Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2009-09-01 17:43 / Tysiącznik na forum
Witam, zgadzam sie calkowicie - kiedys tak przygladalem sie Polnordowi jak tonal powoli na poczatku 2008:) Dopiero po minus 30% zdecydowalem sie na sprzedaz, najwieksza strata w moim portfelu do tej pory:) Teraz jednak szybciej decyduje sie na sprzedaz - nauka z czasow bessy - dlatego sadze, ze dla spokoju ducha najlepiej przemeblowac teraz portfele i powyrzucac na jakis czas papiery "szmatexy", inaczej pulpitacja serca gwarantowana na kazdej sesji jesiennej:)
Golem14 / 2009-09-01 18:04 / Tysiącznik na forum
08octavia zdecydowanie na dluzsza perspektywe, przynajmniej do wartosci ksiegowej na 3,75. Na krotki termin nic nie potrafie doradzic, mozna probowac, ale ostroznie.

Ososbiscie nie kupuje od pewnego czasu akcji z mysla ich sprzedania po kilku dniach - szkoda mi na to czasu i zbytniego napiecia moich neuronow:)
Wsrod Gosci forum BIG-a sa na pewno dobrzy specjalisci takze w grze na krotki terminie, moze ktos cos doradzi:)
Golem14 / 2009-09-01 18:24 / Tysiącznik na forum
Trzeba mozliwie chronic posiadany kapital - "festina lente":)
Golem14 / 2009-09-01 18:51 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza forum, jak wrazenia po sesji 1 wrzesnia, poczatek nowej wojny, czy tylko strzelanie z kapiszonow:)?

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-01 19:00 / Tysiącznik na forum
Na czas jesieni postanowilem trzymac sie nastepujacej zasady: miec w portfelu tylko spolki z mocnymi fundamentami, ktore wykazaly sie w I polroczu dobrymi wynikami finansowymi - powinno to zminimalizowac ewentualne straty. Ponadto jestem zwolennikiem Twojej reguly inwestowania na dluzszy termin. Ale do 10 tys pkt. na DJI bedzie pewnie jeszcze nie raz bujac na wszystkie strony:)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-09-03 11:36 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich,
dla rownowagi wobec pojawiajacych sie na forum roznych glosow "rzeznikow" - pozdrawiam:) troche optymizmu: Chiny dzisiaj zdecydowanie odbily, USA i Niemcy spokojnie. Na WIG-u odbicie - biorac pod uwage dwudniowe spadki nie jest ono najgorsze. Wyglada na to, ze to jeszcze nie jest ta wlasciwa korekta, ktora BIG przewiduje dopiero w pazdzierniku.Do tego czasu indeksy powinny osiagnac nowe szczyty, po ktorych dopiero bedzie wieksze przewietrzenie indexow. Na ten czas jednak lepiej unikac wszelkiej masci szmatexow i zlomrexow, a miec w portfelu spolki mocne fundamentalne z dobrymi wynikami w I polroczu 2009.

Zycze Wszystkim powodzenia i pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-09-03 20:39 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i Gosci,

polecam Wszystkim wizyte strony internetowej Dudy SA, ktora chyba zajmuje jedno z czolowych miejsc na najokropniejsza strone firmy. Nie dosc ze urzadzona z iscie rzezniczym gustem, to moze jeszcze nawet wystraszyc:
http://www.pkmduda.pl/?pid=62

Ponadto w dziale "Kariera" czytamy:
"Praca w PKM DUDA niesie ze sobą szereg niełatwych wyzwań – ale też dostarcza wyjątkowej zawodowej satysfakcji!

Masz dynamiczną osobowość? Jesteś gotów stać się częścią organizmu, który nigdy nie przestaje pracować? Jesteś głodny sukcesu? " - prosze zwrocic uwage na fizjologiczne metafory, ktorymi koncern werbuje przyszlych pracownikow:)
Na mnie zrobilo duze wrazenie, ze mozna stać się częścią organizmu, który nigdy nie przestaje pracować. Chociaz fragment o glodzie w kontekscie swinskich poltusz tez jest calkiem poetycki:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-03 21:13 / Tysiącznik na forum
Witam ponownie,

do zajrzenia na ta strone zainspirowaly mnie wpisy niejakiej "Rzezi ostatecznej", ktora od pewnego czasu neka forum - pozdrawiam:)
Postanowilem sprawdzic tez ogolnie branze rzeznicza, no i coz, wniosek jest taki, ze polskie rzezniki swiniaka ubic, to moze i potrafia, ale zarzadzac firmami raczej slabo. Przyczyna slabych wynikow tej branzy nie jest raczej nagle przejscie polskiej braci na wegetarianizm:)

