Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2009-09-08 22:14 / Tysiącznik na forum
Witaj,

budzi sympatie, a przede wszystkim daje zarobic tez innym:)
Golem14 / 2009-09-08 22:16 / Tysiącznik na forum
Pan Solorz za to niespecjalnie budzi moja sympatie, ale w sumie to nie konkurs urody:)
Golem14 / 2009-09-08 22:28 / Tysiącznik na forum
Wydaje sie byc czlowiekiem rodzinnym - cosa nostra:) Ja z kolei sadze, ze ludzi, ktorzy sa dobrzy w jakiejs dziedzinie np. pisarze czy aktorzy, raczej nie maja prywatnie za wiele do powiedzenia. Sprawdzja sie tylko zazwyczaj w swoim fachu, nic ciekawego sie od nich nie uslyszy. Rozmawiac trzeba z filozofami ;-)

Re: Komentarze do portfela "kloszard"

Golem14 / 2009-09-09 15:04 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i Gosci,

oglaszam szybki koniec promocji na 08Octava:) Jakie macie przeczucia?
Gratulacje dla posiadaczy Impexmetalu i Boryszewa - Romano znowu daje zarobic:)

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-09-10 13:09 / Tysiącznik na forum
Witam Forumowiczow,

obserwuje moze ktos sytuacje na Orco Group? Dzisiaj wyszlo info o planie restrukturyzacji firmy: http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/orco;przedstawilo;plan;restrukturyzacyjny,130,0,531074.html

15 wrzesnia odbedzie sie walne zebranie akcjonariuszy, na ktorym projekt restrukturyzacji zostanie poddany do dyskusji. Ma ktos moze wlasny poglad co do najblizszych losow tego deweloperskiego trupexa?

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-10 13:16 / Tysiącznik na forum
przed chwila przeczytalem, ze zebranie zostalo przelozone na 24 wrzesnia:

http://www.boursier.com/vals/FR/orco-property-group-assemblee-generale-des-obligataires-le-24-septembre-news-348326.htm
Golem14 / 2009-09-10 14:45 / Tysiącznik na forum
dzieki za komentarze - faktycznie jest to spolka dla "odwaznych" i na krotki termin. Chyba na razie pozostaje tylko obserwacja, ewentualnie przy wiekszym spadku w kierunku 30zl mozna zrobic probne wejscie

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-10 23:31 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich, ktorzy jeszcze nie spia:)

Cos mam przeczucie, ze jutro bedzie dzien deweloperski - moje typy to 08Octava i Gant, moze takte LCCorp i BBIDeVNFI. Mysle, ze takze caly Index-Dew pojdzie znaczaco w gore po ostatnich spadkach.
Ostatnio podobne przeczucie mialem przed rajdem Impexmetalu - czy tym razem przewidywania beda sluszne, zobaczymy jutro o 16:30:)

Pozdrawiam Forumowiczow
Golem14 / 2009-09-10 23:45 / Tysiącznik na forum
Witam,

przeczucie to wazna rzecz - tez bylbym znacznie bogatszy, gdybym bardziej sie tym kierowal w praktyce:) Przeczucie jednak opieram na analizie wykresow i sprawdzeniu "ogolnej atmosfery" (medialnej) wokol spolek - moje trzy ostatnie typy 08Octava, Ronson i DomDev byly trafione, z tym ze DomDev trzeba bylo sprzedac przy 45zl, co tez uczynilem:) Zielone indeksy w USA powinny dodac jutro takze w PL troche wiecej animuszu na gieldzie:)
A co obstawiasz na jutro?

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-11 10:46 / Tysiącznik na forum
Witam Forumowiczow,

wlasnie mialem tez napisac, ze w PL cos jakby na odwrot:)
Wydaje mi sie, ze w poniedzialek bedzie wielu odkupywac akcje, ale juz po duzo wyzszych cenach. Innym scenariuszem jest wzrost pod koniec dzisiejszej sesji - jak USA bedzie znowu na plus, to i GPW musi w koncu zareagowac. Zobaczymy - w kazdym razie "dziwny jest ten swiat" tj. nie wszystko dziala wedlug prostych schematow:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-11 10:50 / Tysiącznik na forum
PS. Obawy inwestorow przed deficytem budzetowym w PL nie sa raczej wlasciwym powodem takiej reakcji na GPW - wszyscy wiedza przeciez, ze na koniec roku, jak NBP przekaze wypracowany zysk do budzetu, deficyt bedzie wygladal inaczej. Takze zalozenia wzrost PKB i inflacji sa bardzo ostrozne. Poza tym jest to, jak wiemy, "deficyt wyborczy":)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-09-11 19:14 / Tysiącznik na forum
Witam Big Lebowskiego oraz Gosci,

im blizej 10 tys. pkt. na DJI, tam wiecej strachu na gieldach - chyba slusznie, poniewaz wiadomo, ze ta psychologiczna granica na pewno nie zostanie przekroczona jesienia, do tego bedzie potrzebne dane o dodatnim PKB w USA. Dlatego sadze, ze teraz juz raczej zwyzki tylko dla wybranych spolek do korekty jesiennej - indeksy beda bardzo wolno rosly, a czesciej spadaly.
Z WIG-Deweloper obstawiam jeszcze na wzrosty na 08Octava i Gant, ktorego akcje dzisiaj zakupilem. Z Gantem jest ciekawa sytuacja: podczas kryzysu stabilne dochody, po ostatnim raporcie za I polrocze 2009 (bardzo dobre wyniki) proba wybicia, ktora niefortunnie przypadla na ogolna korekte i zostala stlumiona. Aktualnie dryf w okolicy 22 ZL - za duzo dobrych wiadmosci, czy po prostu za duzo strachu na GPW na dlasze wzrosty tej spolki?

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-09-11 19:24 / Tysiącznik na forum
Witaj,

faktycznie jestem troche oficjalny - staram sie zawsze trzymac fason:) Nie lubie postow w stylu SMS pisanych przez nastolatki:) Aczkolwiek jestem czlowiekiem bardzo liberalnym - z wyjatkiem gospodarki, tutaj sadze, ze troche socjalizmu nie zaszkodzi :)
Golem14 / 2009-09-11 19:37 / Tysiącznik na forum
Zgadzam sie jak najbardziej na Ronsona i LCC:) A co sadzisz o Gancie - spolka ze swietnymi wynikami, budujaca mieszkania o wielkosci "polish dream" tj. do 75m:)
Po odbicu pod 30 Zl powolny dryf na 20ZL (odbicie od dna bylo jednak na ponad 200% w porywach) - musi teraz troche odpoczac, czy jeszcze we wrzesniu mozliwy powrot na wzrosty?

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-09-11 20:13 / Tysiącznik na forum
Piosenka dla wszystkich graczy gieldowych albo raczej dla tych, co maja czesto puste kieszenie:
Lech Janerka - Jezu, jak sie ciesze
http://www.youtube.com/watch?v=OjEVufkz01g

Najnowsze wpisy