Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2010-01-25 22:28 / Tysiącznik na forum
Witaj,

lubie te chwile ulotne - wlasnie slucham:) Skoro jestesmy przy temacie Paktofonika nie moge odmowic sobie puszczenia tej piosenki ;-)

Paktofonika-Jestem Bogiem
http://www.youtube.com/watch?v=cq2paBCLSSc

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-25 22:15 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

troche hip-hopu w ten mrozny wieczor - niedlugo i w Europie centralnej ludzie pokupia futrzane kurty i wszedzie bedzie jak u Ruskich:)

Paktofonika- Nie ma mnie dla nikogo
http://www.youtube.com/watch?v=xGW8pT9Z6Z8

Pozdrawiam serdecznie Gospodarza i Kacikowiczow
Golem14 / 2010-01-25 00:37 / Tysiącznik na forum
Jest wiele drog prowadzacych do celu - wazne jednak by jechac autostrada, a nie polna droga:)

Na glownym indeksie dobrych spolek tez nie brakuje - aktualnie jednak trzeba bedzie sie naglowkowac, zeby takowe znalezc. Zreszta na NC jest tak samo...
Golem14 / 2010-01-25 00:24 / Tysiącznik na forum
Jak pisalem juz kiedys, to nie kwestia wiary, ktorej osobiscie nie posiadam, lecz wylacznie kwestia liczb i rachunku prawdopodobienstwa:)

W najblizszym czasie planuje zakupic do mojego portfela nastepna spolke, a z czasem dojda zapewne i kolejne papiery...
Golem14 / 2010-01-25 00:16 / Tysiącznik na forum
Myslalem o nieco dluszej perspektywie:) - stajni Romana jednak raczej unikam... Karkosiki juz mialy swoje wielkie hossy, czas na swieza krew:)
Golem14 / 2010-01-25 00:12 / Tysiącznik na forum
Na NC jest bardzo wiele malo plynnych spolek - wejscie z wiekszym kapitalem w takie spolki grozi faktycznie zamrozeniem na dluzszy czas... Jednak nie wszystkie spolki sa tak slabo lotne - niektore prezentuja sie zdecydowanie lepiej od papierow z glownego parkietu...

Osobiscie uwazam, ze NC bedzie hitem obecnej hossy, zwlasza dla "mniejszych" inwestorow, choc i fundusze inwestycyjne uaktywnia sie juz wkrotce na tym polu...
Golem14 / 2010-01-25 00:03 / Tysiącznik na forum
osobiscie nie znam sie na Karkosikach - moim typem bylby jednak Boryszew:)
Golem14 / 2010-01-25 00:01 / Tysiącznik na forum
Witaj Ciulacz,

pora jeszcze dosyc wczesna:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-24 23:57 / Tysiącznik na forum
Witaj Niesmiala Inwestorko,

w przypadku inwestycji w jedna spolke ryzyko wynosi tylko 50% :)

Nie tylko Ty dalas sie "wyleszczyc" - z tej przyczyny mam "zaksiegowany" ponowny zakup Atona w zeszly poniedzialek:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-24 23:54 / Tysiącznik na forum
Witaj Kwiatku,

chcesz zostac Midasem czy Krezusem? ;-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-24 23:48 / Tysiącznik na forum
Witaj Skrzydlaty,

spolke Aton ma w swoim portfelu juz od wrzesnia 2009, przy czym w polowie listopada zdecydowanie zwiekszylem zaangazowanie:) - moj portfel, ktory od dzisiejszego dnia stal sie poniekad portfelem publiczny, zawiera jedynie operacje od zeszlego tygodnia...

Mojej strategii nikomu jednak nie polecam - co moze okazac sie korzystne dla mnie, niekoniecznie musi byc dobre dla innych...

Ryzyko inwestowania tylko w jedna spolke moglbys podjac tylko wtedy, jesli bylbys "zaznajomiony" blizej z dana spolka i mial konkretny plan na najblizsze miesiace, jak Twoja inwestycja powinna przebiegac...

WDMSA nie jest aktualnie w polu moich zainteresowan, ale przypatruje sie kilku innym spolkom z NC...

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-24 22:08 / Tysiącznik na forum
Hej Big,

sa dwa modele: anglosaski i niemiecko-francuski - ja jestem goracym zwolennikiem tego drugiego:)
Przez pewien czas mialem okazje przyjrzec sie w Londynie, jak funkcjonuje Wielka Brytania - liberalizm niekontrolowany narobil w tym kraju niezlego syfu, by tak dosadnie to okreslic - w USA jest zapewne podobnie: wellcome to the jungle:)

W UK gospodarka siadla w ostatnich latach, poniewaz poza city w Londynie i wytworami kultury pop nie ma tam prawie zadnych dobrze funkcjonujacych obszarow gospodarki - innowacyjnosc technologiczna tez nie jest najmocniejsza strona w UK...

Uwazam, ze liberalizm jako taki nie jest lekarstwem na zlo tego swiata - zaradzic w pewien sposob moga jedynie dobre "protezy kulturowe", min. przemyslane prawodawstwo..

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-24 21:02 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

ja tam jestem troche socjalista w kwestiach gospodarczych, ale oczywiscie bez przesady:) - dobre regulacje prawne sa najlepszym fundamentem dla kazdej gospodarki, np. prawodawstwo niemieckie...

Poza tym Panstwo powinno chronic "lud pracujacy" przed zbyt ostrymi szponami pracowdawcow - dzisiaj czytalem, ze w Polsce sa najwieksze roznice w zarobkach miedzy kadra kierownicza, a pracownikami sredniego szczebla w firmach: podazamy na tym polu w kierunku Trzeciego Swiata...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-24 20:55 / Tysiącznik na forum
Witaj Adrianoo,

podstawowym celem panstwa nie jest posiadanie firm, lecz stworzenie jak najlepszych warunkow do rozwoju gospodarki - pelna zgoda:) Jedna khandel perlami ze Skarbu Panstwa nie jest dobrym rozwiazaniem np. sprzedaz pakietow akcji KGHM... - sprzedaz takich firm jest dzialaniem krotkowzrocznym ze strony rzadzacych: sowite dywidenda z tych firm przynioslyby lepsze dochody dla budzetu panstwa na dlugie lata...

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-24 20:48 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

The Beatles-Come Together ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=Vd38yrWx2o0

Pozdrawiam serdecznie

Najnowsze wpisy