W listopadzie po przejsciu wlasciwej korekty na gieldach moze bedzie to jednak ciekawa branza na spekulanckie zakupy - poki co lepiej jednak rzeznikow unikac:)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-09-03 21:26 / Tysiącznik na forum
Zostawiajac branze rzeznicka na boku mam pytanie do Forumowiczow: przygladjac sie indeksowi DJI w sierpniu mam wrazenie ze miedzy 9250-9300 wytworzyl sie mocny punkt wsparcia dla potencjalnych spadkow (maksymalnie moznaby go jeszcze podciagnac do 9150). Jest to tylko moje falszywe wrazenie, czy faktycznie taki poziom powinien sie poki co obronic?

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "kloszard"

Golem14 / 2009-09-04 18:35 / Tysiącznik na forum
Witam i pozdrawiam Kloszarda,

chcialbym sie zapytac o Twoja opinie co do najblizszej sytuacji na 08Octava, ktorej akcje szczesliwie obydwoje mamy w swoich portfelach:) Co do tendencji dalszego wzrostu nie ma raczej watpliwosci - 2,50 przebite i kierunek na 3,00 wytyczony. W dluzszej perspektywie na pewno dojdzie do wyrownania C/WK na 3,70.
Jakie przewidujesz najblizsze punkty oporu dla Octavy w krotszym terminie?

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-04 19:23 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i Gosci,

takze mam optymistyczna wizje przyszlosci (przynajmniej gieldy:) z jednym zastrzezeniem - jeszcze nie bylo korekty jesiennej, ktora przyjdzie najprawdopodobniej po nastepnych szczytach gieldowych ww wrzesniu lub pazdzeirniku. Nie uwazasz, ze do tego czasu lepiej jednak pograc bardziej na krotszy termin i dopiero w listopadzie zarzadzic "ostatecznie" portfel srednio- lub dlugoterminowy?

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-04 19:45 / Tysiącznik na forum
Dziekuje za Twoja prognoze, mam nadzieje, ze wkrotce dojedziemy na Octavie do 3,00 :)

Ze swej strony moge polecic Ronsona z deweloperow, aczkolwiek aktualnie troche papier sie przegrzal i nie mam go juz (lecz tylko tymczasowo) w swoim portfelu. Ogolnie uwazam deweloperke za jedna z najbardziej zyskownych branzy w przyszlych miesiacach, aczkolwiek spolki tego sektora beda rosly teraz bardziej indywidualnie, wzrosty en bloc nie beda juz tak czesto widywane.

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-04 20:04 / Tysiącznik na forum
Dziekuje za cenne uwagi - jak kiedys pisalem, planuje portfel deweloperski, aczkolwiek nie jestem ortodoksem:) Ostatnio pogrywam troche Vabank, ale po jesiennym przewierzeniu indexow powrot do portfela srednioterminowego, aczkolwiek z mala liczba walorow (max 5).

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-04 20:21 / Tysiącznik na forum
Witam,
jak mowilem, nie jestem ortodoksyjny:) Jednak trzeba pamietac o ciagle niespelnionym polish dream tj. mieszkaniu 50 metrowym:) Nasi rodacy beda szczedzic na wszystkim, zeby kupic w koncu mieszkania - specyficzna sytuacja w Polsce na pewno w dalszym ciagu stwarza bardzi dobre perspektywy przed deweloperami. Ponadto w Indexie-Dew jest jeszcze wiele spolek mocno niedowartosciowanych np. austriackie Warimpex, Immoeast AG , czy francuski Orco - dzisiaj sa to troche trupexy, ale od listopada po przejsciu glebszej korekty te papiery beda jeszcze na topie. Wydaje mi sie, ze mimo wszystko przezyjemy na deweloperce jeszcze deja vu:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-04 20:25 / Tysiącznik na forum
Ronson od 1 pln poszedl w gore ponad 40%, ale jak troche odpocznie na pewno jeszcze wroci na Olimp - sprawnie zarzadzana firma z dobrymi projektami. Ponadto zagraniczne trupexy dewelopeskie: Warimpex, Immoeast AG , Orco wroca jeszcze do lask inwestorow.
Na razie cieszmy sie z Octavy:)

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy