze rozumuje?
Na stronie mBanku nie ma informacji, ze lokata jednoniowa jest zwolniona z podatku 19%, dlatego chcialbym sie dowiedziec od Was, czy mam racje...?

Pozdrawiam.

Re: Wysoka zmienność na rynku walutowym

goblin / 2010-06-05 13:09
Czy funt po weekendzie utrzyma sie na takim poziomie (w kantorze obecnie 4.96zl), wzrosnie, czy moze jednak spadnie?

Re: Kiedy kolejna szansa na wejście w akcyjne

goblin / 2008-11-13 01:24
Na pewno nie w tym roku.....

Re: polisa inwestycyjna BZWBK

goblin / 2008-11-13 01:29
hmm.... inwestowanie na dluzszy termin.....
A jakie jest aktualne oprocentowanie jesli mozna spytac?
goblin / 2008-11-13 01:38
Po to jest to forum, zeby tutaj pisac, wiec jesli masz cos ciekawego do powiedzenia to z checia poczytam.... i mysle, ze nie tylko ja dowiem sie wiecej o "roznych formach inwestycji" :)
goblin / 2008-11-13 01:50
I nad lukasem sie zastanawialem..... ale wlasnie.....8% na dwa miesiace, a pozniej sie przenosic gdzies indziej... to moze lepiej od razu zlozyc swoje srodki w jedno miejsce bez koniecznosci przenoszenia ich po 2 miesiacach, a gdzie procent wynosi np. 7% ?

Re: Gdzie dzisiaj najlepiej otworzyć konto oszczędnościowe?

goblin / 2008-11-13 01:54
Błądząc po wszystkich bankach i ich ofertach kont oszczednosciowych (jak i lokat) stwierdzilem, ze zostaje poki co w swoim banku.... nie zakladam narazie konta oszcz., a wybieram lokate negocjowana.... przy ktorej uzyskam 7 % w skali roki przy okresie zamrozenia srodkow juz powyzej 30 dni.... wiec nie jest jeszcze az tak zle.
Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.... i mam nadzieje, ze dyskusja bedzie sie nadal toczyla, poniewaz caly czas wychodzi cos nowego, banki przedstawiaja nowe oferty, wyzsze oprocentowania kont oszczednosciowych..... i moze za jakis czas znowu bede myslal nad zalozeniem wlasnie takiego konta ;)
goblin / 2008-11-13 02:03

Uważam że przypadek kolegi marcel600 mogł się zdażyć ale podczas snu.

Czyli masz na mysli "lunatykowanie" ? ;)

Jesli chodzi o ten przelew to z pewnoscia byl to błąd (a czyj to tego ja juz nie wiem).... a one sie niestety zdarzaja.
goblin / 2008-11-16 00:14

Pytam poważnie, chcę wiedzieć, jak
głosować w referendum, a argumenty typu "Euro jest fajne", "Euro jest be" absolutnie mnie
nie przekonują.

Wystarczy tylko cofnac sie troche w czasie i nie trzeba dlugo szukac... Wlochy? Niemcy? Przeciez teraz placza za swoja waluta przeklinajac Euro... w Polsce bedzie lepiej po wprowadzeniu euro? Na to pytanie niech kazdy sobie sam odpowie....
goblin / 2008-11-13 01:22
Ja bym jeszcze poczekal.... a poki co moze lokata albo konto oszczednosciowe :)
goblin / 2008-11-13 01:18
A moze tu po prostu chodzi o ten dolny rekord? ;)
goblin / 2008-11-10 12:58

daj mi, lub schowaj w skarpete

Nie dziekuje.... w skarpecie trzymam, ale powoli zaczyna brakowac w niej miejsca i sie wysypuje, wiec po prostu musze do banku...
goblin / 2008-11-10 13:00
Niestety z Gdanska nie jestem.... ale za linka bardzo dziekuje.
goblin / 2008-11-10 13:01
Sprawdzilem.... oprocentowanie 5,5%.. wydaje mi sie, ze w innych bankach jest wyzsze....
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6

Najnowsze wpisy